Pomoc s výberom sluchátiek

bari

Pomoc s výberom sluchátiek
« kdy: 27. 11. 2018, 13:20:11 »
Ake sluchatka by ste mi doporucili tak do 80 euro. Viem ze pri takejto cene nemozem ocakavat zazraky (audiofily su schopni dat za sluchatka aj 2000 euro) ale zase sluchatka v tejto cene uz nemusia byt ani uplny odpad.

Poziadavky:

1. bluetooth (viem ze audiofili by mi za to vynadali ale napriklad pri sporte je bluetooth nutnost kabel mi jednoducho zavadzia)
2. vyhodou aj podpora aptX
3. zabudovaný mikrofón na telefonovanie.
4. vyvazeny zvuk a dobre basy
5. zosilovac

Z tych cenovo pristupnych co som pozeral tak zatiaľ ma najviac zaujali Pioneer SE-MJ771BT-K už len ten frekvenčný rozsah 6-28000Hz a podporujú aptX. Má niekto skúsenosti s touto značkou? Alebo vedeli by ste mi poradiť nejaké lepšie? Ešte som pozeral JBL aj Marshall Major III, House of Marley Positive Vibration 2, Niceboy Hive ale tie majú všetky len 20Hz – 20kHz. Zatial najlepší pomer cena výkon (aspoň podla papierových parametrov) má Pioneer


Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #1 kdy: 27. 11. 2018, 13:46:54 »
Nejsem audiofil, mám jen osobní zkušenost. Koupil jsem OnePlus Wireless Bullets a jsem s nimi velmi spokojený. Mají aptX, USB-C, rychlonabíjení, dlouhou výdrž a moc pěkně hrají. Viz recenzi na The Verge.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2018, 13:48:13 »
https://aftershokz.cz/

Ja jsem s tim docela spokojeny, pro me je audio kvalita dostacujici. Pouzivam je k mobilu. Jsou staveny na bluetooth, maji vestaveny microfon, docela i vydrz (pri slusnem zachazeni), pokud me rusi zvuky z okoli, staci pouzit spunty do usi. Zatim se mi je nepovedlo sparovat s notebookem, ani jsem se zas az tak moc nesnazil - bohuzel nepodporuji vicenasobne parovani, takze bych je musel parovat vzdy kdyz bych chtel prejit na druhe zarizeni. Jsou vodotesne. Je potreba si na ne chvilku zvykat.


M.K.

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2018, 14:33:01 »
Pro sport hledej "open ear headphones" nechces aby te neco srazilo. Treba ty vyse zminovane Aftershokz.

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #4 kdy: 27. 11. 2018, 14:41:00 »
Ten frekvencni rozsah bych nepovazoval za uplne uzitecnou informaci, jelikoz lidi slysi zhruba v intervalu 16 Hz až 20 000 Hz.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zvuk

Myslim, ze u sluchatek kde nemirime na vernost podani je treba si vyzkouset jak hraji a jestli ti to sedne.
Pokud neposlouchas operu (nebo japonsky divadlo) tak ti podle me 20-20000Hz v pohode staci.

A btw na sport bych asi nechtel pouzivat ty pioneery jednak kvuli poceni usi a jednak uchyceni na hlave.
Taky by se tezko davali pod helmu, ale to uz zalezi sport od sportu...


ttxx

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2018, 15:41:59 »
koss porta pro wireless))
to je jistota:
12 hodin zvuk
kvalita skoro jak kabel
da se i na hovory

balki

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2018, 16:02:45 »
Zatial najlepší pomer cena výkon (aspoň podla papierových parametrov) má Pioneer

Odporucam, mam ich doma, velmi dobre sluchatka su to. Ale na telefonovanie sa to hodi len s odretymi usami.

SB

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #7 kdy: 29. 11. 2018, 08:14:10 »
...už len ten frekvenčný rozsah 6-28000Hz...

Myslíte, že malinké akustické měniče za pár korun vytlačí 6 Hz, a to takového výkonu, aby to vaše ucho slyšelo (jestli je vůbec schopno to slyšet)? Jestliže toto napíše výrobce/prodejce do papíru, tak si z vás spíš dělá pr-del a řadí se do kategorie neseriozních. Tento parametr nevypovídá ani tak o vlastnostech sluchátek jako o důvěryhodnosti výrobce.

SB

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #8 kdy: 29. 11. 2018, 08:33:41 »
Pro sport hledej "open ear headphones" nechces aby te neco srazilo. Treba ty vyse zminovane Aftershokz.

Požadavek na vnímání okolí a na poslech hudby zaráz jdou proti sobě. Buďto hudbu zesílíte na stejnou dynamickou úroveň jako okolí, pak z ní budete mít hovno. Nebo ji zesílíte nad okolí, pak (bez ohledu na zatlumení) špatně uslyšíte okolí, a ještě si případně vylágrujete uši. Přitom se vám nemusí vejít do rozsahu ucha. Takže můžete použít dynamický kompresor, ale tím ji zkurvíte. To je fyzika a fyziologie, to se ojebat nedá.
V dané souvislosti řešit např. zkreslení nemá smysl, protože jej bohatě překryje hladina akustického hluku. Jak říkal můj kamarád: Kvalitu audiosoustavy v autě vyřeší spuštěný větrák.

SB

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #9 kdy: 29. 11. 2018, 08:37:49 »
...už len ten frekvenčný rozsah 6-28000Hz...

Když už, tak bych hlavně řešil, zda je reprodukce přes slyšitelný(!) rozsah rovnoměrná, aby se to nemuselo řešit (leckdy neúspěšně) ekvalizerem.

had

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #10 kdy: 29. 11. 2018, 11:06:48 »
Ahoj, trošku offtopic pro tebe - sluchátka bez micro a na kabelu :)
Slušný uzavřený sluchátka dělá superlux (https://www.muziker.cz/standartni-sluchatka#p_brand_name=Superlux&priceRange=1,35000) - jsou to kopie AKG jen o řád levnější... třeba model 662F hraje za ty $ suprově..

jouda

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #11 kdy: 29. 11. 2018, 17:28:32 »
Ten frekvencni rozsah bych nepovazoval za uplne uzitecnou informaci, jelikoz lidi slysi zhruba v intervalu 16 Hz až 20 000 Hz.
...
Pokud neposlouchas operu (nebo japonsky divadlo) tak ti podle me 20-20000Hz v pohode staci.
Tak on je údaj o frekvenčním rozsahu hlavně úplně bezcenný, pokud se současně neřekne, jestli je to +-1,5dB nebo třeba +-15dB. Lepší vidět poctivou frekvenční charakteristiku.


Pali

Re:Pomoc s výberom sluchátiek
« Odpověď #13 kdy: 06. 12. 2018, 22:38:01 »
> 2. vyhodou aj podpora aptX

aptX kodek nemá žiadnu výhodu. Je to len čiste marketingová záležitosť, na ktorú naletela kopa ľudí.

aptX sa dá najlepšie charakterizovať ako: "AptX is just a copperless overpriced audio cable."