Vysvětli mi někdo pip a easy_install

Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« kdy: 28. 11. 2018, 09:20:07 »
Ahoj, může mi někdo vysvětlit o co jde v případě
Kód: [Vybrat]
pip a
Kód: [Vybrat]
easy_install?

Na tyto dva zdroje softwaru (jestli se to tak dá nazvat) jsem několikrát narazil v návodu na instalaci, ale moc nechápu pozadí. Má to nějaký centrální katalog, kdo ten software spravuje, kde se to bere, jaký je mezi těmito dvěma nástroji rozdíl? Chápu jen, že to je software psaný v Pythonu.

Existují i další nástroje jako jsou tyto dva?

Děkuji


Petr

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2018, 10:36:10 »
Pip je příkaz pro správu balíků v repozitáři PyPi https://pypi.org, kde jsou především balíčky pro vývojáře aplikací v jazyce Python.

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2018, 11:42:20 »

Jano7

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2018, 17:20:06 »
Citace
Existují i další nástroje jako jsou tyto dva?

Áno, existujú. Jeden z najrožšírenejších je conda, ktorý spravujú matematici. Je to taká schizma.
Ale pre moderného Python programátora, nie-matematika, je podstatné naučiť sa používať pip.
Na easy_install môžeš zabudnúť, je to história. Dôležitý je tiež pipenv, čo je kombinácia pip a
vyrtuálneho prostredia.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2018, 18:17:08 »
Citace
Existují i další nástroje jako jsou tyto dva?

Áno, existujú. Jeden z najrožšírenejších je conda, ktorý spravujú matematici. Je to taká schizma.
Ale pre moderného Python programátora, nie-matematika, je podstatné naučiť sa používať pip.
Na easy_install môžeš zabudnúť, je to história. Dôležitý je tiež pipenv, čo je kombinácia pip a
vyrtuálneho prostredia.

pipenv zatím moc dobře nefunguje, pokaždé jsem se dostal do stavu, kdy nedokázal rozřešit závislosti.


DragonMaster

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2018, 18:43:46 »
pip dělá to, že ti sežene knihovny pro Python. Chceš PyLibrary, řekneš pip PyLibrary, chceš PyMatrix, řekneš pip PyMatrix. To jsou jen uvedené příklady, nevím jestli skutečně existují. pip ti zjednoduší život.

wsh

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2018, 19:18:46 »
pipenv zatím moc dobře nefunguje, pokaždé jsem se dostal do stavu, kdy nedokázal rozřešit závislosti.

Máš nějaký reprodukovatelný příklad? Pipenv sice má svoje mouchy, ale používám ho denně a neřekl bych, že nefunguje.

PRO

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2018, 19:39:12 »
Ahoj, může mi někdo vysvětlit o co jde v případě
Kód: [Vybrat]
pip a
Kód: [Vybrat]
easy_install?

Na tyto dva zdroje softwaru (jestli se to tak dá nazvat) jsem několikrát narazil v návodu na instalaci, ale moc nechápu pozadí. Má to nějaký centrální katalog, kdo ten software spravuje, kde se to bere, jaký je mezi těmito dvěma nástroji rozdíl? Chápu jen, že to je software psaný v Pythonu.

Existují i další nástroje jako jsou tyto dva?

Děkuji
RTFM ty kokot!

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #8 kdy: 29. 11. 2018, 19:58:42 »
Citace
Existují i další nástroje jako jsou tyto dva?

Áno, existujú. Jeden z najrožšírenejších je conda, ktorý spravujú matematici. Je to taká schizma.
Ale pre moderného Python programátora, nie-matematika, je podstatné naučiť sa používať pip.
Na easy_install môžeš zabudnúť, je to história. Dôležitý je tiež pipenv, čo je kombinácia pip a
vyrtuálneho prostredia.
Je ten conda lepší? Mohl by si je porovnat?

Jano7

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #9 kdy: 29. 11. 2018, 23:12:49 »
Citace
Je ten conda lepší? Mohl by si je porovnat?

conda nie je lepší či horší manažér; je určený špecifickým užívateľom -- tým, čo robia data science, machine learning a pod. Najväčší rozdiel medzi nimi je v tom, že conda umožňuje inštalovať balíky aj iných jazykov, napríklad R alebo Fortran, ktoré sú dôležité pre matematikov. Pokiaľ toto človek nepotrebuje, tak je jasnou voľbou pip.

pip je skvelá vec, vyrovná sa JavaScriptovému npm alebo PHP composeru. Jedným príkazom si stiahneš knižnicu a všetky potrebné závislosti.  A podľa mňa pip v kombinácii s pipenv nemá konkurenciu.

trulo

Re:Vysvětli mi někdo pip a easy_install
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2018, 23:56:20 »
....
vyrtuálneho prostredia.
....
zacala mi tiect krv z oci.