Ubuntu zamklo heslo po aktualizaci

JanJanJanJan

Ubuntu zamklo heslo po aktualizaci
« kdy: 29. 12. 2018, 18:52:11 »
Dobrý večer, prosím o radu. Aktualizovali jsme Ubuntu 16.. na verzi 18.04 a po aktualizaci se nemůžeme připojit na daném stroji k internetu přes mobilní internet. Zjistili jsme, že do Gnome se přihlásíme, ale heslo pro správu účtu bylo změněno a je nyní zamčeno. Není to žádné heslo, které bylo do ted použito, má jiný počet znaků. Aktualizace probíhala on line bez zádrhelů. Můžete mi prosím někdo poradit jak ten účet odemknout?? Změna hesla mi neprochází....
Díky za radu. Honza
« Poslední změna: 29. 12. 2018, 23:35:18 od Petr Krčmář »


Uuuu

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2018, 18:56:34 »
Sudo password user_name

JanJanJanJan

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2018, 19:25:23 »
Asi se zeptám blbě..
Zadal jsem uvedeny příkaz,píše to heslo pro user:
Zadal jsem mnou požadované heslo a píše to: Sudo: password: příkaz nebyl nalezen..

Co dál? Diky

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #3 kdy: 29. 12. 2018, 19:41:29 »
asi pises sudo s male s, ale prikaz ne i password, ale passwd
dalsi vec je ze tim menit totozne heslo kterym se prihlasujes do Gnome (pokud teda nemas autologon), nemas pronlem s heslem pro Keyring(klicenku) ktera uchovava hesla programu, napr. loginy proglizece www?

JanJanJanJan

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2018, 19:49:08 »
NN do GNOME se přihlásit,tam se dostanu.

Ve správě účtu mám zámek a možnost odemknout..to po mě chce heslo,které jsem ale nikde nenastavoval a ani neměnil. Tak nevím o které heslo jde...
Díky za podporu. Honza


JanJanJanJan

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2018, 20:47:05 »
V okně nastavení/uzivatelé/ je rámeček se zámkem ..a možnosti odemknout.
Uživatel je daný,je tu jen jeden a pod ním je skryté heslo..jiné,než do GNOME. Prosím prosím..

Chuck

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2018, 21:49:48 »
Na to by som sa nespoliehal, že je to heslo na 5 znakov, keď ti ukazuje 5 hviezdičiek. Ubuntu samé od seba ti tam nemôže dať nejaké heslo, nanajvýš tam môže dať predvolené heslo a to je: žiadne heslo. Proste klepnúť Enter.  Ak to nepôjde, tak skôšame ďalej. Nerozumiem, či sudo ti ide, lebo Uuuu ti zle poradil. Skús v termináli zadať sudo -i. Enter. Potom passwd jan .Enter. Následne zadať nové heslo.
Ak to nepomôže, tak potom treba použiť tento postup. Inak, zaujímalo by ma, či v Google funguje zdieľanie obrázku, keď sa naň preklikáš. Ja mám Yandex Disk a ten to neumožňuje. Ak sa preklikám na adresu toho obrázku, tak tá adresa po niekoľkých dňoch prestane fungovať. Keby to tak nebolo, tak by si odtiaľ ľudia linkovali obrázky do webstránok. Ale napríklad imgway.cz umožňuje linkovať ten obrázok. To len tak, aby sme sa nemuseli pozerať na tvoju fotku s dieťaťom.

JanJanJanJan

Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2018, 21:53:04 »
Tak ještě jednou pěkný večer. Problém jsem vyřešil, systém se pravděpodobně cítil nedostatečně zabezpečen a vyžadoval lepší heslo. Nyní již funkční. Díky všem za příspěvky a nápady. Honza

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:heslo po aktualizaci
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2018, 22:22:32 »
V okně nastavení/uzivatelé/ je rámeček se zámkem ..a možnosti odemknout.
Uživatel je daný,je tu jen jeden a pod ním je skryté heslo..jiné,než do GNOME. Prosím prosím..
tohle je na 100% heslo co pises pri prihlaseni do Gnome a co pises pri sudo a co pises pri pusteni gui aplikaci vyzadujici admin opravneni...
ze je jinej pocet hvezdicek je na 100% pro "mateni nepritele", tedy ze to neukazuje schvalne spravny pocet znaku stavajiciho hesla...

pro jistotu, s cim mas presne problem? ze nejde odemknout zameckem zasedivele funkce? pro to je na 100% potreba totozne heslo jako pro vse vypsane vejs...