Doporučte, kam přejít od Wedosu

Lol Phirae

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #30 kdy: 12. 12. 2018, 11:42:04 »
A budto je hosting trochu inteligentni, ze tuhle funkcionalitu bude proste limitovat, nebo je hosting tupy jako vydos a bude zakaznika posilat do zadele.

Limitováno už to je. Ale zjevně, páč se jejich superservery hroutí i při desítkách požadavků za sekundu, by to museli limitovat asi prakticky na jednotky mailů za hodinu. Takže místo toho, aby si řešili svůj problém, otravují zákazníky (a jejich klienty) s captchou.

Prakticky jediný způsob, jak se maily z formulářů u WEDOSu dají použít, je odesílání přes vlastní mailserver.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #31 kdy: 12. 12. 2018, 11:45:16 »
A budto je hosting trochu inteligentni, ze tuhle funkcionalitu bude proste limitovat, nebo je hosting tupy jako vydos a bude zakaznika posilat do zadele.

Limitováno už to je. Ale zjevně, páč se jejich superservery hroutí i při desítkách požadavků za sekundu, by to museli limitovat asi prakticky na jednotky mailů za hodinu. Takže místo toho, aby si řešili svůj problém, otravují zákazníky (a jejich klienty) s captchou.

Prakticky jediný způsob, jak se maily z formulářů u WEDOSu dají použít, je odesílání přes vlastní mailserver.

A kdyz mam vlastni mailserver, proc bych mel byt u Wedosu?

kamzik

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #32 kdy: 12. 12. 2018, 12:03:23 »
Prejit lze doslova kamkoliv, malokde to bude tak spatny jako u wedosu. Na pozadi se u nich totiz dejou neuveritelny prasarny.

jeho lordstvo

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #33 kdy: 12. 12. 2018, 12:27:44 »
Prejit lze doslova kamkoliv, malokde to bude tak spatny jako u wedosu. Na pozadi se u nich totiz dejou neuveritelny prasarny.

Můžete být konkrétní? Jako zákaznika mě to velice zajímá..

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #34 kdy: 12. 12. 2018, 12:40:06 »
Spise napis kam bys chtel - o cem uvazujes, doporucit se da cokoli, ale snazsi bude kritizovat tvou volbu

Velmi malo sluzeb je horsi nez Wedos

Hlavne je potreba znat pozadavky na hostovani (Apache / Nginx, verze PHP, posta, DB engine, zalohovani)


jvybihal

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #35 kdy: 12. 12. 2018, 12:47:57 »

Lol Phirae

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #36 kdy: 12. 12. 2018, 13:16:24 »
superhypercool IPS DDoS ochraně

works as designed https://www.youtube.com/watch?v=iVuG62f1gb4

Jejich IPS je skutečný technology masterpiss.  ;D ;D ;D ;D ;D

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #37 kdy: 12. 12. 2018, 13:17:24 »
Prejit lze doslova kamkoliv, malokde to bude tak spatny jako u wedosu. Na pozadi se u nich totiz dejou neuveritelny prasarny.

Můžete být konkrétní? Jako zákaznika mě to velice zajímá..
Taky by mě to zajímalo, jsem tam od jejich vzniku s hostingem i VPS a jsem spokojený.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

pedro

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #38 kdy: 12. 12. 2018, 15:50:03 »
Vykolej Rozkašil no na staticke a jednoduche weby je to v pohode. Inak je to naozaj bieda, co sa tyka podpori toje uplne cele zle a ta ich DDOS ochrana je hmm.. tragicka

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #39 kdy: 12. 12. 2018, 16:30:50 »
Mas od nich "silnou" VPSku?

~400,-/mesic VPSfree.cz
od ~20euro/mesic vlastni fyzicky server u hetzner.de, soyoustart.cz, ovh.cz

VPSky treba ovh.cz, digitalocean.com a kupa dalsiho...

