Barevná laserová tiskárna na formát A2

Barevná laserová tiskárna na formát A2
« kdy: 26. 11. 2018, 17:00:32 »
Ahoj,
jakožto absolutně neznalý velkoformátových tiskáren se vás prosím ptám:
Kde se dá zakoupit nová velkoformátová (A2) barevná laserová tiskárna? Na co dát při výběru pozor?
Je mi jasný že nebude vůbec levná. V jakých rozmezích se pohybuje cena?

Děkuji.


honzikk

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2018, 17:17:50 »
Jiste ze lze zakoupit, ale bude to otazka profesionalnich stroju a pripravil bych si tak od 100k aby to za neco stalo.

Na co si dat pozor? Je to tiskarna a ne vesmirna lod. Zajima te to same jako u malych - servis, naklady, tiskova kvalita.

Technik Tom

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2018, 18:45:40 »
Myslím, že máte smůlu. Asi vás není na světě dost ( podobných zájemců ), aby se výrobcům vyplatilo něco takového dělat.
Takže spíš se zamyslet proč potřebujete, aby to byl laser a poohlédnout se po náhradní technologii, která bude splňovat vaše požadavky.
Mne nenapadá důvod proč chtít právě laser - kvalita tisku ani odolnost tisku to jistě být nemůže.
Jen příklady jiných technologií ( když pominu klasický inkoust ):

https://www.canon.cz/business-printers-and-faxes/oce-colorwave-3700/

Popis technologie:

https://csa.canon.com/online/wcm/connect/csa/eb7328e8-da00-4d5c-a90e-9d9e20082417/LFS-51369_DS_CSA_Crystal_Point_Tech_Brief.4.16.W.pdf?MOD=AJPERES


Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2018, 06:35:18 »
Děkuji moc za odpověď a za odkazy.
Laser to být nemusí, jen mám špatnou zkušenost s inkoustovými tiskárnami (InkJety).

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #4 kdy: 27. 11. 2018, 08:53:56 »
Děkuji moc za odpověď a za odkazy.
Laser to být nemusí, jen mám špatnou zkušenost s inkoustovými tiskárnami (InkJety).

Velkoformátové inkousty se s kancelářskými za pár stovek nedají srovnávat.


Petr

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2018, 09:02:52 »
Děkuji moc za odpověď a za odkazy.
Laser to být nemusí, jen mám špatnou zkušenost s inkoustovými tiskárnami (InkJety).

Velkoformátové inkousty se s kancelářskými za pár stovek nedají srovnávat.

+1

Sice "princip " podobnej , ale to je asi tak vsechno co maji spolecneho. Takze bych zacal tam.

j

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2018, 09:20:48 »
Tu nejzásadnější informaci jste nám ovšem nesdělil - na co ten stroj potřebujete?
Velkoformátových tiskáren existuje nepřeberné množství, nejrůznějších technologií, od levných až po ty extradrahé. Povídačky o technologii co jsou „někde jinde“ jsou nesmysl, je VELMI snadné při výběru se spálit. Provozní a servisní náklady jsou alfou a omegou, nikdy nedejte na řeči prodejce, VŽDY si zjistěte reálné zkušenosti uživatele.
Takže - na co ten stroj potřebujete?

lhkjhku

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2018, 10:17:48 »
A2 laser neexistuje, aj ked by bol velmi ziadany na trhu. Najpodobnejsie tomu je digitalny ofset Indigo 10000 od HP, ale ten stoji 1M€, pripadne nejaka raroha od Fujitsu za podobne peniaze.
Vyhodou laseru, oproti atramentu je nizka cena tlace a rychlost.
Ak ide o malonakladovu tlac tlac, tak odporucam ecosolvent a podobne plotre. Tie su vhodne aj na  tlac do exterieru, ergo maju odolny atrament.. tusim ho nejako zapekaju, ci co.

Samozrejme, tieto plotre stoja par tisic €. Cize, kolko kusov mesacne chcete tlacit a co sa bude robit s tou tlacou dalej? Vyrabaju ich HP, Roland, a asi aj Epson a Canon.

j

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2018, 10:23:05 »
Ještě dodávám, že velmi často je výhodnější tisk zadat a platit za výtisky někomu, kdo potřebné zařízení má – odpadá vám spoustu starostí, obsluha stroje taky není zadarmo, atd...

Tu nejzásadnější informaci jste nám ovšem nesdělil - na co ten stroj potřebujete?
Velkoformátových tiskáren existuje nepřeberné množství, nejrůznějších technologií, od levných až po ty extradrahé. Povídačky o technologii co jsou „někde jinde“ jsou nesmysl, je VELMI snadné při výběru se spálit. Provozní a servisní náklady jsou alfou a omegou, nikdy nedejte na řeči prodejce, VŽDY si zjistěte reálné zkušenosti uživatele.
Takže - na co ten stroj potřebujete?

plotter

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2018, 16:24:54 »
Zkus poptat nejakeho dodavatele tiskovych reseni. Napr. firmu jako ribbon (ano, jedna se skutecne pouze o priklad firmy, nikoliv reklamu).

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #10 kdy: 28. 11. 2018, 14:27:10 »
Stroj potřebuji na tisk barevných výkresů. Tzn. čárová grafika.

Jméno:

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #11 kdy: 28. 11. 2018, 18:01:48 »
podle mne chces normalni inkoustovy plotter, u nas delame s vykresama hodne, mame iPF750 a je to v poho

romanz

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #12 kdy: 28. 11. 2018, 22:20:39 »
Stroj potřebuji na tisk barevných výkresů. Tzn. čárová grafika.

na tisk velkoformátových výkresů se odjakživa používají plotry.
HP designjet má pigmentové nerozmazatelné inkousty, kvalita výtisku se díky rozlišení od laseru těžko pozná a cena tisku je asi 10x menší než u laseru (u lepších plotrů které mají velkokapacitní inousty)
Laserová tiskárna nebo kopírka se navíc dá sehnat jen do formátu A3, větší jsem neviděl.

xhamsterr

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #13 kdy: 29. 11. 2018, 18:54:07 »
Stroj potřebuji na tisk barevných výkresů. Tzn. čárová grafika.
V ktere skole te ucili tisknout vykresy na laseru?  :o K tomu se odjakziva pouzivaji plotry.

agent

Re:Barevná laserová tiskárna na formát A2
« Odpověď #14 kdy: 29. 11. 2018, 21:00:40 »
Já kdysi (1993-95) na VŠ nosil do školy výkresy z jehličkové tiskárny.  :)
Amiga 500 + MaxonCAD + STAR LC24-15 (A3+).
Ze dvou pásů šel slepit A1 výkres.