Vazba mezi google klíčovým slovem a registrací na mém webu

seo

Ahoj,

asi ako kazdy vlastnik webu, aj ja by som co chcel co najviac vymackat z google analytics (GA).

Ciel: previazat konkretne klucove slovo s organickeho searchu s konkretnou registraciou na mojom webe. je to vobec mozne?

mam zakladne vedomosti o GA a o Google Serach Console. V console su sice vidiet vsetky organic keywords, ktore priviedli user na moj web, ale neviem, ktore z nich pouzil user, ktory sa aktivne zaregistroval a ktore pouzil len "nahodny okoloiduci" Moj web dokazem akokolvek upravit aby nejako preposlal nejaky identifikator/flag konkretnej registracie do GA ako nejaky Goal/flag ale neviem ako to cele previazat, t.j. vytvorit vazbu "XYZ keyword = registracia ABC".

podarilo sa toto  niekomu z vas nastavit, alebo poznate na to nejaky navod na webe?

velmi by mi to pomohlo
dikesDenny

Re:Vazba mezi google klíčovým slovem a registrací na mém webu
« Odpověď #1 kdy: 14. 12. 2018, 10:49:16 »
Ahoj,

v celkovém pohledu na věc je chování jednoho uživatele celkem irelevatní. Nicméně i toto je v GA teoreticky možné. Vytvoř si nový segment (standardně máš nastaven jako pohled na celou uživatelskou základu označený jako "Všichni uživatelé" takovej ten modrej kroužek se 100% a vedle toho je tlačitko pro nový segment). Segment můžeš nastavit podle rozličných pravidel jací uživatelé tě zajímají. Pro tebe bude asi nejvhodnější zvolit Pokročilé -> Podmínky a vydefinovat si podmínky "Klíčové slovo" přesně odpovídá řetězci "XYZ" A "Stránka" přesně odpovídá řetězci "ABC" případně jiný set pravidel, zajímavé mohou být i sekvence díky kterým můžeš akce řetězit například uživatel příšel na stránku "123" a pak někdy na stránku "ABC" (což bude registrace).

Nicméně je potřeba dále podoktnout, že předáním jednoznačného identifikátoru uživatele v rámci registrace do GA bude s nějvětší pravděpodobností v rozporu s oblíbeným GDPR.

volik

Re:Vazba mezi google klíčovým slovem a registrací na mém webu
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2018, 14:54:58 »
a co si to šmíráctví přeuložit xobě?