Vsude dostanes to, za co platis, bez zbytecnejch kecu o tom jak jsou nejlepsi a nejvetsi

Josef Grill, WEDOS

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #40 kdy: 12. 12. 2018, 16:40:34 »
Přátelé a nepřátelé,

uděláme shrnutí... :-) a  půjdeme se věnovat zákazníkům, kteří si to zaslouží.

Za služby se nestydíme. Za DDoS ochranu se nestydíme. Za IPS/IDS ochranu se nestydíme. Za vybavení se nestydíme. Za dvě datacentra se nestydíme. Podepsat se nestydíme.
 :)

Pan Jozef ale vy sam pisete ze ste v pohode co sa tyka HW a o par prispevkov pisete ze muste upgradovat lebo su tam problemi. V jednom poste ste ok v druhom priznavate ze nie ste a este to cele vyznieva dost arogantne. Presne ako moja skusenost s VPS od vasej firmy.
Wedos mi nepride ako vhodny hosting pr emojich zakaznikov a aktivne ich odradzam. To uz radsej websupport aj ked to je bieda.
AD macanie do oleja. A vy staviate svoje vlastne serverove riesenia ze Vas proti argument je ze uz sa s tym zaobera aj niekolko vyrobcov serverov? Teda vlastny HW od dizajnu po vyrobu?

Len tak pre zaujimavost kde viem dohladat kolko serverov vlastne mate, aka je vytazitelnost (kolko domen bezi na jeden server + HW konfiguracia)? Statistika vytazenosti serverov (CPU, I/O). Zaujimalo by ma to s technickeho hladiska.

Nezaměňujte to, co jsem psal. Rychlost CPU a výkon a zátěž serverů.  Naše vysvětlení má logiku a už se k tomu nebudu vracet.
Více Vám nemohu odporovat, protože nevím o co jde. Ale nikdy jsme na nikoho nebyli arogantní. Opakujeme fakta, která někteří přehlíží nebo nechtějí vidět.

Olejové chlazení je pro nás ideální a ušetříme tím do budoucna desítky milionů korun. Servery budeme mít od HPE, ale olejové chlazení celé podle našeho návrhu, který připravujeme a testujeme 5 let.

Serverů nyní máme cca 15000 fyzických. Zátěž veřejně nemáme, ale dbáme, aby žádný server nebyl přetížený. HW konfigurace na webu máme. Používáme několik málo druhů serverů FUJITSU A HPE. Vždy v sérii 100 a více kusů od jednoho druhu a to vždy zcela identicky. Stejná RAM, stejné CPU, stejné disky. Nejlepší servisovatelnost.


A budto je hosting trochu inteligentni, ze tuhle funkcionalitu bude proste limitovat, nebo je hosting tupy jako vydos a bude zakaznika posilat do zadele.

Pod názor se podepíšu a nestydím se za něj. Vy umíte jen pomlouvat. Klasika. Anonymní...


Limitováno už to je. Ale zjevně, páč se jejich superservery hroutí i při desítkách požadavků za sekundu, by to museli limitovat asi prakticky na jednotky mailů za hodinu. Takže místo toho, aby si řešili svůj problém, otravují zákazníky (a jejich klienty) s captchou.

Četl jste co jsem psal? Nezabepečené formuláře jsou jedna nejen zdrojem spamu, ale také třeba zápisů do DB. Zkuste si udělat databází 1 GB, kde ten 1 GB příspěvků bude v jedné tabulce, v jednom sloupci a budou to miliony a miliony příspěvků a zkuste to při každém načtení stránky vylistovat a zkuste do toho zapsat a to celé třeba 50x nebo 100x za sekundu. Když to budete mít neoptimalizované, což část klientů má (a zrovna těch co nejsou schopni přidat ochranu formuláře), tak uvidíte jakou zátěž to udělá.


Prejit lze doslova kamkoliv, malokde to bude tak spatny jako u wedosu. Na pozadi se u nich totiz dejou neuveritelny prasarny.

Prasárny jsou snad jen to, že makáme. Upgradovali jsme současné datacentrum. Dokončujeme druhé. Neustále se vyvíjíme a pořád jdeme dopředu.

