Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10

X125

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #15 kdy: 06. 12. 2018, 13:56:18 »
"nejúčinněji"? Nepřipojuj ho k internetu. Nic účinnějšího nenajdeš.


Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #16 kdy: 06. 12. 2018, 13:57:54 »

Nesmysl. Z uvedeneho duvodu ti tak maximalne nezbyla moznost, nez ten herni zavadec zaplatit.

Citace
Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
Nainstalovat nejaky normalni operacni system.

Takovéhle primitivy mám nejraději...
Donedávna jsem byl na ubuntu mate (a rád bych se tam vrátil), jenže pak jsem koupil místo noťasu v doku nový komp a nezbylo nic jiného, než přejít na windows, protože Linux (ok, Ubuntu Mate) si prostě s Ryzenem 1700 a RX580 vůbec nerozumí.

To, že máš to štěstí a třeba jsi i opakovaně koupil kompatibilní železo ještě neznamená, že to funguje všude. Nefunguje, to je prostě realita se kterou nemůžeš nic dělat.
Ty wokna mě tu serou, ale nemám prostě na výběr, jelikož je to pracovní stroj od kterého očekávám výkon a stabilitu a nemám čas, ani chuť kompilovat moduly ovladačů, upravovat jádro a experimentovat s vlastní křivkou chlazení a dalším nastavením. Potřebuju zapnout počítač a pracovat (textový editor...) a to mi na tom novém HW linux nedokázal nabídnout.

Ja mam Ryzen 1700 rok a půl a celou dobu na něm frčim na testovacim Debianu bez jediného problému. Co vim od lidí okolo mě, tak AMD grafiky šlapou v pohodě. Sic ta Vaše může bejt vyjimka, zkusil bych hledat příčinu problému někde jinde.

W10

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #17 kdy: 06. 12. 2018, 14:30:42 »
Děkuji za radu. Určitě se pokusím přejít zprvu na Debian a poté na obtížnější Linux platforum (Gentoo, Arch, ...). Jinak to u W10 ani již vyřešit nejde...

Petr

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #18 kdy: 06. 12. 2018, 14:55:16 »
Nejúčinnější je vypnutí windows.

Zelenohlav

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #19 kdy: 06. 12. 2018, 15:37:14 »
Pokud je nezbytne nutne provozovat tam windows (me osobne by asi stalo za to ten pocitac odlozit do kouta a koupit jiny, pokud by na tom nejel Linux, ale proti gustu), tak mi prijde nejbezpecnejsi a nejjednodussi postavit mezi pocitac a internet firewall, ktery bude blokovat provoz smerem ven.

Bude to opruz nakonfigurovat. Bude to opruz provozovat, protoze jediny zpusob, jak to rozumne provozovat je podle me whitelist a to znamena neustale doplnovani pravidel.

Ale ma to 2 podstatne vyhody:
- neztrati se to preinstalovanim windows (nevim, jak moc to je dneska issue, ale pamatuju si, ze byly casy, kdy se wokna preinstalovval 2x rocne, aby s tim slo neco delat)
- nemuze do toho hrabnout zadny windowsovy malware, protoze to bezi na jinem HW.

Situace se vyrazne zjednodussi, pokud ten pocitac nebude pouzivan k browseni po netu, ale jenom k provozu nejakych specialnich aplikace (ktere neexistuji pro Linux, nebo ktere potrebuji vykonny procesor a grafickou kartu, ktere v Linuxovem pocitaci zrovna nejsou).


