iBeacon - proximity / webhook

Luky

iBeacon - proximity / webhook
« kdy: 10. 12. 2018, 10:38:18 »
Ahojte,
v ramci domacej automatizecie za ucelom zlepsenia samotnej logiky potrebujem implementovat funkciu detekcie pritomnosti osob. Pre nazornost uvediem priklad. Prichadzam autom domov a potrebujem aby sa mi otvorila brana a ak je vecer tak zaplo vonkajsie svetlo. Nateraz som k tomu vyuzival aplikaciu na mobile, ktora na zaklade urcitej polohy vie poslat http request na server. Toto je fajn ale nie vzdy to funguje na 100% koli signalu gps, ktory moze byt za urcitych podmienok znacne limitovany.

Uvazoval som, ze k brane dam iBeacon a moj telefon/app-ka bude sledovat jeho pritomnost. Vyuzivam app Geofancy, ktora vie jak na zaklade GPS tak aj na zaklade iBeacon iniciovat http request.

Kupil som zopar iBeacon z aliexpress, ale ani jeden neviem rozbehat, ziadna apka ho nedetekuje ako ibeacon. Pre BT LE app ho vidim. Vidim UUID ale ziadna appka ho nepovazuje za iBeacon. Vie mi niekto poradit, ze aky iBeacon kupit aby to fungovalo. Mam take podozrenie ,ze apple/android povazuju za iBeacon nieco ine ako som kupil napriek identickemu nazvu.

Vopred vdaka za Vasu pomoc


asd

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2018, 14:10:10 »
A co akoze ocakavas? Funkcne riesenie? Nie je problem poznam jednu firmu s SK ktora sa tomu venuje. Aj domovej automatizacii. Tvoj problem je v tom ze chces spojit dve veci kde potrebujes vyriesit kompatibilitu. Pokial nie si programator tak mozem posunut ten kontakt.

Kovi444

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2018, 09:47:56 »
iBeacon by mal byt u Apple aj u Android nejaky standard, cital som niekde ze ich je viac. Ja by som len rad vedel, ze ktore BT LE zariadenie je na Apple detekovane ako iBeacon. Zakladne programatorske skusenosti mam a uz som skusal viacero nastaveni cisnkych iBeacon devices ale ziadne nebolo detekovane ako iBeacon ale iba ako BT LE device s beziacimi sluzbami (services).

Ma niekto prosim funkcny iBeacon, ktory mu detekuje nejaka appka na mobile (idealne Geofancy, ci Proximity app).

Dakujem

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2018, 11:58:06 »
Aniz bych tu technologii nejak podrobne zkoumal, neslo by to "otocit"? Tzn pokud iBeacon objevi znamy UUID, vi ze je majitel doma a da signal k akci?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2018, 14:54:37 »
... autom domov a potrebujem aby sa mi otvorila brana a ak je vecer tak zaplo vonkajsie svetlo
proc to resit inteligentne, kdyz tam muzes narvat ibeacon nebo jine ptakoviny...
Co se tyce svetla - pouzivam detektor pohybu - rozsviti svetlo. Predpokladam, ze za branou ti nebehaj decka z ulice, ale ze se tam pohybuje v noci maximalne nekdo z rodiny. Tudiz resit nejake ibeacons pro tohle je nesmysl.
Co se tyce brany - nez tvuj mobil zjisti nejaky ibeacon, zmacknes 10x tlacitko k otevreni brany. Uvazoval jsem taky nad tim, testoval jsem i geofencing ale nic z toho neni dostatecne rychle/spolehlive abych nezustal u otevirani brany tlacitkem manualne.
Zvazoval jsem jeste dalsi level - ocr na znacku auta, mam nejaky projekt v tensor flow, nejak to i funguje, ale nebavilo me menit konfiguraci u vymeny auta. Zapominal jsem na to a pak jsem jako c_rak sedel v aute pred barakem a cekal jestli se otevre. Samozrejme v zime to bylo naprosto nefunkcni vetsinu casu kdy spztka byla zadrbana bordelem.


Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #5 kdy: 11. 12. 2018, 15:03:30 »
proc to resit inteligentne, kdyz tam muzes narvat ibeacon nebo jine ptakoviny...
...

Urcite, na branu je lepsi tlacitko a na svetla ostatne taky (a nebo ten senzor). iBeacon muze byt jako takovy dalsi maly hint pro barak ze se v nem pohybuje nekdo nepovolany, system treba muze poslat sms ze prisly domu deti pokud najde jejich mobil, atd...

