Aký je váš Java Spring ekosystém?

Jano7

Aký je váš Java Spring ekosystém?
« kdy: 24. 11. 2018, 14:14:12 »
Zdravím,

zaujímalo by ma, aké technológie využívate v praxi na vašich projektoch so Spring frameworkom.
Java 8/9/10, Java/Groovy/Kotlin, Spring 4/Spring 5/Spring Boot, Apache Commons DBCP/HikariCP, server side rendering/client side rendering (Thymeleaf/React/Angular), IDEA/Eclipse, Maven/Gradle, Hibernate/JdbcTemplate/MyBatis/Ine, SQL/NoSQL, Data JPA ano/nie, Tomcat/Jetty/Undertow/Netty, Spring MVC/Webflux, deployment JAR/WAR.

Tiež, aké nové technológie plánujete zaviesť v budúcnosti. React/Webflux/Kotlin/Java 9,10/Ine


Alex

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2018, 16:21:55 »
Java 8, sbt, eclipse, hibernate, jetty, scala, spark, cassandra, oracle, spring 4, maven, spring mvc

Do budoucna plánuji příští rok skončit s Javou a dělat už jenom algorithm trading. Je to jednodušší jakmile zjistíš jak se to dělá a více mi to vydělává. Trvalo mi rok než jsem si vytvořil potřebné knihovny, tak teď budu sklízet.

Jano7

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2018, 17:57:05 »
Citace
Do budoucna plánuji příští rok skončit s Javou a dělat už jenom algorithm trading. Je to jednodušší jakmile zjistíš jak se to dělá a více mi to vydělává. Trvalo mi rok než jsem si vytvořil potřebné knihovny, tak teď budu sklízet.

Hmm, to je veľmi zaujímavé pre mňa (ak hovoríme o tom istom). Diplomovku som mal z technickej analýzy, robil som predikcie cien akcií. Bolo to dávno pred tým, než prišiel boom s data science v Pythone a R. Najlepšie mi vyšla neurónová sieť, s odstupom Box-Jenkins metóda. No ja som nadobudol pocit, že technická analýza vychádza z nereálnych predpokladov a že to nemá význam. Dlhodobé zisky prinášala len fundamentálna analýza. Predpokladám, že tvoje investície sú špekulatívneho a krátkodobého charakteru.

Ak to nie je tajomstvo, akého brokera máš, neničia ťa poplatky? Aké sumy sa musia investovať, aby si dosiahol nejaký normálny zisk? Aké knižnice používaš?

tony

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2018, 18:25:30 »
Predikce cen akcií je asi nejzbytečnější diplomka, co jsem slyšel. To už byla lepší Psychologie králíčí tlupy.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2018, 18:50:23 »
Znám člověka, co na to píše disertačku...


Alex

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2018, 21:04:45 »
Fx Exchange : currenex a jako záložní lmax.

Potřebuješ minimálně Level 2 market data nebo podrobnější feed. Když znáš strukturu objednávek, dokážeš snadno předvídat cenu tak na minutu až dvě dopředu s velkou přesností. Dvou minutový obchody jsou opravdu už hodně na hraně z hlediska rizika. Já chci co nejmenší riziko, žádné spekulace na vývoj ceny, jen si vzít prachy a rychle zmizet.

U akcií obchoduji time arbitráž a případně korelaci proti indexu. Při arbitráž je potřeba zjistit zda ti pak broker ty prachy nevezme a nebude se vztekat že je to proti jeho pravidlům. Nejlepší je vystupovat jako institutional client, tedy mít Ltd.

Třetí věc kterou dělám je market maker. Současně kupují a prodávám a beru si spread, velký instituce mě válcují, protože když nabidnou stejnou cenu jako já tak je pochopitelně rozumný obchodník upřednostňují. Takže musím nabídnout asi o polovinu lepší spread aby se se mnou začali bavit aspoň malé ryby. Ale i tak je to výhodné s minimálním rizikem. Nejlepší se obchoduje mimo peak hours protože velcí poskytovatelé likvidity vypadnou a moje nabídky se stanou více zajímavé.

Vývoj ceny v delším období mne vůbec nezajímá. Já se řídím heslem : když je zlatá horečka jdi prodávat lopaty.

Tomáš Roll

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #6 kdy: 24. 11. 2018, 21:30:10 »
A vyděláš si tím aspoň na vstaní z postele?

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #7 kdy: 24. 11. 2018, 22:03:10 »
U akcií obchoduji time arbitráž a případně korelaci proti indexu. Při arbitráž je potřeba zjistit zda ti pak broker ty prachy nevezme a nebude se vztekat že je to proti jeho pravidlům. Nejlepší je vystupovat jako institutional client, tedy mít Ltd.

Třetí věc kterou dělám je market maker. Současně kupují a prodávám a beru si spread, velký instituce mě válcují, protože když nabidnou stejnou cenu jako já tak je pochopitelně rozumný obchodník upřednostňují. Takže musím nabídnout asi o polovinu lepší spread aby se se mnou začali bavit aspoň malé ryby. Ale i tak je to výhodné s minimálním rizikem. Nejlepší se obchoduje mimo peak hours protože velcí poskytovatelé likvidity vypadnou a moje nabídky se stanou více zajímavé.

🐂💩

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #8 kdy: 25. 11. 2018, 10:23:31 »
Fx Exchange : currenex a jako záložní lmax.

Potřebuješ minimálně Level 2 market data nebo podrobnější feed. Když znáš strukturu objednávek, dokážeš snadno předvídat cenu tak na minutu až dvě dopředu s velkou přesností. Dvou minutový obchody jsou opravdu už hodně na hraně z hlediska rizika. Já chci co nejmenší riziko, žádné spekulace na vývoj ceny, jen si vzít prachy a rychle zmizet.

U akcií obchoduji time arbitráž a případně korelaci proti indexu. Při arbitráž je potřeba zjistit zda ti pak broker ty prachy nevezme a nebude se vztekat že je to proti jeho pravidlům. Nejlepší je vystupovat jako institutional client, tedy mít Ltd.

Třetí věc kterou dělám je market maker. Současně kupují a prodávám a beru si spread, velký instituce mě válcují, protože když nabidnou stejnou cenu jako já tak je pochopitelně rozumný obchodník upřednostňují. Takže musím nabídnout asi o polovinu lepší spread aby se se mnou začali bavit aspoň malé ryby. Ale i tak je to výhodné s minimálním rizikem. Nejlepší se obchoduje mimo peak hours protože velcí poskytovatelé likvidity vypadnou a moje nabídky se stanou více zajímavé.

Vývoj ceny v delším období mne vůbec nezajímá. Já se řídím heslem : když je zlatá horečka jdi prodávat lopaty.
Okena?

M.K.

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #9 kdy: 26. 11. 2018, 09:19:46 »
Okena?

Kdepak, traduje BTC a v posledni dobe se moc nedari, tak zacal studovat poucky na wikipedii..

Martin

Re:Aký je váš Java Spring ekosystém?
« Odpověď #10 kdy: 27. 11. 2018, 08:17:19 »
Není to už off-topic? Bylo by fajn, kdyby se směr diskuze vrátil zpět. Odpověď by mě také zajímala :)