Obsazuje se 6GB RAM v kategorii Změněná. Co je to zač a proč?

640kB joke

Dobrý den, proč se mi na Windows 10 obsadilo (spíš bych řekl postupně obsazuje během dní) 6GB RAM v  kategorii "Změněná -  Jejíž obsah před použitím pro jiné účely, je nutné zapsat na disk.) Mám asi 4 dny spuštěný PC, jen asi 100 tabů v 4 oknech chrome.

(Na okraj : Používaná 4GB (z toho chrome-gpu proces 1.5GB) ,Pohotovostní) ... total 16GB.. Samozřejmě že  když si seřadím procesy nebo sečtu, tra
- Když si v taskmgr koukna na Chrome, ukazuje to sumu 2.6GB (taskmgr umí  od Win 8 seskupovat dle stejných procesů nebo dle parenta...)- samozřejmě to není přesné, záleží podle čeho to počítá obsazenou paměŤ, existuje rozdělení workin set/ private bytes/virtual size, pak jestli se vícenásobně počítá Shared/Shareable/private.

Laicky pozorováno, Změněná paměť mi vždycky ukazovala malou část, například do 5% Proč najednou zabírá třetinu ramskoro? Hrubě řečeno stejně jako Používaná a Pohotovostní...


Program RAMMap odhalil následující:
Standby (pohotovost) Téměř vše  Mapped file (největší 100MB ,asi spousta DLL),
Z 5GB Aktivní 3.5GB Proces private. (Zbytek non/paged pool, Page file a drobky)
**Modified z 6GB: 600MB Shareable, 5.4GB Procesy (750MB chrome, 300MB chromem, další aplikace windows, zase chrome. paradoxně mapped file zde má asi jen 4MB

Nezajímají mě lamentace venkovanů, jak je chrome nenažraný browser a že dnes na prohlížení webu je 4GB málo (na mobilu mám 0.128GB) nebo že normální člověk si otevírá 3 taby nebo používá doplněk na hibernaci tabů.

Zajímá mě vyloženě to Rozpočtové určení RAMKY v kategorii Změněná.


PS: Zmizelo z chrome(ium) pseudo URL Chrome://memory? už to tam nevidím

PS_: Proč 130 MB Ram Zabírá WIndows.Photos, polofunkční bastl, co téměř nic neumí a nepoužívám ho? Private bytes 130MB, 1MB Working set.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obsazuje se 6GB RAM v kategorii Změněná. Co je to zač a proč?
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2018, 00:29:05 »
nemyslim si ze je chrome nenazranej (pouzivam Vivaldi postavene na Chromium),
nemyslim si ze otevrenych 100 tabu je moc, mam otevrenych rozhodne vice,
co si myslim je ze Windows se za 1/4 stoleni nenaucili normalne pracovat s RAM a SWAP ;-)

Re:Obsazuje se 6GB RAM v kategorii Změněná. Co je to zač a proč?
« Odpověď #2 kdy: 09. 11. 2018, 01:44:17 »
nemohol by to byt ten update? samovolne na pozadi si nieco stahuje... tusim mi presne tolko isto zobralo ked som sa raz cudoval, ze mi z nicoho nic zahlasilo nedostatok pamate a vyplo gta5 :D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Obsazuje se 6GB RAM v kategorii Změněná. Co je to zač a proč?
« Odpověď #3 kdy: 09. 11. 2018, 07:13:09 »
protoze Windows...