Jakou distribuci na server ve firmě?

Michal

Jakou distribuci na server ve firmě?
« kdy: 05. 04. 2011, 07:24:45 »
Ahoj všem, rád bych se optal....mám několik PC s OS Win XP, 07 a nový PC s velkým diskem a dostatkem operačky. Tento nový PC chci použít jako server pro přístup vzdálené plochy z ostatních PC. Ne kvůli hrám, ale protože tam budou maily, nějaké programy a ještě mě napadlo možná využít toho jako svého webhostingu pro své stránky. Tak a teď mi jde o to, jaký Linux bych měl použít a co musím udělat, aby to fungovalo. Nechci používat něco jako přístup přes TeamWiever. Díky moc za nějaké info.
« Poslední změna: 05. 04. 2011, 18:42:36 od Petr Krčmář »


Saly

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2011, 08:03:01 »
Z toho co jsi doposud napsal usuzuji že nemáš s gnu/linuxem naprosto žádné zkušenosti. Linux má mnoho rozdílů ovládání než např. Windows. Základní předpoklad je, že se budeš vrtat v terminálu. Nejspíš bych ti doporučil Ubuntu Server, nainstalovat pomoci apt-get install apache, postfix, dovecot, webmin ale konfiguráky si již musíš najít.

Jinak věta: "Tento nový PC chci použít jako server pro přístup vzdálené plochy z ostatních PC." mi nedává zcela smysl. Chceš aby na něj šlo přistopovat pomoci vzdálené plochy? Tak to tě zklamu nevím o žádné implementaci windowsí vzdalene spravy do linuxu, takže jedině využít něco jako vnc. Předpokládám že to ale chceš používát na správu systému, tak na to je vhodnější konzole, nebo webmin. Ale nejlíp uděláš když si o tom sám vyhledáš informace, protože těch ze začátku budeš potřebovat více.

PTX

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2011, 08:20:19 »
Tak to tě zklamu nevím o žádné implementaci windowsí vzdalene spravy do linuxu...

Co třeba použít něco takového  http://freenx.berlios.de/.

Strasidlo

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2011, 08:33:33 »
Na Linuxu je k dispozici implementace RDP protokolu - xrdp. Využívá ke své funkci vncserver, a funguje spolehlivě.

Debian

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #4 kdy: 05. 04. 2011, 08:46:18 »
...doporučil Ubuntu Server...
To pak radeji ja doporucuji Debian 6, vice se nauci a prece jen Debian je stabilnejsi... ;)


pepazdepa

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2011, 09:25:47 »
Na Linuxu je k dispozici implementace RDP protokolu - xrdp. Využívá ke své funkci vncserver, a funguje spolehlivě.

no nevim, me se nepodarilo rozjet kopirovani mezi oknama, takze uplne k nicemu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2011, 10:18:57 »
Osobne bych volil BSD. Pro zacatecnika urcite *buntu nebo Debian. Pro hard-core zacatecnika Gentoo  8)

karlos

Re: jaký Linux pro PC jako server v firemní síti ?
« Odpověď #7 kdy: 05. 04. 2011, 15:16:10 »
Ubuntu LTS nebo debian6.
jako webserver bych to nenasazoval na nic podstatneho(at uz kvuli vypadku stroje nebo linky)