Obsah CV studenta bez praxe

P

Obsah CV studenta bez praxe
« kdy: 01. 12. 2018, 16:06:21 »
Zdravím, jsem studentem 2. ročníku informatiky a chystám se ucházet o práci. Chtěl bych se zeptat, jak by mělo vypadat mé CV, jelikož za sebou nemám žádnou praxi v oboru. Doporučujete mi tam napsat do zkušeností brigády apod. z dřívějška?
Jde mi o to, že asi firmu nebude moc zajímat, že jsem na střední roznášel letáky apod., ale na druhou stranu nechci, aby to vypadalo, že se celý život válím doma.
« Poslední změna: 01. 12. 2018, 18:06:43 od Petr Krčmář »


grgs

Re:CV
« Odpověď #1 kdy: 01. 12. 2018, 16:57:49 »
Nedávej to tam. Šetři papírem.

.

Re:CV
« Odpověď #2 kdy: 01. 12. 2018, 17:07:35 »
Frikulína hraj v baru na pipky. Nepiš tam žádné kraviny.

Medo

Re:CV
« Odpověď #3 kdy: 01. 12. 2018, 17:09:55 »
Uvadzaj len veci relevatne k pozicii, zvysok nikoho nezaujima. Co sa tyka sablony, ziadny sedy priemer, popozeraj sablony na nete, inspiruj sa. A neboj sa farby, to bude prve, co HR zaujme v zaplave B/W verzii.

Yebuthe

Re:CV
« Odpověď #4 kdy: 01. 12. 2018, 17:18:43 »
A jakou pozici hodláš vykonávat? A co jsi doteď v daném oboru udělal? Napiš jim hezký průvodní dopis, že jsi z východu a budeš dělat za poloviční plat, na roznos kávy to stačit bude.


Franta <xkucf03/>

Re:CV
« Odpověď #5 kdy: 01. 12. 2018, 17:43:16 »
Letáky a brigády úplně mimo obor tam nedávej.
Dej tam normálně školu (i tu současnou) a pak relevantní projekty, které jsi dělal, i když se nejedná o komerční praxi -- např. nějaký zajímavý školní projekt nebo příspěvek do svobodného softwaru.
Já měl v tvém věku taky prázdný životopis (až na nějaký intranet v PHP a nějakou další drobnost), to je normální, když jdeš do první práce. HR ani budoucí šéf nečeká, že v tomhle věku budeš mít deset let komerční praxe :-)

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #6 kdy: 02. 12. 2018, 09:20:42 »
Technologie, programovací jazyky a releventatní školní projekty.

xhamsterr

Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #7 kdy: 02. 12. 2018, 09:55:04 »
Zdravím, jsem studentem 2. ročníku informatiky a chystám se ucházet o práci. Chtěl bych se zeptat, jak by mělo vypadat mé CV, jelikož za sebou nemám žádnou praxi v oboru. Doporučujete mi tam napsat do zkušeností brigády apod. z dřívějška?
Jde mi o to, že asi firmu nebude moc zajímat, že jsem na střední roznášel letáky apod., ale na druhou stranu nechci, aby to vypadalo, že se celý život válím doma.
Co napsat ze nedokazes samostatne myslet?

... jinak psat roznasku letaku to asi rozhodne ne. Tomu se zamestnavatel tak zasmeje a bude te brat za dite.

anonym

Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #8 kdy: 02. 12. 2018, 10:00:44 »
To je asi obava kazdeho studenta. Nepis tam nic navic, napis co jsi vystudoval a to je cele. Je zodpovednosti firmy, aby si te vyzkouseli, dali ti treba nejaky test a na zaklade toho si te ohodnotili. Kdyz te nekam budou brat, udelaji to proto, aby jsi tam par let zustal, eventualne jako takovou investici do budouna, ze se k nim treba jednou vratis. Zezacatku prvni rok budes stejne minimalne produktivni, a kazdy to vi. Takze ve tvem pripade neni pro rozumnou firmu otazka toho, co mas v zivotopise a co umis, ale hlavne to, jestli jsi ucitelny, tak jim dokaz, ze jsi.

jozef

Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #9 kdy: 02. 12. 2018, 15:04:21 »
Vymenuj svoje oblubene/profilove predmety.
Napis temu bakalarskej/inzinierskej prace + zopar slov o nej.
Nejaka semestralka co ta zvlast zaujala ? - jednu, dve vety o nej.
Napis preco si sa rozhodol ist studovat to co studujes, a aky smer by si pripadne studoval dalej.
Uved v akej oblasti by si rad ziskal skusenosti (napr. programovaci jazyk, technologie, atd..)
Ak si vyhral/zucastnil sa nejakych sutazi (iba relevantne), napr. Matika, Fyzika, atd

Veci ako roznasanie letakov, brigada ako plavcik, atd nepis. S usmevom to spomen na pohovore a potom prejdi k niecomu vaznejsiemu.
Ak velmi chces, tak postacuje kratke: "rozne brigady".

