Vhodná karta pro kompakt

j

Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #30 kdy: 17. 12. 2018, 13:11:12 »
Sandisk Ultra jsou šmejdy pomalé, mám pocit, že i extreme, že až extreme pro jsou výkonné.

Nicméně pro dědu není už kam spěchat, takže bych hleděl na cenu. Navíc není nutné se honit za nejvyšší kapacitou.  Prostě že se nezaplní. Doporučené cena: 64GB 400, 32GB 200, 16 GB 100.

Je bezpodmínečně nutné si pročíst recenze, protože marketingové kecy uplatnují slovo AŽ   a směrem při čtení.

Dneska není problém mít levnou (lacinou) kartu s rychlostí čtení 80MB/s (snad nikoho nenapadnek kupovat horší), zatímco zápis může probíhat šnečí 10, 20 MB/s.

A s tou rychlostí zápisu: já jsem si připlatil (64GB 500) a mám s rychlostí zápisu 80 MB/s.

Nicméně rychlost zápisu je také skrytá v detailech. (náhodnost, fronta, velikost bloku,stav zaplnění, množství dat/doba testu), sekvenční zápis velkých bloků vychází nejrychleji. Tepr náhodný 4kB zápis oddělí semeno od plev.

Praktické info: microSD s redukcí jsou praktické, ale mohou blbnout (špatný kontakt, crosstalk, kapacita, indukce) výpadky, nerozpoznání karty

Já jsem s jejich rychlostí spokojen, ale HLAVNÍM důvodem proč je doporučuji, je jejich spolehlivost a to jsem také hned na začátku napsal. Co když přijedeš z dovolené a zjistíš, že karta je mrtvá? To je moje vlastní zkušenost. Kamarád ji naštěstí po rozebrání karty dokázal obnovit, důvod - průnik vlhkosti. To se pak ta ušetřená stovka vyplatí.
Proto je důležité se také dívat na vlastnosti, které výrobce u dané řady deklaruje, např. vodotěsnost apod.


Venca

Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #31 kdy: 17. 12. 2018, 14:46:04 »
Tak jelikož foťák není voděodolný, tak počítám, že ani karta do kontaktu s vodou nepříjde. Právě jsem myslel, že bych vzal microSD kartu a k ní se většinou dává ta redukce. Pak jde kartu využít i jinde než jenom v tom foťáku. Velké karty už dneska moc zařízení asi nepodporuje.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #32 kdy: 17. 12. 2018, 16:41:23 »
[...]Právě jsem myslel, že bych vzal microSD kartu a k ní se většinou dává ta redukce. Pak jde kartu využít i jinde než jenom v tom foťáku. Velké karty už dneska moc zařízení asi nepodporuje.
to je rozumne, navic rozlamanejch/nakraplejch SD karet(resp. i SD redukci) sem videl uz mraky, ale microSD tim ze je zalita v 1mm plastu nikdy... navic jsou (i slane)vodeodolne, vzal bych Samsung(ten kupuju) nebo Sandisk... pro dedu asi zbytecne, ale do auta/rpi_v_zatezi mam A-Data industrial (mlc, smart, ecc)

Venca

Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #33 kdy: 18. 12. 2018, 13:50:49 »
Tak když se zlomí redukce, tak ta bude stát pár korun. Ta micro karta se asi moc mechanicky poškodit nemůže. To by s tím někdo musel dělat psí kusy.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #34 kdy: 18. 12. 2018, 17:18:34 »
Tak když se zlomí redukce, tak ta bude stát pár korun. Ta micro karta se asi moc mechanicky poškodit nemůže. To by s tím někdo musel dělat psí kusy.
ano, prave to sem myslel ;-)


xhamsterr

Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #35 kdy: 18. 12. 2018, 20:09:45 »
[...]Právě jsem myslel, že bych vzal microSD kartu a k ní se většinou dává ta redukce. Pak jde kartu využít i jinde než jenom v tom foťáku. Velké karty už dneska moc zařízení asi nepodporuje.
to je rozumne, navic rozlamanejch/nakraplejch SD karet(resp. i SD redukci) sem videl uz mraky,   ...
Prestan plkat. Zlomit sdkartu muze leda uplny pako. Neslysel jsem ani nevidel nikoho komu by se to ovedlo.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #36 kdy: 18. 12. 2018, 20:51:43 »
Prestan plkat. Zlomit sdkartu muze leda uplny pako. Neslysel jsem ani nevidel nikoho komu by se to ovedlo.
ze si neco nevidel nebo neslysel nic neznamena, navic dle tvejch ostatnich reakci jsi toho opravdu jeste moc nevidel ;-)
treba asi nevis ze rozlamane neznamena zlomena... a jde to pomerne snadno, staci ji delsi dobu pouzivat, vyndavat/zandavat ji mezi zarizenim(a) a/nebo cteckou, pouzit mene kvalitni a/nebo multikartovou ctecku co ma spatne navadeci zarezy/drazky/... proste bezna SD karta je duta slepena ze dvou kusu slabouckeho plastu mezi kterym je vlastni deska a vzduch, naproti tomu microSD karta je celistve zalita neduta/pevna...

Venca

Re:Vhodná karta pro kompakt
« Odpověď #37 kdy: 19. 12. 2018, 15:08:54 »
Jako stát se může všechno. Třeba zrovna u dědy by se to mohlo stát, že by jí poškodil. Nepůjde mu to tam a trochu zabere a je to. Každopádně vezmu tu micro s tou redukcí.