Validace elektronického podpisu z PDF

Pivel

Validace elektronického podpisu z PDF
« kdy: 06. 11. 2018, 18:32:15 »
Ahoj,

potřeboval bych na spoustě dokumentů (PDF) zkontrolovat, jestli mají platný el. podpis. (třeba faktury atd). Ideálně tedy kdyby to běželo v řádce. Existuje něco takového? Doufal bych, že když pdf otevřu v nějakém prohlížeči od Adobe a hned vidím podpis, do kdy je platný certifikát a všechny detaily, že něco takového bude snadno dostupného. Ale nepochodil jsem.
Zatím jsem objevil, že by se dal použít Itext v Javě, ale ještě než budu spouštět javu, tak bych se rád zeptal jestli někdo neřešil něco podobného :)

Díky
« Poslední změna: 06. 11. 2018, 18:57:14 od Petr Krčmář »


x

Re:Validace elektronického podpisu z PDF
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2018, 18:57:58 »

Pivel

Re:Validace elektronického podpisu z PDF
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2018, 19:06:09 »
Díky, projdu.
Google samozřejmě zkouším, ale všelijaké "ubuntu pdf validate digital signature" nebo "linux cli validate" atd mně zatím k ničemu moc nepřivedli.. kromě affverify, což není na pdf nebo cdigidoc, což taky není na pdf jenom k tomu itextu.

EHP

Re:Validace elektronického podpisu z PDF
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2018, 19:40:42 »
Zalezi jestli jde jenom o overeni el. podpisu (= sedi checksum a certifikat jeste neexpiroval) nebo kvalifikovaneho el. podpisu (= eidas). Jsem javista, takze se omezim na javovske knihovny, primo hotovou aplikaci zadnou neznam. V prvnim pripade ti staci ten itext nebo pdfbox. V tom druhem vim jenom o jedine volne dostupne variante a to projektu dss (https://github.com/esig/dss). Dss ma primo hotovy rest server pro validaci, takze jestli dokazes naskriptovat poslani pdfka napr. curlem, tak to bude asi nejschudnejsi varianta.