Informace máme na:

https://blog.wedos.cz/
http://dc.wedos.cz/

a na sociálních sítích.


Prejit lze doslova kamkoliv, malokde to bude tak spatny jako u wedosu. Na pozadi se u nich totiz dejou neuveritelny prasarny.

Můžete být konkrétní? Jako zákaznika mě to velice zajímá..
Taky by mě to zajímalo, jsem tam od jejich vzniku s hostingem i VPS a jsem spokojený.

Jsme moc rád, že se najdou lidi, kteří se umí ozvat. Kdyby to u nás bylo tak špatné, tak nehostujeme nejvíce hostingů v ČR.
https://stats.nic.cz/stats/hosting/?sd=hosting_type&sv=1&rd=2018-12-12&dr=3m&tp=i-1d&ss=0&ds=normal&da=chart

Vykolej Rozkašil no na staticke a jednoduche weby je to v pohode. Inak je to naozaj bieda, co sa tyka podpori toje uplne cele zle a ta ich DDOS ochrana je hmm.. tragicka


Je zvláštní, že u nás hostují i weby s návštěvností desítek tisíc návštěv za den a nemají problém.

Je zvláštní, že naše DDoS ochrana funguje... a vy o ní jistě víte hodně.

Je zvláštní, že se pod naše příspěvky umíme podepsat a nestydíme se za to. Nemusíme být anonymní.


Pokud se k nám chce někdo přijet podívat, tak mu rádi vše ukážeme. Za nic se nestydíme. Ani za vybavení a ani za služby a ani za svoje jméno a svoje chování.  Nikdo z nás ve firmě.



Věříme, že jsem situaci dostatečně vysvětlili. Kdo by si chtěl vyzkoušet naše služby a přesvědčit se, že nabízíme za slušné peníze nadstandardní služby, tak může využít kupón DISKUZENAROOT. Tento kupón platí sleva do dnešní půlnoci na nově objednané služby webhosting (sleva99%), VPS SSD a VPS ON (sleva 33%). Pokud by někdo měl zájem rovnou o značkový dedikovaný server ProLiant DL320e Gen8 v2, E3-1231v3, 32 GB, 2x1 TB, bez OS za luxusní cenu 888 CZK/měsíc při objednávce na celý rok, tak stačí napsat na náš kontaktní formulář (nejpozději do dnešní půlnoci anebo vyprodání zásob - zbývá posledních 20 kusů). Slevy platí na první fakturační období.
Za nabízené služby se nestydíme a každý si to může zkusit.

Předpokládáme, že po této naší reklamě správci fóra vlákno zamknou :-) Ono je zbytečné tady přispívat a diskutovat s lidmi, kteří se neumějí ani podepsat. :-)


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #41 kdy: 12. 12. 2018, 16:44:28 »
Vykolej Rozkašil no na staticke a jednoduche weby je to v pohode. Inak je to naozaj bieda, co sa tyka podpori toje uplne cele zle a ta ich DDOS ochrana je hmm.. tragicka
Mam tam mimo jine vps na rtmp streaming a dalsi vps pro zpracovani velkeho mnozstvi dat (10mil. unikatnich polozek, desitky mil. zaznamu v mysql, sphinx fulltext, nekolik kýblů gigabajtů dat). Dale nekolik (asi ~desitky) webhostingu ktere jsem vicemene jen pomohl nastavit, atd. Pamatuju jeden vypadek VPS, jinak vse bezi v naproste pohode.
Mohu dlouhodobe srovnavat s ovh(vps), axfone(vps), gigaserver(hosting), master(dedik, vps a "živý server").
Vse je naprosto srovnatelne. Drobny rozdil, ze axfone merí traffic, to je dnes uz sprostarna, ale jinak to fakt vyjde na stejno, kdyz srovnavam tarify s podobnymi parametry.
Je to opravsdu vtipne, kdyz tady lidi, kteri to ani nezkouseli prskaji a ja tam mam vsude realne dostupnost 99.99% vcetne pomerne narocnych aplikaci.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Sinuhet

