Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)

JarKd

Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« kdy: 14. 11. 2018, 00:28:38 »
Dobrý den,

potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený (žádně Acery nebo Lenova se spojenými klávesy, žádné entery poloviční velikosti), v současné nabídce žádný takový nemůžu najít (prosím nepište mi o tom, že je lepší dlouhý vertikální "americký" enter, má práce si prostě žádá vysoký enter, dostatečně velký, oddělený od ostatních kláves).

Hledám už minimálně půl roku, ale marně, měl by někdo tip na takový notebook (nový, do 40.000,- Kč). Nejlepší rozložení je pro mě typu Thinkpad (kromě toho jednořádkového enteru).

Děkuji


romanz

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #1 kdy: 14. 11. 2018, 01:36:30 »
má práce si prostě žádá vysoký enter

práce si to žádá ?
To máš jen psychickej blok. Taky mě to dlouho sralo ale zvyk sem si.

.. ale když to jinak nejde musíš koupit něco z doby kdy tam ještě velkej enter byl..
https://www.levnapc.cz/dell-precision-notebooky.html

qwertz

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #2 kdy: 14. 11. 2018, 05:52:42 »
Koukam na DELL latitude i Precission a dvouradkovy ENTER maji oba. Ale asi jen nechapu definici slova velky. Nebo koukate v kategorii "Laptopy pro bárbíny" typicky velikost

xXx

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #3 kdy: 14. 11. 2018, 06:35:19 »
Pokial viem tak vacsina notebookov maju velky enter .. nie je to nijak specifikovane ze tato znacka proste musi mat enter uzky. Staci kupit notebook s europskym layoutom.


Ecco

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #4 kdy: 14. 11. 2018, 08:39:13 »
potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený

Nepotřebuješ! Velký enter je ZLO, evropská zrůdnost kterou autoři AT klávesnic nikdy neměli v plánu akorát to evropani dobastlili. Ruce pryč od velkého enteru.


zdenek henek nereg.

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #5 kdy: 14. 11. 2018, 09:25:20 »
Dobrý den,

potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený (žádně Acery nebo Lenova se spojenými klávesy, žádné entery poloviční velikosti), v současné nabídce žádný takový nemůžu najít (prosím nepište mi o tom, že je lepší dlouhý vertikální "americký" enter, má práce si prostě žádá vysoký enter, dostatečně velký, oddělený od ostatních kláves).

Hledám už minimálně půl roku, ale marně, měl by někdo tip na takový notebook (nový, do 40.000,- Kč). Nejlepší rozložení je pro mě typu Thinkpad (kromě toho jednořádkového enteru).

Děkuji

vic mi vadi zmenseni Fx klaves to se opravdu neda pouzivat, pokud pisu vsema deseti... na maly enter se da zvyknout.

Mam na externi klavesnici toto rozlozeni http://xahlee.info/kbd/i3/Maltron_keyboard-17420-s.jpg a maly enter mi rozhodne nevadi :)

Sajfi


kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #7 kdy: 14. 11. 2018, 10:55:02 »
@Sajfi: To je hybridni Enter - cinska zrudnost aby nemuseli resit ISO/ANSI Enter. Hybridni Enter je velikosti tak, ze pokryva plochu jak ISO Enteru, tak ANSI Enteru.

Jinak ISO Enter (dvouradkovy) je stejne velky jako ANSI Enter (jednoradkovy), jen se lisi tvarove. Oznaceni "velky" Enter tak trochu nedava smysl.

EDIT: @Sajfi - jo houby, tenhle je ten jeste vtipnejsi pac je nahore sirsi nez dole.
« Poslední změna: 14. 11. 2018, 10:59:34 od kmarty »

Petr

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #8 kdy: 14. 11. 2018, 10:55:12 »
Mam Dell XPS 13, super klavesnice, super vykon, lehky. Prodava se i s Linuxem.

karel

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2018, 11:08:49 »
Taky mam dell a ma viceradkovy enter na strane. Zase je trochu uzsi ...

return

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2018, 11:28:52 »
potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený

Nepotřebuješ! Velký enter je ZLO, evropská zrůdnost kterou autoři AT klávesnic nikdy neměli v plánu akorát to evropani dobastlili. Ruce pryč od velkého enteru.

vsechno to prosadila IBM, nejake dalsi otazky?

atapol

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #11 kdy: 14. 11. 2018, 12:16:10 »
- Jak poznáš lopatu od mistra kódera ?
- Lopata má velký enter !

