Lacný mobil vhodný na root

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #15 kdy: 29. 12. 2018, 17:47:19 »
chci se zeptat jestli jsou huawei modely vhodnejsi pro custom roms, mne se xiaomi moc nelibi prilis upraveny android (spousta vlastnich aplikaci) a mesic cekat na nejaky kod se mi taky nechce ...


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #16 kdy: 29. 12. 2018, 17:59:34 »
chci se zeptat jestli jsou huawei modely vhodnejsi pro custom roms, mne se xiaomi moc nelibi prilis upraveny android (spousta vlastnich aplikaci) a mesic cekat na nejaky kod se mi taky nechce ...
Huawei pred ~pul rokem zrusil moznost odemceni, udajne lze odemk out jeho subznacku Honor na vyzadani

Mam vybornou Nolia7Plus, odemknutou neoficialne za 4$, ale podivej se na Poco F1, je to subznacka Xiaomi, zamerena prave na unlock&custom, cekas na unlock jen par dni, oficialne unlock NEporusuje zaruku, oficialne vybizej uzivatele k custom rom a gsi, zdrojaky jadra uvo
nili v den zahajeni prodeje, asi 10x F1 dali vyvojarum na XDA

Petre

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #17 kdy: 29. 12. 2018, 19:35:08 »

 lze to obejít koupením modelu s čistým androidem ( Mi A1, A2...), tam je myslím bootloader již odemčen.
[/quote]
https://en.xiaomitoday.it/xiaomi-introduce-lanti-rollback-su-xiaomi-mi-a1-mi-a2-e-mi-a2-lite.html

Antirollback pokud vím, tak prozatím neobsahuje Xiaomi Pocophone, ten se tedy jeví jako dobrá volba.


Onikop

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #18 kdy: 29. 12. 2018, 19:45:47 »
Na to odemceni xiaomi se neceka mesic, trvalo to par minut po odeslani zadosti...

motyq

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2018, 20:52:42 »
Sorry za offtopic, jen názor k zamyšlení
S prvotním záměrem, posílat souřadnice - musí to být nutně telefon? Řešil jsem podobnou potřebu na čtyřkolku a úspěšně jsem to pořešil gps trackerem xexun z číny
https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-GPS-Tracker-XEXUN-XT009-Waterproof-Voice-monitor-Movement-SOS-Alarm/112582045367

Nastaví se to pomocí smsek, periodicky to posílá souřadnici na zadaný server - buď si zaplatíte nějaký tarif u nich a pak to máte i s dashboardem, nebo si to přenastavíte a necháte si odesílat status na "svůj" server. Nechal jsem si to posílat na svůj, kouknul v jakém formátu to posílá a pak jsem si udělal pythoní server, který mi to házel do mysql s možností generovat kml nebo co.

Měl jsem v tom simku se 150megama dat za měsíc a nevysosalo to ani 20MB. Šlo tomu také říct, že to má posílat jen když se hýbe, případně tomu nastavit zónu, kterou když to opustí tak to posílá i smsku nebo snad i volá, případně posílání každých xxx metrů nebo yyy vteřin...
Jo vlastně i na základě nějaké řídící smsky šlo vyžádat aktuální polohu smskou a přišlo to ve formě odkazu na goole mapy.

Docela mě překvapilo co to všechno umělo - a ten power cut off je jen takový bonus - možno napojit třeba na palivové čerpadlo.

