Hlavice radiátoru

Jimmm

Hlavice radiátoru
« kdy: 20. 12. 2018, 20:28:13 »
Ahoj,

chtěl bych hlavice na radiátory, které budu moci nastavit ze serveru pomocí API + zjistit teplotu u hlavice. Má někdo praktické zkušenosti s něčím takovým? Najde se toho spousta, ale většinou píší jen jejich aplikaci, o to nestojím.

Díky,

Jimmm


drunkez

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2018, 21:26:19 »
Ahoj,

chtěl bych hlavice na radiátory, které budu moci nastavit ze serveru pomocí API + zjistit teplotu u hlavice. Má někdo praktické zkušenosti s něčím takovým? Najde se toho spousta, ale většinou píší jen jejich aplikaci, o to nestojím.

Díky,

Jimmm

co tak hlavicu pichnut do kontrolera a citat nastavovat cez kontroler (u mna z-wave/domoticz)
D.

CoffeeMan

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2018, 23:32:46 »
To mně připomíná jeden vtip:

Jde manželský pár po obchodním centru a zastaví je promotérka a ptá se: "Pane! Máte myčku?" Chlápek povídá, že myčku má. A promotérka se usměje a: "Mám pro vás super nové tablety do myčky. Nechcete je vyzkoušet?" Chlápek přemýšlí a začne řvát: "Janino! Budeš to žrát?!"

K čemu je měření teploty u té hlavice dobré? :o

Jimmm

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2018, 01:08:55 »
To mně připomíná jeden vtip:

Jde manželský pár po obchodním centru a zastaví je promotérka a ptá se: "Pane! Máte myčku?" Chlápek povídá, že myčku má. A promotérka se usměje a: "Mám pro vás super nové tablety do myčky. Nechcete je vyzkoušet?" Chlápek přemýšlí a začne řvát: "Janino! Budeš to žrát?!"

K čemu je měření teploty u té hlavice dobré? :o

K tomu, že po odečtení dvou až pěti stupňů budu znát teplotu místnosti, pokud přes to nepřehodím ručník?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #4 kdy: 21. 12. 2018, 03:20:40 »
To mně připomíná jeden vtip:

Jde manželský pár po obchodním centru a zastaví je promotérka a ptá se: "Pane! Máte myčku?" Chlápek povídá, že myčku má. A promotérka se usměje a: "Mám pro vás super nové tablety do myčky. Nechcete je vyzkoušet?" Chlápek přemýšlí a začne řvát: "Janino! Budeš to žrát?!"

K čemu je měření teploty u té hlavice dobré? :o

K tomu, že po odečtení dvou až pěti stupňů budu znát teplotu místnosti, pokud přes to nepřehodím ručník?
ten pocet stupnu bude spise random od 1 do x. Pokud chces regulovat teplotu v mistnosti, potrebujes nekde cidlo teploty v mistnosti a ne na radiatoru, tohle opravdu neni spolehlive.


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #5 kdy: 21. 12. 2018, 06:50:25 »
K čemu je měření teploty u té hlavice dobré? :o
K tomu, že po odečtení dvou až pěti stupňů budu znát teplotu místnosti, pokud přes to nepřehodím ručník?

LOL :D
Začínám na sobě pozorovat, že nerozumím jiným lidem...  Třeba tady si vůbec nejsem jistý, jestli se jedná o vtip, nebo urážku vzdělávacího systému.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #6 kdy: 21. 12. 2018, 08:31:02 »
Řešil jsme letos, nakonec jsem pořídil toto:
https://smarterhome.sk/cs/bezdratove-termostaty/popp-termostaticka-hlavice-272.html

Je to vlastně Danfoss s mírně jiným firmwarem a má to právě informaci o teplotě u hlavice. Jelikož je to u zdroje tepelného záření, tak jsem od toho moc nečekal, ale měří to relativně dobře, tak +- 1 stupeň oproti mistnosti.

Na co bych upozornil:

Byla to moje první zkušenost se zwave a z čeho jsem byl zklamaný byl dosah signálu, musel jsem složitě řešit (10 metrů přes 4 zdi už je u mě problém).

Je to pasivní a připojuje se to v nastaveném intervalu, kvůli spotřebě energie. Jindy než v ten interval teplotu nezměříš ani nenastavíš. Ten interval jde nastavit, ale když jsem místo 5 minut dal polling na 2 minuty, tak mi přišlo, že bych baterky měnil 3-4x ročně (stav baterky to reportuje taky).

