Arduino - Serial Monitor

Jenda

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #15 kdy: 20. 11. 2018, 07:37:45 »
Sériák by se vůbec neměl při uploadování reinicializovat pokud to není Arduino Leonardo.

CDC device (ACM) se mi objevilo vždy jen u Leonarda, takže to je - jak již bylo potvrzeno.

I u klasického Arduina se to může stát - některá Arduina mají „hardwarový“ převodník a některá (minimálně Arduino Mega) mají jako převodník z USB na sériák AtMegu 8U, která sériák emuluje.


dustin

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #16 kdy: 20. 11. 2018, 08:15:55 »
Díky za info. Mám všechny čínské, kde je buď CH340, nebo nano a pak používám klasiku PL2302.

V poslední době se objevily nano s CH340 na spodní straně a usb portem, což je super užitečné.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #17 kdy: 20. 11. 2018, 09:56:31 »
díky hoši...
zkusil jsem doplnit zmíněný    while (!Serial) {} ,ale stále je to stejné,
Je možné že by byl poškozený loader?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

dustin

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #18 kdy: 20. 11. 2018, 10:51:28 »
Daří se uploadnout sketch? Funguje nějaký blink na ledce 13?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #19 kdy: 20. 11. 2018, 11:59:56 »
Daří se uploadnout sketch? Funguje nějaký blink na ledce 13?
právě že nedaří, nedaří se ani Blink
vše končí:
Connecting to programmer: .avrdude: butterfly_recv(): programmer is not responding
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


mtd

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #20 kdy: 20. 11. 2018, 12:08:38 »
pokud linuxu jakýkoli program  drží otevřenej sériovej port následně při novém připojení toho usb sériáku vytváří nové zařízení s novým jménem. což se někdy děje i třeba při resetu usb periferie.

můj typický problém s embedded periferiema, co mají sériák na usb je, že když si otevřu sériovej port třeba v minicomu a pak odpojím a připojím usb periferii, tak se mi namapuje namapuje na nějaké jiné jméno a teprve až když ukončím minicom a znovu připojím danou periferii, tak se mi namapuje na to staré jméno.

na první pohled tohle chování vypadá náhodně.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #21 kdy: 20. 11. 2018, 12:11:04 »
přešíslování seriáku ve skutečnosti není můj problém, to spíš byla úvodní nejasnost jak ta věc funguje
teď je problém, že se nedaří ani uploadovat sketch/kod/program
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

mtd

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #22 kdy: 20. 11. 2018, 12:26:10 »
teď je problém, že se nedaří ani uploadovat sketch/kod/program

mě většina problémů s arduinem a avr zmizela poté, co jsem si koupil programátor avr dragon. tím se obejdou všechny ty bootloadery, chybné nastavení fuses a další problémy. teda, používám ho na windows s avr studiem, protože na linuxu to před těma rokama bylo utrpení avrko debugovat. ne, že by bylo dneska avr studio jednoduché na používání, od doby, co to prostředí postavili na visual studiu to není úplně dobré.

samozřejmě to pak všechno programuju v céčku a nepoužívám sketche.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #23 kdy: 20. 11. 2018, 13:46:45 »

mě většina problémů s arduinem a avr zmizela poté, co jsem si koupil programátor avr dragon. tím se obejdou všechny ty bootloadery, chybné nastavení fuses a další problémy. teda, používám ho na windows s avr studiem, protože na linuxu to před těma rokama bylo utrpení avrko debugovat. ne, že by bylo dneska avr studio jednoduché na používání, od doby, co to prostředí postavili na visual studiu to není úplně dobré.

samozřejmě to pak všechno programuju v céčku a nepoužívám sketche.

díky za tip, já se vytrestal s chinesse model :_) na hraní ok, ale když už člověk potřebuje úderně nasadit nějakou věč, tak raději originál od talošů
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

dustin

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #24 kdy: 20. 11. 2018, 13:54:11 »
Jaké jsi měl konkrétně problémy? Jednou se mi stalo, že bylo AVR špatně přiletované, ale bylo to pod mikroskopem vidět, takže snadná oprava. Jinak zatím vždy zcela bez problémů. Tak mě zajímá, v čem bývá problém, abych se tomu když tak vyhnul. Díky.

ehmmm

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #25 kdy: 20. 11. 2018, 18:36:01 »
díky za tip, já se vytrestal s chinesse model :_) na hraní ok, ale když už člověk potřebuje úderně nasadit nějakou věč, tak raději originál od talošů

Tak to jses asi prvni, o kom vim, ze pouziva original. V cem byl u cinske verze problem? Mam v terenu nejaka ProMini a nezaznamenal jsem problem.

mrazik

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #26 kdy: 20. 11. 2018, 21:32:40 »
No, možná by trochu pomohlo vypnout službu ModemManager. Ta je opravdu dost otravná při práci s ttyACM (a i jinými sériovými porty). Ono to někdy nějak funguje i s ní, ale dost dlouho trvá (cca 10 s) než služba port pustí a dá se s ním uživatelsky nějak pracovat. Příkaz najdete na webu, je to něco jako systemctl disable ModemManager.service.

_mtd

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #27 kdy: 21. 11. 2018, 00:20:06 »
dustin: jestli je to dotaz na mě.. co se hw týká:

asi nejvíc mě číňani naštvali když jsem chtěl stavět herní ovladač. existuje arduino s dvěma avr, jedním na usb, co se normálně používá jako usb seriák a druhým, které se programuje. a já potřebovat upravit firmware v tom usbčkovém, abych z něj udělal usb hid. jenže číňani na tu desku dali místo toho usb avr úplně jinou součástku, takže to nešlo.

a taková druhá nepříjemná věc bylo rozchozování debugwire na arduinu nano, měli tam špatně zapojený reset (debugwire komunikuje skrz reset), ale to člověku na první pohled nedojde.

noname2

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #28 kdy: 21. 11. 2018, 01:08:04 »
dustin: jestli je to dotaz na mě.. co se hw týká:

asi nejvíc mě číňani naštvali když jsem chtěl stavět herní ovladač. existuje arduino s dvěma avr, jedním na usb, co se normálně používá jako usb seriák a druhým, které se programuje. a já potřebovat upravit firmware v tom usbčkovém, abych z něj udělal usb hid. jenže číňani na tu desku dali místo toho usb avr úplně jinou součástku, takže to nešlo.

a taková druhá nepříjemná věc bylo rozchozování debugwire na arduinu nano, měli tam špatně zapojený reset (debugwire komunikuje skrz reset), ale to člověku na první pohled nedojde.
Ti cinani to tam casto pisu v popise vyrobku, ze je tam CH340G.

dustin

Re:Arduino - Serial Monitor
« Odpověď #29 kdy: 21. 11. 2018, 08:18:09 »

asi nejvíc mě číňani naštvali když jsem chtěl stavět herní ovladač. existuje arduino s dvěma avr, jedním na usb, co se normálně používá jako usb seriák a druhým, které se programuje. a já potřebovat upravit firmware v tom usbčkovém, abych z něj udělal usb hid. jenže číňani na tu desku dali místo toho usb avr úplně jinou součástku, takže to nešlo.

Tomu nerozumím. Chci-li USB HID (třeba do DIY herní myši), použiju leonardo pro micro za dva dolary, které je na to přímo určené. Pokud USB HID nepotřebuju, použiji standardní arduino, které z Číny má snad téměř vždy klasiku CH340 - usb-serial. Že někdo místo usb-serial osadil naprogramované AVR, to bych viděl jako "nezdokumentovaný feature", privátní metoda.