Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #15 kdy: 14. 11. 2018, 15:43:01 »
Velkým dvouřádkovým enterem myslím ten vlevo (viz obrázek)
na tom zrovna pisu (T420s s CZ klavesnici(totozne to maji i DE, Svedske, Rakouske atd)), obavam se ze mmodel 2018 budes mit problem...
teoreticky by mohl byt Thinkpad 25 (vyrocni upravenej T480 s klasickou klavesnici), ale pokud dobre hledam, ten vysel jen s US klavesnici, tedy tim enterem jednoradkovym :-(

nejblize by pak tedy bylo (coz asi nechces slyset, ale pro uplnost) poridit T430 (i7 + USB3) a vymenit klavesnici za CZ T420(/X220)

pro uplnou uplnost ja mam tu T420s vytunenou, puvodne s i7-2640M(to zustalo, u S nejde menit CPU), ale dana Wifi N, BT4, LTE WWAN, FHD IPS, 16GB RAM...
« Poslední změna: 14. 11. 2018, 15:45:21 od k3dAR »


JarKd

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #16 kdy: 14. 11. 2018, 15:43:27 »
Citace
To je ale nestardardni podoba Enteru, s tim budes mit docela potiz ho dnes najit.
Nestandardní podoba pro aktuální modely, všechny mé starší modely takový enter mají. Ano, máte pravdu, mám docela potíž ho dnes najít a proto vzniklo i toto vlákno.

r12

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #17 kdy: 14. 11. 2018, 15:52:34 »
Mam Thinkpad T480 so slovenskou klavesnicou a ten dvojriadkovy enter ma. Ale co som pozeral ine varianty klavesnic T480 vo vyhladavaci, tak niektore T480 maju jednoriadkovy enter.

https://imgur.com/a/FE6rzDd

Jimmy

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #18 kdy: 14. 11. 2018, 15:57:13 »
koukni na Dell XPS 13 (já mám verzi 9370) s nějákou EU klávesnicí (já mám českou)

atapol

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #19 kdy: 14. 11. 2018, 16:02:03 »
nekteří hlupáci vykřikující do tmy nesmysly

Zadně nesmysly, ty máš prostě zlozvyk a většina lidí tě na to upozorňuje, že neděláš dobře a máš se ho zbavit.

prostě nepochopí, že malíček, který má větší prostor pro enter, neztrácí čas (dvojnásobná ztráta), který vzniká při překlepu (návrat pomocí del a opětovné stisknutí správné klávesnice) a to může v rámci pracovní doby ušetřit minuty

To opět pramení z tvých špatných psacích návyků. Navíc snad nám tu nebudeš tvrdit, že chceš celou pracovní dobu datlovat na pseudoklávesnici notebooku. To byl, je a bude pouze nouzový nástroj když si na cestách a nechceš tahat sebou pořádnou externí klávesnici.



k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #20 kdy: 14. 11. 2018, 16:08:03 »
nekteří hlupáci vykřikující do tmy nesmysly
Zadně nesmysly, ty máš prostě zlozvyk a většina lidí tě na to upozorňuje, že neděláš dobře a máš se ho zbavit.
to neni zlozvyk, kdyz uz ignorujes pozadavky tazatele, tak pokud chce CZ tak tam norma rika dvojradkovej enter, to ze ty preferujes jednoradkovej US rozlozeni s CZ polepkama je tvuj problem ale zkus ho nikomu necpat, kdyz na to neni zvedavaj ;-)

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #21 kdy: 14. 11. 2018, 16:13:46 »
.. pokud chce CZ tak tam norma rika dvojradkovej enter...
Tataz norma ale definuje velikost teto klavesy a typicky je na noteboocich ve velikosti ze sirsi cast je stejne siroka jako normalni klavesa (treba "A") => ten Enter je hrozne uzky. Proto se driv delaly nestandardni hybridy.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #22 kdy: 14. 11. 2018, 16:16:57 »
.. pokud chce CZ tak tam norma rika dvojradkovej enter...
Tataz norma ale definuje velikost teto klavesy a typicky je na noteboocich ve velikosti ze sirsi cast je stejne siroka jako normalni klavesa (treba "A") => ten Enter je hrozne uzky. Proto se driv delaly nestandardni hybridy.
to nejsou hybridy, jen jine normy ;-) https://deskthority.net/wiki/Return_key

Petr

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #23 kdy: 14. 11. 2018, 16:18:11 »
Dobrý den,

potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený (žádně Acery nebo Lenova se spojenými klávesy, žádné entery poloviční velikosti), v současné nabídce žádný takový nemůžu najít (prosím nepište mi o tom, že je lepší dlouhý vertikální "americký" enter, má práce si prostě žádá vysoký enter, dostatečně velký, oddělený od ostatních kláves).

Hledám už minimálně půl roku, ale marně, měl by někdo tip na takový notebook (nový, do 40.000,- Kč). Nejlepší rozložení je pro mě typu Thinkpad (kromě toho jednořádkového enteru).