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #7 kdy: 21. 12. 2018, 08:44:15 »
Ja porizoval https://www.conrad.cz/konfigurator-termostatickych-hlavic-eq-3-max-cube-lan-gateway.k560896 s ventily, okenimi cidly a regulatory hlavic a ovladaci mistnosti - zatim spokojenost

Ondro

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2018, 09:09:47 »
Ja porizoval https://www.conrad.cz/konfigurator-termostatickych-hlavic-eq-3-max-cube-lan-gateway.k560896 s ventily, okenimi cidly a regulatory hlavic a ovladaci mistnosti - zatim spokojenost

Zaujimal by ma prinos oproti klasike. Nastavit a vyregulovat kurenie + plus klasicky termostat s moznosotu nastavenia roznych rezimov kurenia(den, noc, temperovanie/"dovolenka").

?

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #9 kdy: 21. 12. 2018, 09:13:30 »
Měřit teplotu na radiátoru, který je většinou umístěný pod oknem, kde je vždy chladněji, mi přijde jako nesmysl. Ideální je měřit teplotu tam, kde mě ta teplota zajímá.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #10 kdy: 21. 12. 2018, 09:17:27 »
1/ centralni a vzdalena sprava, programovani ruznych rezimu dle mistnosti
2/ vypinam programove ventil ve stoupacce, takze odpojim komlet cely byt
3/ cidla na oknech - kdyz je otevrene, tak se nesnazim topit
4/ ovladac v mistnosti meri teplotu v mistnosti a ne u radiatoru

?

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #11 kdy: 21. 12. 2018, 09:28:50 »
To je v pořádku, OP ale požaduje měření teploty u hlavice.

expert

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #12 kdy: 21. 12. 2018, 09:31:31 »
Pokud chces regulovat teplotu v mistnosti, potrebujes nekde cidlo teploty v mistnosti a ne na radiatoru, tohle opravdu neni spolehlive.

Říká někdo, kdo netuší, k čemu a jak fungují termostatické hlavice. Termostatická hlavice je právě k udržování (nastavené) konstantní teploty.

Petr

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #13 kdy: 21. 12. 2018, 09:40:05 »
Ja porizoval https://www.conrad.cz/konfigurator-termostatickych-hlavic-eq-3-max-cube-lan-gateway.k560896 s ventily, okenimi cidly a regulatory hlavic a ovladaci mistnosti - zatim spokojenost

Zaujimal by ma prinos oproti klasike. Nastavit a vyregulovat kurenie + plus klasicky termostat s moznosotu nastavenia roznych rezimov kurenia(den, noc, temperovanie/"dovolenka").

Zasadni rozdil je v nezavislem rizeni vytapeni jednotlivych mistnosti.

Klasicky je teplota rizena jednim termostatem v obyvaku a topne medium je rozdelovano ventily na distribucnim potrubi. Coz znamena ze pokud nechces treba v loznici pres den topit, musis tam snizit teplotu zavrenim ventilu coz ti rozhodi vyvazeni systemu a treba pretapis detsky pokoj ...

Diky tomu ze jednotlive mistnosti jsou rizene nezavisle tohle neustale pretapeni ci nedotapeni diky rozladovani distribucniho systemu nehrozi, respektive je to eliminovano. Navic muzes zohlednit napriklad otevirani oken, slunecni osvit, denni dobu ....  Za urcitych podminek to prinasi celkem slusnou usporu.

Kdysi se uvadela uspora "az 70 %" oproti klasice, coz byl marketingovej zvast stylu 9 z 10 doktoru doporucuje arginmax. V realu sem mel od zakazniku potvrzenejch 20 - 40% procent uspory na fakturach za elektriku. Podotykam ze se jednalo v naproste vetsine o slusne zateplene baraky s primotopy, kde ta reakce na regulaci je hodne rychla.

Peva

Re:Hlavice radiátoru
« Odpověď #14 kdy: 21. 12. 2018, 09:50:00 »
Kdysi se uvadela uspora "az 70 %" oproti klasice, coz byl marketingovej zvast stylu 9 z 10 doktoru doporucuje arginmax. V realu sem mel od zakazniku potvrzenejch 20 - 40% procent uspory na fakturach za elektriku. Podotykam ze se jednalo v naproste vetsine o slusne zateplene baraky s primotopy, kde ta reakce na regulaci je hodne rychla.
Ńěco podobného provozuju a jsou to všechno jen vlhké sny. Právě, že u znějšku zatepleného baráku je ta odezva naprosto minimální. Teplota poklesne za 24h, kdy se netopí jen o 2 stupně při venkovní teplotě -5C. Úspora je maximálně do 5% a  i o tom pochybuju. Připouštím, že to může mít nějaký efekt u lehkých dřevostaveb, kde ten pokles teploty může být výraznější.