Přesun od PHP k Pythonu?

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #75 kdy: 25. 12. 2018, 16:10:45 »
No to je zase megablábol...
Nezasírej fórum aspoň o Vánocích, trolle.
Stačí se podívat třeba sem, když s tebou někdo nesouhlasí nebo odpoví co ti neni po chuti, hned použiješ slova jako debilní, megablábol, jednou dokonce sráč a nakonec i tvé oblíbené slovo troll viz dialog s Ondřejem Nekolou. Zdar pane Géomètre.

https://forum.root.cz/index.php?topic=19216.15


Kit

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #76 kdy: 25. 12. 2018, 16:28:49 »
Píšou o povinné deklaraci typů. Což tedy ani Python ani Clojure nemá. Kromě toho že jsou to dynamícky typované jazyky, tak Python bych tedy silně typovaným radši nenazval i když tedy 1 + "1" skončí pádem: TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'int' and 'str'
narozdíl od node: '11'

Povinná deklarace je nesmysl, který ničemu neprospívá. Kdekdo používá IDE, které si dokáže typy odvodit, když je potřeba si je prohlédnout.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #77 kdy: 25. 12. 2018, 16:34:29 »
Píšou o povinné deklaraci typů. Což tedy ani Python ani Clojure nemá. Kromě toho že jsou to dynamícky typované jazyky, tak Python bych tedy silně typovaným radši nenazval i když tedy 1 + "1" skončí pádem: TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'int' and 'str'
narozdíl od node: '11'

Co bys ty nazval nebo ne je celkem irelevantní, protože Python prostě je silně typovaný jazyk akorát dynamicky, proto nesčítá hrušky s jabkama. Lidi si to běžně pletou a míchají to dohromady. Dokonce na české Wikipedii to je špatně, plácají tam dohromady, že dynamicky = slabě typovaný, což jsou 2 různé věci.


Kit

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #78 kdy: 25. 12. 2018, 16:48:56 »
... Dokonce na české Wikipedii to je špatně, plácají tam dohromady, že dynamicky = slabě typovaný, což jsou 2 různé věci.

Víš, proč je to na české Wikipedii blbě? Protože jsi to dosud neopravil.

David

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #79 kdy: 25. 12. 2018, 17:01:10 »
Kite, používáš v PHP typehinty, nebo píšeš typy do komentářů, nebo ani jedno?
Nechápu furt, proč ti vadí typování. Já osobně udělam bez statický analýzy na každym 3. řádku (!) chybu a navíc nesnášim luštění neotypovanýho kódu po někom - musim projít celej zdroják, protože i třeba proměnná $path nemusí bejt string, ale může se za ní skrejvat instance třídy.


Kit

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #80 kdy: 25. 12. 2018, 20:30:06 »
Kite, používáš v PHP typehinty, nebo píšeš typy do komentářů, nebo ani jedno?
Nechápu furt, proč ti vadí typování. Já osobně udělam bez statický analýzy na každym 3. řádku (!) chybu a navíc nesnášim luštění neotypovanýho kódu po někom - musim projít celej zdroják, protože i třeba proměnná $path nemusí bejt string, ale může se za ní skrejvat instance třídy.

Asi tě nepřekvapí, že u prototypů typehinty nepoužívám. Pokud však potřebuji vazbu na jiné třídy, tak je tam vložím. Pokud píši stylem TDD, tak je píši hned, protože by to neprošlo přes definici rozhraní. Do formálních parametrů je tedy dávám, ale lokální proměnné zůstávají neotypované.

Nemám problém napsat celou aplikaci bez statické analýzy. Jednak používám jiné kontrolní mechanismy, například testy, ale hodně mi pomáhá psaní krátkých řádek - do 80 znaků, bez zalamování. Místo komentování kusů kódu je pojmenovávám - dlouhé tajemné výrazy u mne tedy nenajdeš.

Je mi vcelku jedno, zda je $path string nebo instance třídy. Vždy se dá použít jako string - stačí přetypovat. Ovšem na těch mých obvyklých 5-15 řádcích metody by ses u mne neztratil.

Takže ano, typehinty používám, ale jen u rozhraní. Jinde je považuji za zbytečné a překážející.

