Firmy v Brně bez open space

Nehalem

Firmy v Brně bez open space
« kdy: 14. 12. 2018, 11:17:58 »
Ahojte,

chcem sa spytat, ci poznate v Brne nejake softverove firmy, kde nie je open space, resp. max do 10 ludi. Pracujem v sucasnosti v jednej nemenovanej firme v CTP office centre a tu je open space so 60 ludmi, kde furt niekto telefonuje, rozprava sa non-stop sam zo sebou, obcas si tu niekto uplne drzo pusti serial nahlas, smeje sa bohvie comu a nasledne polozi do eteru otazku na ktoru ocakava odpoved a home office sa nepodporuju a na tych co si ich zoberu sa pozera skzr prsty a to nehovorim o tom, ze ked niekto sa na cokolvek stazuje, je to "negativna energia" a je mu to potom vycitane, ze to nie je v sulade s firemnou kulturou.

Som ochotny robit aj za trochu menej penazi, len nech nemusim trpiet tuto obludnost, pretoze uz mi to sposobuje skutocne zdravotne problemy. To som skutocne sam komu toto vadi?

Dakujem.
« Poslední změna: 14. 12. 2018, 12:27:13 od Petr Krčmář »


dfasdfasdf

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #1 kdy: 14. 12. 2018, 11:25:42 »
hele opustit firmu muzes kdykoliv.
co zkusit sefovi vysvetlit jak spatne se dela v hluku, ze by mohla byt oddelena mistnost pro telefonisty.
kolegu pozadat at nepousti zvuk nahlas.

Nehalem

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2018, 11:44:49 »
hele opustit firmu muzes kdykoliv.
co zkusit sefovi vysvetlit jak spatne se dela v hluku, ze by mohla byt oddelena mistnost pro telefonisty.
kolegu pozadat at nepousti zvuk nahlas.
Taka miestnost tu davno je, ale keby som zacal hovorit, co mi vadi, tak by sa to obratilo proti mne, ze nie som tymovy hrac, ze som negativny, zly atd. atd. atd. uz sa to stalo raz.

MasoxCZ

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2018, 12:01:15 »
hele opustit firmu muzes kdykoliv.
co zkusit sefovi vysvetlit jak spatne se dela v hluku, ze by mohla byt oddelena mistnost pro telefonisty.
kolegu pozadat at nepousti zvuk nahlas.
Taka miestnost tu davno je, ale keby som zacal hovorit, co mi vadi, tak by sa to obratilo proti mne, ze nie som tymovy hrac, ze som negativny, zly atd. atd. atd. uz sa to stalo raz.

A co pořádný sluchátka? Pokud nechceš poslouchat muziku, zkus dřevorubecký Peltory a pod ně třeba ještě pěnový špunty.

L.

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #4 kdy: 14. 12. 2018, 12:04:53 »
Hele, a to myslíš, že když budou lidi hlučně telefonovat, pouštět si nahlas seriály, ... v malé kanceláři, tak ti to nebude vadit? Samozřejmě bude a ještě víc. Takže nehledáš firmu bez openspace, ale firmu co v ní nejsou debilové.


Nehalem

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #5 kdy: 14. 12. 2018, 12:06:15 »
hele opustit firmu muzes kdykoliv.
co zkusit sefovi vysvetlit jak spatne se dela v hluku, ze by mohla byt oddelena mistnost pro telefonisty.
kolegu pozadat at nepousti zvuk nahlas.
Taka miestnost tu davno je, ale keby som zacal hovorit, co mi vadi, tak by sa to obratilo proti mne, ze nie som tymovy hrac, ze som negativny, zly atd. atd. atd. uz sa to stalo raz.

A co pořádný sluchátka? Pokud nechceš poslouchat muziku, zkus dřevorubecký Peltory a pod ně třeba ještě pěnový špunty.
A kazde tri minuty mi niekto bude klepat na plece, lebo musi so mnou riesit nejaku extremne urgentnu vec (citaj, totalnu picovinu) a este budu nasrany, ze nereagujem okamzite. Nie, otazka znie, su v Brne firmy kde nie je open space alebo je do 10 ludi max? Ak nie Brno, tak sa mozu vyjadrit aj ludia z inych miest, aj ked tusim, ze pravda je taka, ze open space je prakticky uplne vsade a neda sa tomu psychopatickemu prostrediu vyhnut uz vobec nikde.

Kit

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #6 kdy: 14. 12. 2018, 12:21:18 »
A co pořádný sluchátka? Pokud nechceš poslouchat muziku, zkus dřevorubecký Peltory a pod ně třeba ještě pěnový špunty.
A kazde tri minuty mi niekto bude klepat na plece, lebo musi so mnou riesit nejaku extremne urgentnu vec (citaj, totalnu picovinu) a este budu nasrany, ze nereagujem okamzite. Nie, otazka znie, su v Brne firmy kde nie je open space alebo je do 10 ludi max? Ak nie Brno, tak sa mozu vyjadrit aj ludia z inych miest, aj ked tusim, ze pravda je taka, ze open space je prakticky uplne vsade a neda sa tomu psychopatickemu prostrediu vyhnut uz vobec nikde.