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #42 kdy: 12. 12. 2018, 17:05:17 »
Z Wedosu jsem utekl kvůli problémům s bezpečností.
Měl jsem tam několik VPS, jenže pak se mi začalo stávat, že po vygenerování nového VPS, automatické instalaci a zabezpečení generovaným heslem od Wedosu, kdy jsem se na VPS ještě ani jednou nepřipojil, mi VPS stopli s tím, že na někoho útočí. Přiložili i log, ten byl zcela prázdný, jen tam byl forward abuse toho, na koho to údajně útočilo.
Jak se to opakovalo po druhé, dotázal jsem se podpory, co to má být. Odkázali mě na na nic neříkající abuse a log.
Po třetím opakování (automatický reinstall, nové generované heslo, žádné přihlášení, stop) jsem všechna VPS z Wedosu zmigroval a už nikdy více.

Jeden z mých oblíbených webů (dfens-cz.com) prošel migrací, a okamžitě bylo jasné, kam. V neděli večer totiž přestával být dostupný. Zaujalo mě to, a začal jsem monitorovat odezvy webů, a srovnávat to s jejich IP adresami. Ta korelace mezi weby nedostupnými ve špičce a Wedosem byla obrovská, ale ne absolutní. Týkala se jen služby webhosting a ne VPS. I DF byl zmigrován na VPS od Wedosu a problémy zmizely.
Tolik k tomu slovíčku "nolimit" a dále tomu, co tu pan Grill tvrdí, jak není nic přetížené. To klidně být nemusí, ale funguje to na pytel, a to zejména ve špičkách. Ať už je to přetížením nebo růžovým poníkem emitujícím EM záření a rušícím síťovou komunikaci.

Jejich ceny jsou bezkonkurenční, ale kvalita služby tomu odpovídá (včetně webhostingu a supportu). VPS měla mizernou konektivitu do zahraničí (oproti české i zahraniční konkurenci) a kromě ceny mě na nich nic nelákalo. Pořád tam mám pár domén, protože jsem líný je migrovat jinam. Určitě existuje cílová skupina, pro kterou je Wedos vhodný, ale bude složena zejména z těch, kteří nejsou ochotni zaplatit za kvalitní webhosting, a těch 25Kč měsíčně od Wedosu je pro ně tak akorát.

Panu Grillovi a Wedosu stejně fandím, vážím si každého, kdo se nebojí pracovat a něco tvoří, ale jejich služby doporučit nemůžu. Jediné místo, kde jsem měl srovnatelné problémy, byl obskurní VPS hosting kdesi ve sklepě, tam to ale bylo od počátku jasné a cena tomu odpovídala. Jinak jsem podobné potíže (zatím) nezažil.

Josef Grill, WEDOS

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #43 kdy: 12. 12. 2018, 17:35:00 »
Z Wedosu jsem utekl kvůli problémům s bezpečností.
Měl jsem tam několik VPS, jenže pak se mi začalo stávat, že po vygenerování nového VPS, automatické instalaci a zabezpečení generovaným heslem od Wedosu, kdy jsem se na VPS ještě ani jednou nepřipojil, mi VPS stopli s tím, že na někoho útočí. Přiložili i log, ten byl zcela prázdný, jen tam byl forward abuse toho, na koho to údajně útočilo.
Jak se to opakovalo po druhé, dotázal jsem se podpory, co to má být. Odkázali mě na na nic neříkající abuse a log.
Po třetím opakování (automatický reinstall, nové generované heslo, žádné přihlášení, stop) jsem všechna VPS z Wedosu zmigroval a už nikdy více.

Jeden z mých oblíbených webů (dfens-cz.com) prošel migrací, a okamžitě bylo jasné, kam. V neděli večer totiž přestával být dostupný. Zaujalo mě to, a začal jsem monitorovat odezvy webů, a srovnávat to s jejich IP adresami. Ta korelace mezi weby nedostupnými ve špičce a Wedosem byla obrovská, ale ne absolutní. Týkala se jen služby webhosting a ne VPS. I DF byl zmigrován na VPS od Wedosu a problémy zmizely.
Tolik k tomu slovíčku "nolimit" a dále tomu, co tu pan Grill tvrdí, jak není nic přetížené. To klidně být nemusí, ale funguje to na pytel, a to zejména ve špičkách. Ať už je to přetížením nebo růžovým poníkem emitujícím EM záření a rušícím síťovou komunikaci.