Tvar zprávy, které to posílalo:
Kód: [Vybrat]
140911081105,+420XXXYYYZZZ,GPRMC,081105.000,A,4940.7270,N,01504.1333,E,0.00,4.41,110914,,,A*67,F,, imei:XXYYZZ,07,461.4,F:4.32V,1,139,60493,230,02,04C9,324Da z toho python serveru by ty pole měly mít význam:
Kód: [Vybrat]
timecode, authphone, gprmccode, utctime, datastatus, str(latitude), latitude_ns, str(longitude), longitude_ew, speed, trackdegrees, utcdate, magneticvar, magneticvar_ew, mode, gpsstatus, message, imei, gpssat, gpsaltitude, batterystatus, batteryvoltage, chargestatus, gpslen, crc16, mcc, mnc, lac, cellid
Kupoval jsem to onehdá nablind, a překvapilo mě, jak to šlo jednoduše "ohnout" na self-hosted řešení.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #20 kdy: 29. 12. 2018, 22:00:00 »
Na to odemceni xiaomi se neceka mesic, trvalo to par minut po odeslani zadosti...
asi jak kdy, nebo jak kde...
https://www.xda-developers.com/xiaomi-2-month-wait-unlock-bootloader/

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #21 kdy: 30. 12. 2018, 06:08:28 »
asi jak kdy, nebo jak kde...
https://www.xda-developers.com/xiaomi-2-month-wait-unlock-bootloader/
Tohle je opruz, jenže je to právě proti těm, kteří přiběhnou domů s telefonem, flashnou tam "originální xiaomi rom" (určenou pro jiný model) a pak si stěžujou, že to bricknuli :D
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #22 kdy: 30. 12. 2018, 10:15:17 »
Na to odemceni xiaomi se neceka mesic, trvalo to par minut po odeslani zadosti...

Mozna zalezi na modelu a treba jste tlacenka.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #23 kdy: 30. 12. 2018, 10:16:42 »
Tohle je opruz, jenže je to právě proti těm, kteří přiběhnou domů s telefonem, flashnou tam "originální xiaomi rom" (určenou pro jiný model) a pak si stěžujou, že to bricknuli :D

Sorry, byla urcena pro stejny model.

Petre

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #24 kdy: 30. 12. 2018, 10:26:33 »
Sorry, byla urcena pro stejny model.

pro stejný model i pro stejný distribuční region mobilu?

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #25 kdy: 30. 12. 2018, 11:07:57 »
Sorry, byla urcena pro stejny model.
Opravdu přesně romka patřící do toho konkrétního modelu co máš v ruce? Protože na předchozí stránce píšeš něco jiného...
Svěř to raděj někomu, kdo ví o čem je řeč. Hádáš se tu zbytečně, bricknul sis to vlastní chybou.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #26 kdy: 30. 12. 2018, 13:11:19 »
Sorry, byla urcena pro stejny model.

pro stejný model i pro stejný distribuční region mobilu?

Stejny model, jiny region. Ale "If you have an unlocked bootloader, you can safely flash out-of-region MIUI versions using TWRP" (https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/). Presne to jsem udelal. Jeste jsem pak narazil na podezreni, ze to dela ta podledni verze ROM, ze se starsimi by to melo byt v poradku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #27 kdy: 30. 12. 2018, 13:14:25 »
Svěř to raděj někomu, kdo ví o čem je řeč. Hádáš se tu zbytečně, bricknul sis to vlastní chybou.

Strasna skoda, ze jsem o takovem odbornikovi, jako jsi ty, nevedel driv. Akorat tedy me zarazi, ze jednak ty mas k dispozici informace, ktere Xiaomi uvolnilo teprve pred par mesici. Krome toho, podle clanku na XDA jsem chybu neudelal.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #28 kdy: 30. 12. 2018, 14:15:22 »
vedel by nekdo jestli se ted vyrabi nejaky model ktera ma cisty vanilla android, potreboval bych s velkym displejem cca 6+, jinak mi na parametrech nezalezi ...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #29 kdy: 30. 12. 2018, 19:45:00 »
vedel by nekdo jestli se ted vyrabi nejaky model ktera ma cisty vanilla android, potreboval bych s velkym displejem cca 6+, jinak mi na parametrech nezalezi ...
myslis 100% vanilla? nebo vicemene? to druhe splnuje rada AndroidOne, mak 6" Nokia7Plus coz je AndroidOne a je to cistej Android, pridane par programu/sluzeb, jdou zakazat...