Dělal jsem v jednom brněnském open space a tohle bylo bez problémů. Bylo součástí firemní kultury, že ti, kteří telefonovali, si zalezli tam, kde nebyli slyšet. Hlasitá hudba se nepřipouštěla a když si někdo nasadil sluchátka, tak to znamenalo, že si nepřeje být rušen a bylo to respektováno.

Kdyby mi někdo poklepal na záda ve chvíli, kdy mám nasazena sluchátka, tak ho pošlu do /dev/null.

Trenky dolu

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #7 kdy: 14. 12. 2018, 13:46:19 »
Som ochotny robit aj za trochu menej penazi, len nech nemusim trpiet tuto obludnost, pretoze uz mi to sposobuje skutocne zdravotne problemy. To som skutocne sam komu toto vadi?

To je kolik?

Jinak z popisu tve firmy si spis myslim, ze nebudes moc zajimavej kandidat, protoze by ses jinak neptal takto, ale davno bys odesel tzn budes asi dost linej/pohodlnej.

Danny

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #8 kdy: 14. 12. 2018, 17:04:04 »
ixperta, seacomp, turboconsult

phpkral

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #9 kdy: 14. 12. 2018, 17:15:42 »
Ahojte,

chcem sa spytat, ci poznate v Brne nejake softverove firmy, kde nie je open space, resp. max do 10 ludi. Pracujem v sucasnosti v jednej nemenovanej firme v CTP office centre a tu je open space so 60 ludmi, kde furt niekto telefonuje, rozprava sa non-stop sam zo sebou, obcas si tu niekto uplne drzo pusti serial nahlas, smeje sa bohvie comu a nasledne polozi do eteru otazku na ktoru ocakava odpoved a home office sa nepodporuju a na tych co si ich zoberu sa pozera skzr prsty a to nehovorim o tom, ze ked niekto sa na cokolvek stazuje, je to "negativna energia" a je mu to potom vycitane, ze to nie je v sulade s firemnou kulturou.

Som ochotny robit aj za trochu menej penazi, len nech nemusim trpiet tuto obludnost, pretoze uz mi to sposobuje skutocne zdravotne problemy. To som skutocne sam komu toto vadi?

Dakujem.
programátorské opice patří do výběhu, tedy openspace tečka

Nehalem

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #10 kdy: 14. 12. 2018, 17:15:51 »
ixperta, seacomp, turboconsult
Vdaka za jasnu odpoved.

@Petr Krcmar
Preco takmer kazdy povodny prispevok editujete?

Nehalem

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #11 kdy: 14. 12. 2018, 17:17:18 »
programátorské opice patří do výběhu, tedy openspace tečka
A ty patris na psychiatriu Javaman. Ale respektujem tvoju vytrvalost tu uz niekolko rokov sustavne trollit tvojim specifickym a lahko identifikovatelnym sposobom.

MasoxCZ

Re:Firmy v Brne bez open space
« Odpověď #12 kdy: 14. 12. 2018, 21:00:01 »
A co pořádný sluchátka? Pokud nechceš poslouchat muziku, zkus dřevorubecký Peltory a pod ně třeba ještě pěnový špunty.
A kazde tri minuty mi niekto bude klepat na plece, lebo musi so mnou riesit nejaku extremne urgentnu vec (citaj, totalnu picovinu) a este budu nasrany, ze nereagujem okamzite. Nie, otazka znie, su v Brne firmy kde nie je open space alebo je do 10 ludi max? Ak nie Brno, tak sa mozu vyjadrit aj ludia z inych miest, aj ked tusim, ze pravda je taka, ze open space je prakticky uplne vsade a neda sa tomu psychopatickemu prostrediu vyhnut uz vobec nikde.

Hm, že já vůl jsem se obtěžoval navrhnout i jen to, aby ses tam do změny místa nezcvoknul. Neboj, už se to nestane.

Kapor z Vane

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #13 kdy: 14. 12. 2018, 21:26:31 »
Postup:

Otvorit no.2 social grabber a.k.a LinkedIn, vytvorit profil, naklikal 5 kolegov a pockat 7 dni. Pride horda emialov, mozno 2 budu zaujimave, ist na pohovor, na pohovore strpiet manazerske otazky, spravit prijimaci test -> poprosit ich ci si mozes pozriet svoje nove miesto. Ak to bude open-space, alebo ina obludnost, pekne im podakovat a postup opakovat kym nenajdes vhodnu firmu.

Alebo poprosit sefa, ci ti kupi aktivne sluchatka, ktore mozes vytunit paradnymi spunatmi... jedine co budes pocut su tvoje myslienky.

xhamsterr

Re:Firmy v Brně bez open space
« Odpověď #14 kdy: 15. 12. 2018, 08:14:51 »
ixperta, seacomp, turboconsult
Vdaka za jasnu odpoved.

@Petr Krcmar
Preco takmer kazdy povodny prispevok editujete?
Jazykova korektura je dulezita. Jinak by ti nikdo nerozumel.