Avast free antivirus do školy

Fribex

Avast free antivirus do školy
« kdy: 24. 11. 2018, 14:35:28 »
Zdravím,
jak je to s bezplatném používáním avastu? Nikde jsem se nedočetl, jestli se smí instalovat pouze v domácnostech nebo je i pro nekomerční využití (školy).

honzikk

Re:Avast free antivirus do školy
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2018, 15:11:21 »
Zdravím,
jak je to s bezplatném používáním avastu? Nikde jsem se nedočetl, jestli se smí instalovat pouze v domácnostech nebo je i pro nekomerční využití (školy).
Nevim proc nenapises na infoemail primo Avastu. Nebylo by to nahodou mnohem jednodussi ty ainsteine? Ty musis bejt logik.

Ale obecne antivirus pro domacnosti je logicky pro domacnosti. Pro skoly si musis dohodnout EDU licenci a pocitej tak s padesatiprocentni slevou ... ale v pripade placeneho produktu bych spis bral eset.

Vilith

• 656
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2018, 15:14:17 »
A proc nestaci antivirus od M$, ktery je soucasti OS Windows?

« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2018, 15:31:47 »
A proč cpete do děcek ty sra..ky?

honzikk

« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2018, 16:02:11 »
On mel blbou otazku a ty si zase delas srandu ... nekdo by ti mohl uverit.

Lol Phirae

« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2018, 16:02:55 »
Kvalita šla zcela do (_!_), nedoporučuju produkty Avastu nikam instalovat. Navíc vzhledem k absenci centrální správy je toto pro daný účel nepoužitelné.

Lol Phirae

« Odpověď #6 kdy: 24. 11. 2018, 16:14:13 »
On mel blbou otazku a ty si zase delas srandu ... nekdo by ti mohl uverit.

Při zapnuté cloudové funkci je úroveň detekce zcela srovnatelná s jinými produkty.
https://www.av-comparatives.org/tests/malware-protection-test-september-2018/
https://www.av-comparatives.org/tests/real-world-protection-test-october-2018-factsheet/

Pokud tam máte W10 a funkční internet, je placení za AV vcelku vyhazováním peněz.

Fribex

« Odpověď #7 kdy: 24. 11. 2018, 16:26:40 »
No tak to ještě trochu upřesním. Na studentských stanicích máme Eset s erou. Jelikož jsme ale velká škola tak máme i dost zaměstnanců s pc a u těch už předpokládám na rozdíl od studentů nějakou zodpovědnost, takže nechci utrácet za licence a spíš jim dát nějaký bezplatný antivirus, který poskytne základní ochranu.
honzikkovi dávám bojový úkol - najít email podpory pro bezplatný avast.
Myslíte že základní defender na w10 opravdu stačí? S defenderem na w7 nemám dobré zkušenosti. Můj předchůdce instaloval ClamWin antivirus, co si myslíte o něm?

« Odpověď #8 kdy: 24. 11. 2018, 16:39:07 »
Windows 7 neobsahovaly antivir, oficiální antivir je vlastně až od Windows 8.
Rozdíly mezi antiviry bych řekl, že jsou marginální (obvykle není stoprocentní žádný).
Integrovaný ve Windows 10 je dostačující a obvykle kompatibilní se svým hostitelským systémem :)
Aktualizace probíhá celkem často (v rámci několika hodin) teď třeba vidím 5 hodin zpět.

No tak to ještě trochu upřesním. Na studentských stanicích máme Eset s erou. Jelikož jsme ale velká škola tak máme i dost zaměstnanců s pc a u těch už předpokládám na rozdíl od studentů nějakou zodpovědnost, takže nechci utrácet za licence a spíš jim dát nějaký bezplatný antivirus, který poskytne základní ochranu.
honzikkovi dávám bojový úkol - najít email podpory pro bezplatný avast.
Myslíte že základní defender na w10 opravdu stačí? S defenderem na w7 nemám dobré zkušenosti. Můj předchůdce instaloval ClamWin antivirus, co si myslíte o něm?
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Lol Phirae

« Odpověď #9 kdy: 24. 11. 2018, 16:44:08 »
Myslíte že základní defender na w10 opravdu stačí? S defenderem na w7 nemám dobré zkušenosti.

Viz odkazy na testy nahoře...

Můj předchůdce instaloval ClamWin antivirus, co si myslíte o něm?

Dafuq?!

Citace
Please note that ClamWin Free Antivirus does not include an on-access real-time scanner. You need to manually scan a file in order to detect a virus or spyware.

::)

Fribex

« Odpověď #10 kdy: 24. 11. 2018, 17:01:21 »
No, tak nakonec avast je opravdu jen pro domácnosti. U W10 asi nechám defender a u pravěkých PC s W7, kde nelze nainstalovat W10 dám comodo.

Lol Phirae

« Odpověď #11 kdy: 24. 11. 2018, 17:43:29 »
u pravěkých PC s W7, kde nelze nainstalovat W10 dám comodo.

To by ten OS taky nemusel přežít... příšerný produkt. Zkus radši https://www.kaspersky.com/free-antivirus

MD

« Odpověď #12 kdy: 24. 11. 2018, 17:45:55 »
Citace

Na Windows 7 se ten AV myslím jmenoval Windows Security Essentials a bylo třeba jej extra doinstalovat. Fungoval dobře, jenom míra detekce byla horší než u ostatních.

Na Windows 8 a novějších je již tento program standardní součástí (alespoň na edicích, se kterými jsem měl tu čst pracovat). Myslím, že míra detekce se zlepšila (ale je to subjektivní pocit).

Otázka je, co po tom AV chcete. Ted od MS se příliš nenabourává do systému – v zásadě je to on-access skener souborů, který navíc hlídá použití některých záludných technik. Přímo se ale nevměšuje do prohlížečů a jiných programů (což jej zároven činí řádově stabilnějším) – nejedná se o HIPS.

honzikk

« Odpověď #13 kdy: 25. 11. 2018, 15:39:28 »
u pravěkých PC s W7, kde nelze nainstalovat W10 dám comodo.

To by ten OS taky nemusel přežít... příšerný produkt. Zkus radši https://www.kaspersky.com/free-antivirus
Jen ze verze zdarmabje opet pro domaci pouziti ... .

linuxovykral

« Odpověď #14 kdy: 25. 11. 2018, 17:56:08 »
Citace
...Na Windows 8 a novějších je již tento program standardní součástí (alespoň na edicích, se kterými jsem měl tu čst pracovat). Myslím, že míra detekce se zlepšila (ale je to subjektivní pocit).
...
Subjektivně dokázat posoudit zlepšení detekce antivirového programu ... no to chce odborníka.

Pokud neni stejný vzorek dat a řešení nestlojí vedle sebe tak se absolutně nic takového posoudit nedá.