Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock

w7

Zdra­vím.
In­sta­lu­ji Win­dows 7 na ASRock B450M PRO4. Vše pro­běh­lo v po­řád­ku. S in­te­gro­va­ný­mi ovla­da­či pro USB a SSD (na kte­rý jsem W7 úspěš­ně na­in­sta­lo­val).
Ny­ní se mi W7 si­ce na­in­sta­lo­val, ale USB vstu­py (všech­ny - USB 3. i 2.) fun­gu­jí jen když pů­jdu do Bi­o­su. Jakmi­le z bi­o­su ode­jdu, spus­tí se W7 a chce po mě, abych si zvo­lil jmé­no PC atd..., ale to ne­mo­hu, pro­to­že mám od­po­je­né všech­ny ko­nek­to­ry zá­klad­ní des­ky. Jak to mo­hu vy­ře­šit bez PS/2 (po­kud fun­go­vat ne­bu­de)? V BI­O­SU ASRoc­ku se moc ne­vy­znám.

Mám ten­to "vy­lep­še­ný" sou­bor/in­sta­lač­ku:
http://​web.​tob​ynet.​eu/​obs ...

Tak­že si mys­lím, že dal­ší ovla­da­če USB apod. již po­tře­ba in­te­gro­vat ne­ní, je­li­kož tam jsou. Zajímá mě tedy, jest­li bych do té­to in­sta­lač­ky ješ­tě na­víc měl in­te­gro­vat ovla­da­če pro zá­klad­ní des­ku, aby mi hned po in­sta­la­ci W7 USB ko­nek­to­ry des­ky fun­go­va­ly. Je to tak­to mož­né? Bu­de USB, pak po in­te­gra­ci ovla­da­čů zákl. des­ky, fun­go­vat, ne­bo bu­de stej­ná chy­ba?


Dě­ku­ji
PS: W10 ne­chci.


Lol Phirae

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2018, 19:06:11 »
Mám ten­to "vy­lep­še­ný" sou­bor/in­sta­lač­ku:
http://​web.​tob​ynet.​eu/​obs ...

Ano, určitě půjdou všichni zkoušet nějakou warezovou instalačku W7 "vylepšenou" bůhví čím a zkoumat to "vylepšení".

w7

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2018, 19:38:29 »
To nechci. Potřeboval bych ale poradit. Je to obyčejná instalačka, jen jsou tam integrované aktualizace Windows 7 a ovladače pro USB 3 a NVME (pro SSD). To je vše.

Vše se povedlo. Celá instalace Windows 7. Mám jen velký problém. Když se hned po instalaci Windows 7 restartuje, pak chce, abych si zvolil jméno PC, ale to není možné, protože mi úplně přestanou fungovat všechny USB porty. Co s tím? Myslíte, že pomůže redukce USB-->PS/2 (pro klávesnici), anebo pomůže integrace ovladačů pro základní desku do této instalačky? Jak to mám vyřešit? Zbývá mi totiž jen tak málo pro rozjetí W7. Jen se proklikat prvním nastavením :/

Neviditelný

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2018, 19:43:59 »
Myš a klávesnice ti přes PS/2 chodit budou, resp. neumím si představit důvod, proč by neměly. Tím rozběhneš Widle. Pak budeš muset někde sehnat ovladače pro USB řadiče a doinstalovat je.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2018, 19:44:32 »
Vím, co dělám.

Ještě minulý týden jste tvrdil, že víte co děláte. Myslím si, že vůbec nevíte co děláte. Nejlepší rada, kterou můžete dostat je tato: Svěřte to někomu, kdo opravdu ví co dělá, protože tomu rozumí. A pokud by náhodou řekl, že Windows 7 jsou na tomto konkrétním HW neřešitelná věc, věřte mu. Řešením je pak jiná verze Windows, jiný OS nebo jiné PC.


Kolo

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #5 kdy: 29. 11. 2018, 21:00:27 »
O usb se stara chipset desky takze bez driveru pro chipset to moc nepujde. Ale muzete zkusit dokoncit instalaci v safe modu kdyz klavka funguje v biosu a je mozne zmacknout F5. Safe mod by mel fungovat s generic usb driverem.

w7

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #6 kdy: 29. 11. 2018, 21:35:04 »
O usb se stara chipset desky takze bez driveru pro chipset to moc nepujde. Ale muzete zkusit dokoncit instalaci v safe modu kdyz klavka funguje v biosu a je mozne zmacknout F5. Safe mod by mel fungovat s generic usb driverem.

Napsal bys mi, prosím tě, podrobnější postup? Jak na to?

Lol Phirae

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #7 kdy: 29. 11. 2018, 22:09:23 »
O usb se stara chipset desky takze bez driveru pro chipset to moc nepujde. Ale muzete zkusit dokoncit instalaci v safe modu kdyz klavka funguje v biosu a je mozne zmacknout F5. Safe mod by mel fungovat s generic usb driverem.

