Co si myslíte o OOP?

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1125 kdy: 21. 01. 2019, 14:56:42 »
Spor je tedy jen v tom, kdy a kde tu kontrolu uděláš - uvnitř či venku.
Ne, to ani náhodou. Spor je o to, zda data kontrolovat včas, nebo pozdě.
Cele je to o tom, ze tu je sorta lidi, kteri si mysli, ze staticke typy jim odladi system. Coz je blbost nad entou.
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
To neni straw man, to je reakce na tvrzeni, kdyz se to podari zkompilovat, je to v podstate hotovo.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1126 kdy: 21. 01. 2019, 15:00:05 »
Spor je tedy jen v tom, kdy a kde tu kontrolu uděláš - uvnitř či venku.
Ne, to ani náhodou. Spor je o to, zda data kontrolovat včas, nebo pozdě.
Cele je to o tom, ze tu je sorta lidi, kteri si mysli, ze staticke typy jim odladi system. Coz je blbost nad entou.
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
To neni straw man, to je reakce na tvrzeni, kdyz se to podari zkompilovat, je to v podstate hotovo.

Což je souvislost vysloveně evidentní. A výraz "v podstatě" jsi taky úmyslně vynechal.

Vskutku, tvé příspěvky nejsou v ničem přínosné.

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1127 kdy: 21. 01. 2019, 15:05:38 »
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
Blbost na ntou je predevsim porad dokola operovat Ceckem. S Operatorem nema smysl diskutovat, vykasli se na to.
To neni blbost, je to jazyk se statickymi typy. Kdyz je rec obecne o statickych typech a jejich vlastnostech, musis vzit v potaz i tento jazyk. Mozna ze potom i pochopis, ze vlastnosti, ktere prisuzujes statickym typum, nejsou ve skutecnosti vlastnosti statickych typu.

A. F.

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1128 kdy: 21. 01. 2019, 15:18:49 »
Pozoruji zde určitě vzory:
a) přispěvatelé, kteří něčemu rozumí, a něco nového se snaží dozvědět
b) přispěvatelé, kteří něčemu rozumí, a nic nového je nezajímá
c) přispěvatelé, kteří ničemu nerozumí, nic nového je nezajímá

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1129 kdy: 21. 01. 2019, 15:46:37 »
Spor je tedy jen v tom, kdy a kde tu kontrolu uděláš - uvnitř či venku.
Ne, to ani náhodou. Spor je o to, zda data kontrolovat včas, nebo pozdě.
Cele je to o tom, ze tu je sorta lidi, kteri si mysli, ze staticke typy jim odladi system. Coz je blbost nad entou.
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
To neni straw man, to je reakce na tvrzeni, kdyz se to podari zkompilovat, je to v podstate hotovo.
Což je souvislost vysloveně evidentní. A výraz "v podstatě" jsi taky úmyslně vynechal.
Vskutku, tvé příspěvky nejsou v ničem přínosné.
Ano, souvislost je evidentní, protože to bylo tvrzení ke statickým typům. A žádný z obhájců statických typů to ani nezpochybnil, takže se dá předpokládat, že to je názor přijímaný většinou.


v

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1130 kdy: 21. 01. 2019, 16:18:59 »
Spor je tedy jen v tom, kdy a kde tu kontrolu uděláš - uvnitř či venku.
Ne, to ani náhodou. Spor je o to, zda data kontrolovat včas, nebo pozdě.
Cele je to o tom, ze tu je sorta lidi, kteri si mysli, ze staticke typy jim odladi system. Coz je blbost nad entou.
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
To neni straw man, to je reakce na tvrzeni, kdyz se to podari zkompilovat, je to v podstate hotovo.
Což je souvislost vysloveně evidentní. A výraz "v podstatě" jsi taky úmyslně vynechal.
Vskutku, tvé příspěvky nejsou v ničem přínosné.
Ano, souvislost je evidentní, protože to bylo tvrzení ke statickým typům. A žádný z obhájců statických typů to ani nezpochybnil, takže se dá předpokládat, že to je názor přijímaný většinou.
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1131 kdy: 21. 01. 2019, 16:25:19 »
Ale melo by to jit.
Ne, nejde to, smiř se s tím, mýlíš se.
(sorry, tohle téma už mě nebaví, omlouvám se z něj)
OK Miro. si omluven.
Pro ostatni: https://docs.python.org/3/library/importlib.html#importlib.reload
Je tu nejakej pythonak, kterej by rekl, jestli je to pouzitelne?
Je to pouzitelne. Pouzivam to bezne pri vyvoji webu. Main aplikace porovnava cas py a pyc souboru a kdyz je py novejsi, tak modul, typicky nejaky handler requestu, automaticky reloadne. Nemusim kvuli tomu restartovat celou aplikaci.

