Virtualizační řešení zdarma

spacek

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #15 kdy: 12. 11. 2018, 07:43:45 »
Přímo na N54L provozuju doma Proxmox. Předtím jsem na něm zkoušel Citrix XenServer, ale skončil jsem na nějaké nekompatibilitě - nebyl jsem schopný zprovoznit USB passthrough do VM (Win). Na jedné VM mi běží regulace topení a tu USB řídící jednotku jsem prostě do VM nedostal.


Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #16 kdy: 12. 11. 2018, 11:12:02 »
Používám KVM + virt-manager. ESXi Free jako předpřipravené řešení je asi taky v pohodě.

?

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #17 kdy: 12. 11. 2018, 16:47:35 »
ESXi - problém může být snad jen s podporou HW.

samalama

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #18 kdy: 13. 11. 2018, 07:52:31 »
... alebo nevyhnutnost hw radica, pokial chce raid...

rtt

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #19 kdy: 13. 11. 2018, 08:20:05 »
Na jedné VM mi běží regulace topení a tu USB řídící jednotku jsem prostě do VM nedostal.
Par rokov dozadu som to riesil cez USB/IP projekt. Nenativne, ale funkcne riesenie.


Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #20 kdy: 13. 11. 2018, 09:13:09 »
Ja som asi pred pol rokom presiel z klasickeho linux servera na virtualizaciu. Skusil som proxmox a potom som uz nic ine neskusal, takze neviem to porovnat s inymi, ale s proxmox som spokojny.

kk

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #21 kdy: 13. 11. 2018, 16:58:08 »
ja kdyz jsem zkousel pci pass trough tak jsem pouzil kvm/quemu je to open source a slapalo to dobre.

LarryLin

Re:Virtualizační řešení zdarma
« Odpověď #22 kdy: 13. 11. 2018, 19:05:38 »
Nejvíce "light" řešení je asi Qemu, protože je to jen balíček, který člověk doinstaluje do své oblíbené distribuce. Pokud chce uživatel nadstavbu nad Qemu, tak doinstaluje Libvirt (taktéž jen balíček), který je téměř ve všech oficiálních repozitářích dané distribuce. Pokud chce grafické naklikávátko pro vytváření a správu VM, tak si k tomu Libvirtu ještě přiinstaluje virt-manager.

Sorry jestli se tě milý tazateli dotknu, ale myslím, že ani moc poradit nechceš. Jestliže nepíšeš co od té virtualizace očekáváš, kolik VM budeš provozovat, pro kolik účastníků a další důležité věci, tak jak ti tady může někdo říct jestli je pro tebe vhodné "light" řešení nebo potřebuješ něco plnotučného v podobě Proxmoxu nebo Xenu?

Jestli ti šlo jen o bezcílné vyjmenování softwaru pro virtualizaci, tak na Googlu to máš za 10 sekund - www.google.cz/search?q=linux+virtualization