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #6 kdy: 11. 12. 2018, 15:44:22 »
ad: asd, kkk1, Připomínám: autor se opakovaně ptal na to, zda znáte nějaké zařízení s podporou iBeacon.

Luky

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #7 kdy: 11. 12. 2018, 16:07:42 »
Ahojte,

- pouzivam geofancing na zaklade GPS
- pouzivam detekciu mobilneho zariadenia na WIFI (pomocou arp)
- pouzivam detekciu mobilneho zariadenia na zaklade standardneho BT
bohuzial nic z toho mi nestaci pri urcitych pripadoch, navyse ak toto vsetko niekto implementoval, tak vie, ze nic neni 100% a vzdy sa musite spolahnut na viacero moznosti, vstupov a nad tym este vhodne prisposobit logiku.

iBeacon ma jednu super vyhodu, vysiela signal/ impulz relativne velmi casto. Detekcia BT LE devices je v mobilnych zariadeniachod apple a android celkom sluzne zapracovana a spolahlivost je omnoho vyssia ako pri vyuzivany gps (trochu miesam jablka s ananasmi, ale potreboval som uviest nejaky priklad). iBeacon vydrzi na baterku aj rok.

Konkretny priklad: iBeacon mozem umiestnit kdekolvek po ceste domov - priklad mozem ho umiestnit na zaciatku nasej ulice, pricom viem ,ze spracovanie inputu a nasledna reakcia vo forme napr. otvorenia brany trva 20sec., takto ho mozem umiestnit tak, ze pri detekcii iniciuje otvorenie a ked pridem, tak uz je brana otvorena a niektore sub-systemy nastartovane (niektore veci potrebuju k inicializacii z urcitych dvodov svoj cas).

Na zaklade clankov co som cital som si danu technologiu chcel vyskusat v praxi. Bohuzial sa mi to nepodarilo nateraz rozbehat a z daneho dovodu som chcel poziadat ci by mi niekto nevedel poradit ako na to. Konkretne neviem, ktore zariadenie - i Beacon kupit aby bol Apple/ Android identifikovany ako iBeacon a nie ako iba BT LE device.

Vopred dakujem za Vase rady a odporucania

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #8 kdy: 11. 12. 2018, 16:21:51 »
ad: asd, kkk1, Připomínám: autor se opakovaně ptal na to, zda znáte nějaké zařízení s podporou iBeacon.
autor resi primarne nejakou svou domaci automatizaci, ten ibeacon je to k cemu dosel a co se mu snazime vymluvit... ;)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #9 kdy: 11. 12. 2018, 16:25:44 »

Kovi444

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #10 kdy: 11. 12. 2018, 20:36:33 »
Dakujem, idem si nastudovat produkty z uvedenych stranom.

Este vseobecna otazka: mate skutocne tak negativne skusenosti z realneho vyuzitia iBeacon, ze mi tu viacery radite ist radsej inou cestou? Ak su Vase rady podlozene realnou negativnou skusenostou, tak budte prosim viac specificky, ze preco to neodporucate, resp. na co si dat pozor.

Dakujem

Pako

Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #11 kdy: 11. 12. 2018, 21:03:49 »
Dakujem, idem si nastudovat produkty z uvedenych stranom.

Este vseobecna otazka: mate skutocne tak negativne skusenosti z realneho vyuzitia iBeacon, ze mi tu viacery radite ist radsej inou cestou? Ak su Vase rady podlozene realnou negativnou skusenostou, tak budte prosim viac specificky, ze preco to neodporucate, resp. na co si dat pozor.

Dakujem

Já mám zkušenost jednu a to velmi pozitivní. Programoval jsem iOS aplikaci která využívala iBeacon protokol ke svému probuzení, hardware a jeho firmware který hrál iBeacon byly ovšem vlastní výroby provozovatele. Funguje to naprosto spolehlivě, aplikace startuje během zlomku vteřiny po spuštění iBeaconu.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:iBeacon - proximity / webhook
« Odpověď #12 kdy: 12. 12. 2018, 06:56:41 »
moje prakticka zkusenost je takova, ze na to aby vse fungovalo spolehlive dle mych predstav bych musel mit beacon nekde 50m od baraku s nastavenim 0.1s pro advertisement co vyzere brzy baterku (pry rok). Baterky v zime chcipnou, nemam to kam dat 50m od baraku a dorazit k brane a cekat jestli se otevre je stejne jako dorazit k brane a zmacknout tlacitko v aute. U me se to proste neprosadilo. A to nerikam jeste o situaci kdy si treba telefon nevemu, typicky o vikendu kdy jedu rano pro cerstve pecivo.