Dor

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1132 kdy: 21. 01. 2019, 16:28:43 »
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)
Tak tak. Těšil jsem se na debaty o polymorfismu a zapouzdřování, které by mohly vyústit v debaty o OO návrhu. Tešil jsem se jak tady budou lítat pojmy jako factory design pattern, dependency injection. Těšil jsem se na poučky o SRP a vůbec o celém SOLID. A místo toho se tu řeší datové typy. :(

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1133 kdy: 21. 01. 2019, 16:33:53 »
Spor je tedy jen v tom, kdy a kde tu kontrolu uděláš - uvnitř či venku.
Ne, to ani náhodou. Spor je o to, zda data kontrolovat včas, nebo pozdě.
Cele je to o tom, ze tu je sorta lidi, kteri si mysli, ze staticke typy jim odladi system. Coz je blbost nad entou.
A proc je to blbost na entou? Protoze je to straw man.
To neni straw man, to je reakce na tvrzeni, kdyz se to podari zkompilovat, je to v podstate hotovo.
Což je souvislost vysloveně evidentní. A výraz "v podstatě" jsi taky úmyslně vynechal.
Vskutku, tvé příspěvky nejsou v ničem přínosné.
Ano, souvislost je evidentní, protože to bylo tvrzení ke statickým typům. A žádný z obhájců statických typů to ani nezpochybnil, takže se dá předpokládat, že to je názor přijímaný většinou.
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)
No a to je prave ten problem. Staticky typ je staticky typ v kazdem z techto jazyku. A pokud to neni upresneno, nelze ignorovat mainstramove jazyky se statickymi typy, tedy C, C++, Java a C#. Pokud tvrzeni neplati pro tyto jazyky, neni to tvrzeni platne pro staticke typy jako takove. A pokud to nekdo upresni, ze to plati pro statickevtypy v haskellu, tak fajn, ale je tonpak vlastnost haskellu a jeho typoveho systemu, nikoliv statickych typu. Myslim ze jsem tu presvedcive dokazal, ze vetsinu veci, prisuzovanych statickym typum, lze dosahnout i jinak, bez statatickych typu.

v

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1134 kdy: 21. 01. 2019, 16:40:06 »
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)
Tak tak. Těšil jsem se na debaty o polymorfismu a zapouzdřování, které by mohly vyústit v debaty o OO návrhu. Tešil jsem se jak tady budou lítat pojmy jako factory design pattern, dependency injection. Těšil jsem se na poučky o SRP a vůbec o celém SOLID.
v tématu, které začíná slovy  "Je potreba to (OOP) vsade pretlacat?"?

Kotel hoven

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1135 kdy: 21. 01. 2019, 16:53:28 »
Hm tohle vlakno aspiruje na nejvetsi humus vlakno na rootu - blahopreju vsem kteri ste si tu vyblili mozem - specialni diky agresivnimu predatorovi alfa-dementu kitovi, bez nej by to nebylo ono

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1136 kdy: 21. 01. 2019, 16:55:37 »
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)
No a to je prave ten problem. Staticky typ je staticky typ v kazdem z techto jazyku. A pokud to neni upresneno, nelze ignorovat mainstramove jazyky se statickymi typy, tedy C, C++, Java a C#.

Ne. Problém je v tom, že C a Pascal z pohledu typů dneska už nikoho nezajímají. Takže snaha používat to jako argument je buď snaha o matení, nebo neznalost. Vyber si.

Kit

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1137 kdy: 21. 01. 2019, 16:58:26 »
již před válkou jsem poukazoval na to, že část lidí tu debatuje o pascalu (nebo i C ...) a část o teorii typů (haskell apod.)
Tak tak. Těšil jsem se na debaty o polymorfismu a zapouzdřování, které by mohly vyústit v debaty o OO návrhu. Tešil jsem se jak tady budou lítat pojmy jako factory design pattern, dependency injection. Těšil jsem se na poučky o SRP a vůbec o celém SOLID. A místo toho se tu řeší datové typy. :(

To vše mohlo být, pokud bys místo této sarkastické poznámky přispěl svou troškou do mlýna a položil dotaz, nad kterým by se dalo diskutovat. Funkcionalisté se rádi vecpou i do vlákna s objektovým návrhem. Pokud chceš udržet téma, napiš příspěvek, který se ho bude týkat.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1138 kdy: 21. 01. 2019, 17:00:26 »
Myslim ze jsem tu presvedcive dokazal, ze vetsinu veci, prisuzovanych statickym typum, lze dosahnout i jinak, bez statatickych typu.

Myslím si, že pokud člověk tématu nerozumí, měl by k příspěvkům přistupovat velmi, velmi opatrně.

operator

Re:Co si myslíte o OOP?
« Odpověď #1139 kdy: 21. 01. 2019, 17:01:14 »
Ja vedel ze to najdu, zajimalo me, kdo s touto vtipnou tezi prisel. A citoval jsem spatne, nebylo to v podstate, ale obecne.

... největší rozdíl vidím v dokumentaci.
Mě teda oslovilo compile time. Když konečně přesvědčím kompilátor, aby to přeložil, tak mám obecně hotovo. Zbejvaj sémantické chyby. Zatímco u dynamického jazyka furt něco padá.