Zelenohlav

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2018, 12:47:07 »
potřebuji notebook, který má dvouřádkový enter (velký) - oddělený

Nepotřebuješ! Velký enter je ZLO, evropská zrůdnost kterou autoři AT klávesnic nikdy neměli v plánu akorát to evropani dobastlili. Ruce pryč od velkého enteru.

To, ze je neco zrudnost, kterou nekdo nekam dobastlil neznamena, ze to nekomu nemuze vyhovovat a nemuze se mu s tim delat vyrazne lepe, nez s nezrudnym resenim.

Nekdo dalsi muze napsat, ze nepotrebujes notebooka, protoze notebookove klavesnice jsou zrudnoust, nemaji buckling springs a klavesy od F1 do F24 a ze si mas namontovat Raspberry Pi do 122 tlacitkove klavesnicde od IBM a nosits sebou se sedmikilovou vec. A take bude mit pravdu, protoze rozdil v tom, jak se na tom pise je propastny.

Ja bych napriklad rekl, ze nikdo nepotrebuje softwarovou klavesnici, protoze se na tom neda psat. Ale vetsine lidi te nevadi dostatecne na to, aby se ty telefony prodavaly.

JarKd

Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #13 kdy: 14. 11. 2018, 15:28:34 »
qwertz
Ano, Delly mají vysoký enter, ale za to hodně hubený a celkově je u nich klávesnice hodně zmršená :-(

xXx
Nevím, kdy jste naposledy viděl aktuální nabídků notebooků, ale většina aktuálních notebooků má právě dlouhý jednořádkový enter (kromě Thinkpadu mi ještě vyhovovala klávesnice některých HP, Fujitsu, ale i zde došlo ke změně Enterů)

Ecco
Potřebuji, a pokud nerozumíte psanému textu, psal jsem: "prosím nepište mi o tom, že je lepší dlouhý vertikální "americký" enter ..."

zdenek henek nereg.
Souhlasím s Vámi, malé klávesy Fx jsou také peklo, bohužel externí klávesnice je pro mě zátěž na pracovním stole :-(

Sajfi
Ano, Fujitsu mělo skvělou klávesnici, ale nejnovější modely mají také dlouhý jednořádkový enter (a problém je v tom, že prodejci ještě ukazují screenshoty starších modelů s velkým enterem, což už není pravda)

kmarty
Velkým dvouřádkovým enterem myslím ten vlevo (viz obrázek) a dlouhým jednořádkovým enterem myslím ten vpravo (viz obrázek)


Petr
Podle screenshotů by mě mít nejnovější model Dell XPS 13 také dlouhý jednořádkový display?


karel
Dell - ano, sice dvouřádkový, ale hubený skoro jako páratko, takže pro mě také nepoužitelný

atapol
Prosím nespamujte, už to není vtipné :-(

Zelenohlav
Ano máte pravdu, nekteří hlupáci vykřikující do tmy nesmysly prostě nepochopí, že malíček, který má větší prostor pro enter, neztrácí čas (dvojnásobná ztráta), který vzniká při překlepu (návrat pomocí del a opětovné stisknutí správné klávesnice) a to může v rámci pracovní doby ušetřit minuty, ale samozřejmě to pro toho, kdo se celý den válí doma a čas ho nezajímá, není argument :-(

Každopádně děkuji, hledám dále, a jak jsem psal výše, většina modelů má zobrazeny ještě starší screenshoty, takže HP, Fujitsu, Lenova (včetně Thinkpadu) už se zde dodávají jen s dlouhým jednořádkovým enterem :-(

Pokud to nebylo jasné z mého prvního příspěvku, zajímají mě nové modely.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Notebook 2018 s velkým enterem (dvouřádkový enter)
« Odpověď #14 kdy: 14. 11. 2018, 15:34:46 »
kmarty
Velkým dvouřádkovým enterem myslím ...
To je ale nestardardni podoba Enteru, s tim budes mit docela potiz ho dnes najit.

karel
Dell - ano, sice dvouřádkový, ale hubený skoro jako páratko...
V tom je ta potiz, to je totiz standardni ISO Enter (dvouradkovy, ale hnusne uzky). Proto jsem radeji sel do ANSI klavesnice kde je Enter sice jen jednoradkovy, ale dostatecne siroky.