Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)

Kamil

Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« kdy: 21. 12. 2018, 09:21:12 »
Pekny den panove, mame krasne patecni predvanocni rano, ktere me nemile privitalo problemem s ESXi. Nefunguje mi prihlaseni na esxi presneji neakceptuje jmeno a heslo. Vcera kdyz jsem koncil s praci, tak jsem byl na vmware pres webove rozhrani prihlasen a ted hlasi neplatne prihlasovaci udaje. Odmita uziv. jmeno a heslo jak pres web tak pres ssh. Jelikoz se jedna o vzdalenou sit tak me napadlo, ze by to chtelo reboot vmware a nebo se deje neco horsiho? Virtualni stroje (2xWindows server, 1x debian,...) jedou, sit funguje, v tcpdumpu zadne prasarny nevidim. Pracoval jsem pres RDP na jednom Windows Serveru. Nesetkali jste se nekdo s necim podobnym? A pokud ano jak to resit pred usednutim do auta a vydanim se na 3hodinovou cestu.
« Poslední změna: 21. 12. 2018, 09:35:19 od Petr Krčmář »


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Problem s prihlasenim na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2018, 09:34:21 »
Treba ti ho nekdo zmenil.

Kamil

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #2 kdy: 21. 12. 2018, 09:44:04 »
Jelikoz ho znam jen ja tak ....

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2018, 10:02:26 »
To ti pomuze, kdyz nekdo zneuzije treba nejakou vulnerability...  ::) treba https://www.defcon.org/images/defcon-20/dc-20-presentations/Minozhenko/DEFCON-20-Minozhenko-Hack-VMware-60-Seconds.pdf
Mit vmware nekde venku je proste hloupost.

Dp

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #4 kdy: 21. 12. 2018, 10:24:00 »
A nemas k serveru vzdalenej manazment? Staci nahodit iso 6.7 a znova nainstalovat s novym heslem. Pak jen pripojit VM z datastore


Kamil

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #5 kdy: 21. 12. 2018, 11:01:59 »
To ti pomuze, kdyz nekdo zneuzije treba nejakou vulnerability...  ::) treba https://www.defcon.org/images/defcon-20/dc-20-presentations/Minozhenko/DEFCON-20-Minozhenko-Hack-VMware-60-Seconds.pdf
Mit vmware nekde venku je proste hloupost.

Ja ho nemam nikde venku a to ani fyzicky ani nijak jinak - nejsem sebevrah ani debil. Pripojuji se pres VPNku l2tp/ipsec do site a teprve nasledne se loguju na server.
V ramci firmy kde bezi je normalne dostupny na siti, ve ktere bezi stanice WIndows 7-10 s uzivateli, vsechno v MS domene.
Jinak proctu si ten dokument

Kamil

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #6 kdy: 21. 12. 2018, 11:09:46 »
A nemas k serveru vzdalenej manazment? Staci nahodit iso 6.7 a znova nainstalovat s novym heslem. Pak jen pripojit VM z datastore

Bohuzel nemam u serveru iDRAC (je to dell). Virtuali mam zalohovane na ulozisti, ale reinstalace VMWare se neda udelat vzdalene.
Ale co se mu sakra stalo! Proc to nejde.

Kamil

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #7 kdy: 21. 12. 2018, 13:33:12 »
Uz to jede a vypada to, ze bylo spoustu pokusu o prihlaseni pres webove rozhrani a tim padem byl root ucet uzamknut. Bohuzel vmware neloguje u pokusu o pripojeni pres web zdrojovou ip. Teda aspon zatim jsem nenasel, ale snad se podari najit.

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #8 kdy: 22. 12. 2018, 20:22:00 »
zeby si mal nejakych spatnych kolegov ?
Ved ides cez vpn

romanz

Re:Nelze se přihlásit na VMWare ESXi 6.7 (free)
« Odpověď #9 kdy: 22. 12. 2018, 23:08:45 »
jo stalo se mi to kdysi taky.. prihlaseni pres www nebo ssh neslo, ale primo z konzole to slo v pohode..
Pomohlo mi zmenit heslo, od ty doby se to uz nestalo, tak uz jsm to neresil.
Ale hledej na google, obcas se to nekomu deje a jsou tam i reseni..