Jejich ceny jsou bezkonkurenční, ale kvalita služby tomu odpovídá (včetně webhostingu a supportu). VPS měla mizernou konektivitu do zahraničí (oproti české i zahraniční konkurenci) a kromě ceny mě na nich nic nelákalo. Pořád tam mám pár domén, protože jsem líný je migrovat jinam. Určitě existuje cílová skupina, pro kterou je Wedos vhodný, ale bude složena zejména z těch, kteří nejsou ochotni zaplatit za kvalitní webhosting, a těch 25Kč měsíčně od Wedosu je pro ně tak akorát.

Panu Grillovi a Wedosu stejně fandím, vážím si každého, kdo se nebojí pracovat a něco tvoří, ale jejich služby doporučit nemůžu. Jediné místo, kde jsem měl srovnatelné problémy, byl obskurní VPS hosting kdesi ve sklepě, tam to ale bylo od počátku jasné a cena tomu odpovídala. Jinak jsem podobné potíže (zatím) nezažil.
Vzhledem k tomu, že patříte ke skupině, která se neumí podepsat, tak je těžké nějak reagovat.
O podobných problémech s VPS, které popisujete, nic nevím a ta těžko něco psát. Pokud měl někdo IP adresu před Vámi, tak je teoreticky možné, že na ní mohly být nějaké útoky.

Web, který uvádíte je u nás několik let a je na webhostingu (na tom, který se bude migrovat). Žádný problém.
A tady máte výsledek toho webu na webhostingu:
https://webpagetest.wedos.com/results.php?test=181212_CW_P
Pokud to někdo vidí jak špatný výsledek na hostingu za 25 korun, tak  prostě nemá smysl diskutovat. A to je na té části serverů, která se bude přesouvat na rychlejší.

Naše ceny jsou nízké, ale kvalita je výrazně vyšší. Uvádíte třeba informace o zahraniční konektivitě, ale je zvláštní, že my ji nelimitujeme a máme podle BGP routovaných několik cest. Konektivitu do zahraničí neměříme a nelimitujeme. A nikdy jsme s tím neměli problém.

Budujeme. Nic šídíme. Děláme maximum pro spokojenost našich klientů. Z našich nízkých cen jsme dokázali vybudovat docela dost (dvě datacentra) a za poměrně krátkou dobu (8 let) a pořád inovujeme a jdeme dále. A přitom stačíme debatovat s podobnými anonymními přispěvovateli jako dnes tady.

Děkuji, že nám fandíte. Chtělo by to uvádět fakta a umět se podepsat. Potom ten příspěvek bude mít váhu.

A už vážně jdeme dělat něco důležitějšího.
Děkujeme všem, kteří se umějí postavit a přiznají, že u nás hostují a nemají problémy. Takových klientů je několik stovek tisíc...

Kdo si to chce u nás vyzkoušet, tak se slevou 99% - stačí použít kupón - DISKUZENAROOT. Takhle si věříme!

Sinuhet

Re:Doporučte, kam přejít od Wedosu
« Odpověď #44 kdy: 12. 12. 2018, 17:42:28 »
Děkuji, že nám fandíte. Chtělo by to uvádět fakta a umět se podepsat. Potom ten příspěvek bude mít váhu.

To napíše někdo, kdo vědomě a cíleně porušuje pravidla diskuze, aby docílil zamčení tématu?

Pane Grille, nejste hloupý člověk, a jistě víte, proč se diskutuje s přezdívkami. Protože když se tu podepíšu jako Franta Vochcalpádlo, stejně to nemusím být nutně já. Stejně jako ve vašem případě doufám, že nejste skutečným zástupcem Wedosu vzhledem k tomu, jaký respekt máte k místní dobrovolné diskuzi.