Ked som robil tento rok pohovory, tak jeden z mojich cielov bolo zistit ci niekto v zivotopise klame/precenuje sa.

Meh

Re:CV
« Odpověď #10 kdy: 02. 12. 2018, 15:10:59 »
A neboj sa farby, to bude prve, co HR zaujme v zaplave B/W verzii.

Ano, barvy a graficka uprava jsou rozhodujici. Bez ironie. Je to stejne, jako se zbozim se supermarketu; pokud to neni kriklave barevne, lide to nevidi.
Ja jsem psaval suche cernobile CV a hrozne jsem se divil, ze kdyz jsem odepsal treba na 10 inzeratu, 4 firmy ani neodpovedely (ovsem je mozne, ze to byly pouze pasti na sber dat; mam proto nechut k inzeratum na jobs.cz, ze kterych nelze identifikovat firmu a kontaktovat ji mimo system portalu), 4 odpovedely rovnou, ze nemaji zajem, a 2 mne mozna pozvaly na pohovor. Dokonce jsem uvazoval, ze bych na kazdou pozici posilal nekolik ruznych CV, abych zjistil, v kterych pripadech firmy nereaguji, i kdyz pozaduji X, Y a Z, a v CV jasne maji, ze umim/delal jsem X, Y a Z.
Pak jsem v jednom zamestnani mel moznost nahlednout do zivotopisu potencialnich kolegu, a byl jsem osvicen. Pokud totiz do ostatnich firem chodily stejne omalovanky, pak jsem se mel naopak divit, ze v tech dvou moje CV vubec nekdo cetl a pozval mne, protoze to byl fakt rozdil jako mezi barevnym letakem z Lidlu a radkovym cenikem, mame tohle, stoji to tolik, coz je mozna uzitecne, ale nikoho to neprimeje, aby sel do Lidlu nakupovat.

xhamsterr

Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #11 kdy: 02. 12. 2018, 19:16:15 »
To je asi obava kazdeho studenta. Nepis tam nic navic, napis co jsi vystudoval a to je cele. Je zodpovednosti firmy, aby si te vyzkouseli, dali ti treba nejaky test a na zaklade toho si te ohodnotili. Kdyz te nekam budou brat, udelaji to proto, aby jsi tam par let zustal, eventualne jako takovou investici do budouna, ...
nevim jestli studuje střední nebo vysokou, ale obecně žádný zaměstnanec nebere studentíka jako "investici do budoucna". Spíš dostane tu nejhorší lopatí práci s minimem nákladů pro zaměstnavatele a pak se uvidí.

L.

Re:CV
« Odpověď #12 kdy: 02. 12. 2018, 19:19:23 »
A neboj sa farby, to bude prve, co HR zaujme v zaplave B/W verzii.

Ano, barvy a graficka uprava jsou rozhodujici. Bez ironie. Je to stejne, jako se zbozim se supermarketu; pokud to neni kriklave barevne, lide to nevidi.

Tohle asi funguje u pozic typu asistentka, kde jsou požadavky poměrně minimální a zájemců hodně. U IT je ale každý použitelný zájemce vyvažovaný zlatem, tam těžko bude někdo přehlížet životopis jen proto, že že černobílý.

Naopak, pokud nemáte grafické cítění, tak bych spíš šel cestou ČB, které se až tolik zkazit nedá, než udělal nějakou pestrobarevnou hrůzu.

ja

Re:CV
« Odpověď #13 kdy: 02. 12. 2018, 23:26:38 »
A neboj sa farby, to bude prve, co HR zaujme v zaplave B/W verzii.

Povedal by som ze dnes vidi ako prvy vase CV nejaky algoritmus pouziteho Applicant tracking system (ATS), ktory ma u zadeke farbicky (plati hlavne pre velke korporaty, kde sa ATS pouzivaju). Podla svojej sofistikovanosti ATS ohodnoti mieru zhody CV s pozadovanou poziciou a potom uz clovek vybera iba z top CVciek. Takze moje odporucanie je hlavne urobit "SEO" na CV - napasovat vhodne klucove slova z inzeratu do CVcka.

Mastr skram

Re:Obsah CV studenta bez praxe
« Odpověď #14 kdy: 03. 12. 2018, 00:49:54 »
Souhlas s tim nade mnou.

- Zadny barvy, nejsi grafik. Pokud tim nechces vylozene neco ukazat.
- Pouzij word a vim o tobe ze jsi lempl, kdyz nedokazes vytvorit jednu pro tebe dulezitou a4 v Latexu
- nech to co nejvic minimalni. Pokud mi chces ukazat, ze budes podobne psat kod. Praseci cv = praseci kod

Jednoduse, format cv o tobe prozradi hodne. Na druhou stranu ty jsi junior, tak se zkus akorat nekam dostat jakkoliv a s cv se budes mazlit za par let.

Ale nerid se tim co pisu uplne. Mam casto jinej nazor na vec nez spousta lidi v oboru.