Děkuji

Můj T460s má enter dvouřádkový:


Sajfi

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #24 kdy: 14. 11. 2018, 16:18:36 »
Sajfi
Ano, Fujitsu mělo skvělou klávesnici, ale nejnovější modely mají také dlouhý jednořádkový enter (a problém je v tom, že prodejci ještě ukazují screenshoty starších modelů s velkým enterem, což už není pravda)

No, máš asi pravdu: https://gzhls.at/i/86/62/1758662-n3.jpg. Tak to jsem rád, že jsem před měsícem koupil U747, pořád jsem váhal ještě nad U748, ale ten 747 se najednou objevil za moc pěknou cenu, asi to byl poslední kus v republice, protože následně zmizel z nabídek.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #25 kdy: 14. 11. 2018, 16:31:23 »
to nejsou hybridy, jen jine normy ;-)
Jasne, ale tady nekdo zacal o CZ norme, ktera rika ze to ma byt ISO Enter :-). A ten je na notasu mensi/uzsi nez ukazuje ta wikina.

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #26 kdy: 14. 11. 2018, 16:45:57 »
Thinkpad L570 ho ma tiez velky, ale inac je to sunka ;-)

xXx

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #27 kdy: 14. 11. 2018, 17:30:30 »
Citace
xXx
Nevím, kdy jste naposledy viděl aktuální nabídků notebooků, ale většina aktuálních notebooků má právě dlouhý jednořádkový enter (kromě Thinkpadu mi ještě vyhovovala klávesnice některých HP, Fujitsu, ale i zde došlo ke změně Enterů)

Videl som ich napr. dnes a vacsina velky enter naozaj ma. To ze pozerate na eshope ilustracne obrazky notebookov s uzkym enterom neznamena, ze vam ten ntb aj s uzkym enterom dovezu.

xffefef

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #28 kdy: 14. 11. 2018, 18:10:24 »
Dobrý den,

potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený ... má práce si prostě žádá vysoký enter, dostatečně velký, oddělený od ostatních kláves.

Hledám už minimálně půl roku, ale marně ...

Děkuji
Opravdu by nás zajímalo, co je to za práci že si žádá dvouřádkový enter ??? ??? ???

A potom, jestli hledáš půl roku tak máš prolezené nabídky všech výrobců a tady se ptáš konkrétně na co? jestli někdo neví o nějakém zázraku pod rukou co se prodává jen pro postižené?

JarKd

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #29 kdy: 15. 11. 2018, 00:01:26 »
xffefef
Citace
Opravdu by nás zajímalo, co je to za práci že si žádá dvouřádkový enter

Celý den komunikuji a rychlost je rozhodující. Nevím, jestli Vám něco říká předmět "počítačové zpracování textu" nebo jen "zpracování textu", ake pokud někdo prošel tímto předmětem, pak mu to asi nemusím vysvětlovat.

Malíček má všeobecně tendenci sahat do vyšších pater enteru, protože je na to zvyklý v kombinaci "enter" + "delete". Při psaní všemi deseti není ani tak důležité, kolik chyb během psaní uděláte, ale jak rychle jsou Vaše ruce schopné tyto chyby opravit - jde o symbiozu malíčku, enteru a delete, který dokáže ušetřit mnoho času, atd. atd. atd. celkem nudné vysvětlování pro toho, kdo nikdy nepřošel kurzy psaní deseti, nikdy nesoutěžil v rychlosti zpracování textu, atd.

Ecco
Citace
Nepotřebuješ! Velký enter je ZLO, evropská zrůdnost kterou autoři AT klávesnic nikdy neměli v plánu akorát to evropani dobastlili. Ruce pryč od velkého enteru.
Nesmysl.

atapol
Citace
Zadně nesmysly, ty máš prostě zlozvyk a většina lidí tě na to upozorňuje, že neděláš dobře a máš se ho zbavit.

Citace
To opět pramení z tvých špatných psacích návyků. Navíc snad nám tu nebudeš tvrdit, že chceš celou pracovní dobu datlovat na pseudoklávesnici notebooku. To byl, je a bude pouze nouzový nástroj když si na cestách a nechceš tahat sebou pořádnou externí klávesnici.

Kolik let jste trávil s předmětem "zpracování textu", kolik rychlostních soutěžích jste vyhrál?
Na stole mám tři notebooky a bohužel nemám místo pro externí klávesnici, navíc, moje dosavadní stroje odpovídají přesně mým požadavkům, proto jsem doposud nebyl nucen toto řešit.


xffefef
Citace
A potom, jestli hledáš půl roku tak máš prolezené nabídky všech výrobců a tady se ptáš konkrétně na co? jestli někdo neví o nějakém zázraku pod rukou co se prodává jen pro postižené?

Věc se má tak, že ne všechny eshopy (v podstatě žádný) mají aktuální fotografie, kolikrát ani prodejci nevím, co je uvnitř krabice, ne všechny showroomy mají vystavené všechny modely.

Postižení jsou pro mě ti (a je jich zde více), kteří nerozumí psanému textu a vykládají si zde svou pravdu, která ovšem pravdou není :-(


Sajfi
Citace
No, máš asi pravdu: https://gzhls.at/i/86/62/1758662-n3.jpg. Tak to jsem rád, že jsem před měsícem koupil U747, pořád jsem váhal ještě nad U748, ale ten 747 se najednou objevil za moc pěknou cenu, asi to byl poslední kus v republice, protože následně zmizel z nabídek.

No já tu šanci bohužel promeškal, protože ta klávesnice byla jedinečná :-(

Znovu opakuji, co jsem psal v prvním přísvěvku, pseudonázory o špatném velkém enterovi mě nezajímají, ostatním děkuji za odpovědi.