Nenapisu

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #81 kdy: 26. 12. 2018, 14:15:25 »
Napíšu z vlastní zkušenosti. Úplně na začátku jsem začínal programovat s PHP, to mi bylo tuším tehdy 16 let. Kdy jsem tvořil první vlastní weby. Mezitím jsem programoval i něco v Pythonu, většinou scrapování webových stránek. Také i když jsem programoval v Pythonu, tak jsem si našel brigádně práci v PHP a zažil jsem takové kolegy, který netušili nic o Gitu a musel jsem posílat PHP kódy přes email a to bylo před rokem zpět! Naštěstí jsem kolegy naučil pracovat s Gitem, tak aspoň něco pozitivního. Ale i přesto vůbec se mi s nimi dobře nepracovalo, byli zahledění sami do sebe, jako kdyby všechno věděli nejlépe a taky dostal jsem zadání, které vždycky po dodání ještě projektový manažer překroutil 3x a sám si to zadání nezapsal, aby věděl o čem jsme se před týdnem bavili. To mi přetekla trpělivost a úplně jsem zanevřel od PHP.

Možná mám jen zkušenost se špatnou firmou. Ale od té doby, co jsem v jiné firmě a dělám Angular, tak jsem si dost platově povýšil a kolegové jsou supr i ti co dělají v Java, Pythonu nebo v Céčku, prostě skvělý pokec a docela dost rádi se dělí o zkušenosti. Možná jsem narazil jen na lepší firmu, ale celkově se mi pracuje daleko lépe a od PHP nebo cokoliv s tím spojené dávám už úplně ruce pryč.

Kit

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #82 kdy: 26. 12. 2018, 14:59:47 »
Napíšu z vlastní zkušenosti. Úplně na začátku jsem začínal programovat s PHP, to mi bylo tuším tehdy 16 let. Kdy jsem tvořil první vlastní weby. Mezitím jsem programoval i něco v Pythonu, většinou scrapování webových stránek. Také i když jsem programoval v Pythonu, tak jsem si našel brigádně práci v PHP a zažil jsem takové kolegy, který netušili nic o Gitu a musel jsem posílat PHP kódy přes email a to bylo před rokem zpět! Naštěstí jsem kolegy naučil pracovat s Gitem, tak aspoň něco pozitivního. Ale i přesto vůbec se mi s nimi dobře nepracovalo, byli zahledění sami do sebe, jako kdyby všechno věděli nejlépe a taky dostal jsem zadání, které vždycky po dodání ještě projektový manažer překroutil 3x a sám si to zadání nezapsal, aby věděl o čem jsme se před týdnem bavili. To mi přetekla trpělivost a úplně jsem zanevřel od PHP.

Možná mám jen zkušenost se špatnou firmou. Ale od té doby, co jsem v jiné firmě a dělám Angular, tak jsem si dost platově povýšil a kolegové jsou supr i ti co dělají v Java, Pythonu nebo v Céčku, prostě skvělý pokec a docela dost rádi se dělí o zkušenosti. Možná jsem narazil jen na lepší firmu, ale celkově se mi pracuje daleko lépe a od PHP nebo cokoliv s tím spojené dávám už úplně ruce pryč.

To máš skutečně jen zkušenost se špatnou firmou. Píši v PHP a XSLT. V Gitu verzuji i skripty, které mám jen pro sebe. Zatím všude, kam jsem přišel, nějaký verzovací systém používají - SVN nebo Git.

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #83 kdy: 26. 12. 2018, 16:57:27 »
Naucil jsem git pouzivat frajera(v tom dobrem slova smyslu) co mrskal v C jak desktop appky tak nejaky mikrokontrollery nebo co. Znamena to neco? Vubec. Proste jsi narazil na chliv a to nema s programovacim jazykem nic spolecneho.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

php0

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #84 kdy: 26. 12. 2018, 17:24:06 »
...

To máš skutečně jen zkušenost se špatnou firmou. Píši v PHP a XSLT. V Gitu verzuji i skripty, které mám jen pro sebe. Zatím všude, kam jsem přišel, nějaký verzovací systém používají - SVN nebo Git.