Leoš

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #20 kdy: 07. 12. 2018, 08:08:58 »
Jak vypnout cože to?

phpkral

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #21 kdy: 07. 12. 2018, 08:25:31 »
Bude to opruz nakonfigurovat. Bude to opruz provozovat, protoze jediny zpusob, jak to rozumne provozovat je podle me whitelist a to znamena neustale doplnovani pravidel....
Pokud by k tomu šmírování docházel, jako že to vlastně nikdo nedokázal a je to paní v jednotě povídala, tak nevim jak by s chtěl kontrolovat komunikaci třeba na portu 80. Je jasné, že sofistikovaný nástroj by se pokusil v případě blokování všeho kolem tento port využít. Ale to bys musel ručně doplňovat tisíce domén ... to  je utopie

raketa

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #22 kdy: 07. 12. 2018, 10:11:55 »
Vymítače šmírování budeš muset aplikovat 2x ročně, protože každý velký update je nasadí zpátky. Pro celou domácnost (i z venku přes VPN) bych použil filtrování DNS na routeru, tzn. mít svůj DNS server a do něj aplikovat filtr nechtěného.
Používám tenhle aktualizovaný hosts soubor, který filtruje reklamu + malware + windows-office telemetry atd.

Blok

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #23 kdy: 07. 12. 2018, 10:26:22 »
Win10pro + donotspy10 + winaero které má spoustu různých utilit.

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #24 kdy: 07. 12. 2018, 10:30:42 »

Donedávna jsem byl na ubuntu mate (a rád bych se tam vrátil), jenže pak jsem koupil místo noťasu v doku nový komp a nezbylo nic jiného, než přejít na windows, protože Linux (ok, Ubuntu Mate) si prostě s Ryzenem 1700 a RX580 vůbec nerozumí.


To bylo ubuntu LTS ? Doporučil bych openSUSE nebo Debian. Nevím jak je to s podporou Ryzen a RX580 teď, ale jestli není tak by v budoucnu měl bejt.

Trollopata


Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #26 kdy: 07. 12. 2018, 11:07:03 »
Děkuji za radu. Určitě se pokusím přejít zprvu na Debian a poté na obtížnější Linux platforum (Gentoo, Arch, ...). Jinak to u W10 ani již vyřešit nejde...
Môžem potvrdiť že Gentoo šlape na Amd Ryzen 2700 úplne v pohode, grafiku mám trochu staršiu, tuším Amd R9 360, ale aj RX580 má  amdgpu medzi podporovanými grafikami, tak by nemal byť problém.

žochár

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #27 kdy: 07. 12. 2018, 11:59:42 »
Nainštalovať iný operačný systém.
Ale teraz vážne, celá ta robota je zbytočná kdeže po aktualizácii systému sa všetko pekne obnoví.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #28 kdy: 07. 12. 2018, 13:05:00 »
Môžem potvrdiť že Gentoo šlape na Amd Ryzen 2700 úplne v pohode, grafiku mám trochu staršiu, tuším Amd R9 360, ale aj RX580 má  amdgpu medzi podporovanými grafikami, tak by nemal byť problém.

Píšu z kompu s Ryzenem 1700 a RX580  (sapphire nitro+) a můžu potvrdit, že RX580 nefunguje (Ubuntu, Ubuntu Mate, 18.04).
Ryzen OK, ale ovladač té grafiky neumí řídit otáčky ventilátorů na GPU. Pravděpodobně to lze řešit nějakou vlastní křivkou poměru rpm/°C, ale nebyl čas zkoumat jak to nejtišeji uchladit.. a vlastně ani nebyla chuť to za výrobce udělat.
V ubuntu je ta grafika v klidu hlučná jako ve woknech v zátěži, ve win ta grafika umí větráčky úplně zastavit. Krása, absolutní ticho :)
Nevím proč to ten linuxový ovladač dělá, ta karta umí stopnout ventilátor i bez nabootovaného os, takže to dělá sama ta grafika i bez ovladače. Jakmile se ale nainsatluje amdgpu/amdgpu-pro, tak se to točí nonstop.
« Poslední změna: 07. 12. 2018, 13:07:15 od Vykolej Rozkašil »
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Lol Phirae

Re:Jak nejúčinněji vypnout šmírování ve Windows 10
« Odpověď #29 kdy: 07. 12. 2018, 14:49:18 »
a můžu potvrdit, že RX580 nefunguje (Ubuntu, Ubuntu Mate, 18.04). ... Ryzen OK, ale ovladač té grafiky neumí řídit otáčky ventilátorů na GPU.

Aha, nefunguje == nemůžu/jsem línej si blbnout s větráčkem.  ::)