Napsal bys mi, prosím tě, podrobnější postup? Jak na to?

Podrobnější postup jak zmáčknout F5? Já myslel, že víš, co děláš?  :o

xhamsterr

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #8 kdy: 29. 11. 2018, 22:31:06 »
O usb se stara chipset desky takze bez driveru pro chipset to moc nepujde. Ale muzete zkusit dokoncit instalaci v safe modu kdyz klavka funguje v biosu a je mozne zmacknout F5. Safe mod by mel fungovat s generic usb driverem.
Napsal bys mi, prosím tě, podrobnější postup? Jak na to?
Nevím proč nepokračuješ ve stejném vláknu jako minule? Tam tvrdil, že víš co děláš 8)

Jinak rozhodně ne. Člověk co ví co dělá si nestáhne jakousi warez verzi kdovíčeho. To je něco mezi sebevraždou a totálním zoufalstvím.

Když už nedokázals jít podle jednoduchého návodu z minulého vlákna a tak si sežeň ps2 klávesnici a ovladače pro usb tam doinstaluj ručně.

Jinak fakt sranda je, že někdo nechce na nový pc Windows10 a raději instaluje warezáckou edici ve které může být kdovíco ::)

ET

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #9 kdy: 29. 11. 2018, 23:25:32 »
muzes zkusit :
1] pockej po startu win7 treba 5 min, nekdy (obvzlast po instalaci) inicializace hw/usb trva dlouho
2] otestuj klavesnici/mys ve VSECH ostatnich USB portech (modry konektory jsou myslim USB3.0 - ty nemusi fungovat bez driveru), vzdy chvilku pockej po prepojeni
3] sezen jinou klavesnici/mys a vyzkousej (ve vsech USB portech)
4] vlez do BIOSu a hledej neco kolem USB (obcas se da prepnout USB do "Legacy USB", ale nemusi to mit kazdy BIOS)


Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #10 kdy: 30. 11. 2018, 07:30:45 »
muzes zkusit :
1] pockej po startu win7 treba 5 min, nekdy (obvzlast po instalaci) inicializace hw/usb trva dlouho
2] otestuj klavesnici/mys ve VSECH ostatnich USB portech (modry konektory jsou myslim USB3.0 - ty nemusi fungovat bez driveru), vzdy chvilku pockej po prepojeni
3] sezen jinou klavesnici/mys a vyzkousej (ve vsech USB portech)
4] vlez do BIOSu a hledej neco kolem USB (obcas se da prepnout USB do "Legacy USB", ale nemusi to mit kazdy BIOS)
Obávám se, že nic z toho nebude fungovat. Tahle věc má jen USB3 porty a jak se přepnou z compatible mode, tak jsou W7 v háji.
Má to ale PS/2 port, takže buď PS/2klávesnice nebo PS/2-USB adaptér a mohlo by to jít. Jen pro tazatele, vzhledem k prezentovaným dotazům, PS/2 zařízení musí být připojené při startu počítače!
Ovšem vzhledem k tomu, že tazatel má problém bez návodu zmáčknout F5, tak pochybuju, že dokáže pouze z klávesnice (bez myši) dokončit instalaci nehledě k tomu, jak tam doinstaluje USB3 driver (a jen pomocí klávesnice, a z flešky to nepůjde, protože USB3).

w7

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #11 kdy: 30. 11. 2018, 08:39:45 »
Kdy W7 nainstaluji opět, ale s tím rozdílem, že pomocí nějakého programu integruji ovladače základní desky do instalačky, budou USB 3 před dokončením instalace a po ní normálně fungovat?

pokr


Neviditelný

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #13 kdy: 30. 11. 2018, 09:26:51 »
Kdy W7 nainstaluji opět, ale s tím rozdílem, že pomocí nějakého programu integruji ovladače základní desky do instalačky, budou USB 3 před dokončením instalace a po ní normálně fungovat?
No pokud tam budeš mít správně integrovaný správný ovladač, fungovat by to mělo. Docela by mě zajímalo, jak jsi tam ty Windows vlastně nainstaloval, čekal bych totiž, že na problém s nefunkční klávesnicí narazí už instalátor.

w7

Re:Po instalaci Windows 7 nefunguje USB (klávesnice i myš) - ASRock
« Odpověď #14 kdy: 30. 11. 2018, 09:43:56 »
Nainstaloval jsem W7 pomocí této instalačky:
http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php

Ovladače pro NVME A USB tam jsou, pokud jsou tam nějaké backdoor, to nemohu zjistit. Pokud bych ale použil originální instalačku, musel bych si stáhnout sám ovladače pro NVME a USB 3.0 a to nevím, kde dohledat...

Jen jaké ovladače integrovat? Ty od stránek výrobce, anebo ty, které jsem dostal na DVD kr komponentům (hlavně k základní desce)?