Tiez si myslim, ze je to iba skusenost so zlou firmou.

Som taktiez PHP programator. Vo firme robime na aplikacii, kt. bude mat coskoro 10 rokov (backend ma cca 500k riadkov kodu). Kod bol od zaciatku pisany v PHP (objektovo) a od zaciatku sa rozmyslalo nad architekturov. V pripade, ze sa ludia zacnu v nejakej casti kodu stracat, tak sa ten kod skratka zrefaktoruje a vdaka tomu je to pomerne dost dobre citatelne aj po tolkych rokoch. Samozrejme pouzivame Git, piseme jednotkove a integracne testy. Kolektiv je v pohode a je tu dost ludi, kt. maju prehlad a nestratia sa ani v nizkourovnovom C kode, alebo v administratorskych a sietarskych veciach.

Celkom ma mrzi, ze mnoho ludi sa navaza do PHP a povazuje PHP programatorov za neschopne opice, kt. ani nevedia co je to interface, navrhovy vzor, alebo TDD.

Petr

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #85 kdy: 26. 12. 2018, 20:10:14 »
Když se podíváte na nějaký úspěšný projekt, jako třeba CircleCI, Boeing!, tak používají Clojure, jiní Python nebo Ruby. Kromě vašich přání a dojmů žádný argument pro tu vaši hypotézu není -- typovaný/netypovaný -- kromě mission/safety critical projektů  (kde by snad uspěla jen Ada) v tom není až tak velký rozdíl.

Však to jsou silně typované jazyky. Nebo snad ne?

Když se podíváte na nějaký úspěšný projekt, jako třeba CircleCI, Boeing!, tak používají Clojure, jiní Python nebo Ruby. Kromě vašich přání a dojmů žádný argument pro tu vaši hypotézu není -- typovaný/netypovaný -- kromě mission/safety critical projektů  (kde by snad uspěla jen Ada) v tom není až tak velký rozdíl.

Však to jsou silně typované jazyky. Nebo snad ne?

Píšou o povinné deklaraci typů. Což tedy ani Python ani Clojure nemá. Kromě toho že jsou to dynamícky typované jazyky, tak Python bych tedy silně typovaným radši nenazval i když tedy 1 + "1" skončí pádem: TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'int' and 'str'
narozdíl od node: '11'
Presne tohle je ale projev silneho typovani. Navic aplikace na tom nespadne, ale vyvola vyjimku. Spadne jen tehdy, kdyz ji programator chybne  osetri. Vazne bych nechtel, aby automobil nebo bankovni system chybne scital hodnoty a tise to proslo bez povsimnuti.

Petr

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #86 kdy: 26. 12. 2018, 20:13:36 »
Píšou o povinné deklaraci typů. Což tedy ani Python ani Clojure nemá. Kromě toho že jsou to dynamícky typované jazyky, tak Python bych tedy silně typovaným radši nenazval i když tedy 1 + "1" skončí pádem: TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'int' and 'str'
narozdíl od node: '11'

Povinná deklarace je nesmysl, který ničemu neprospívá. Kdekdo používá IDE, které si dokáže typy odvodit, když je potřeba si je prohlédnout.
To je take hloupost, deklarace typu je dobra pro automatickou vykonovou optimalizaci. Bohuzel si od toho nekteri slibuje i jine včci, treba mene chyb v programu.

Petr

Re:Přesun od PHP k Pythonu?
« Odpověď #87 kdy: 26. 12. 2018, 20:17:47 »
Kite, používáš v PHP typehinty, nebo píšeš typy do komentářů, nebo ani jedno?
Nechápu furt, proč ti vadí typování. Já osobně udělam bez statický analýzy na každym 3. řádku (!) chybu a navíc nesnášim luštění neotypovanýho kódu po někom - musim projít celej zdroják, protože i třeba proměnná $path nemusí bejt string, ale může se za ní skrejvat instance třídy.

Protoze je omezujici a veci casto zbytecne komplikuje. A jestli bez toho nedokazes psat program, tak je neco hodne spatne u tebe, nikoliv u jazyka s dynamickymi typy.