Root má mizernou dostupnost

houska

Root má mizernou dostupnost
« kdy: 30. 03. 2011, 08:40:44 »
Ahoj,
posledni dobou se mi stava, ze root a obecne servery iinfa dosta blbnou - obcas se prohlizec vubec nepripoji a timeoutuje a obcas se nenacitaji obrazky, myslel jsem ze je to chyba u me, ale zda se ze nikoliv:

91.213.160.36


91.213.160.33


« Poslední změna: 30. 03. 2011, 09:01:24 od Petr Krčmář »


Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2011, 09:01:47 »
Díky, zeptám se na to našich adminů, rozhodně to jsou velmi mizerná čísla.

Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #2 kdy: 30. 03. 2011, 09:36:43 »
Přidám, jak se problém projevuje. Zatím jsme ho pozorovali vždy v souvislosti s tcp portem 80 (web):
- z windows odejde SYN paket s nenastaveným tcp timestamp parametrem k serverům iinfa, servery odpoví, spojení je navázáno
- z linuxu ve firemní síti odejde SYN paket s nastaveným tcp timestamp parametrem k serverům iinfa a zpátky ve velkém množství případů nepřijde ani SYN/ACK paket. Pokud náhodou SYN/ACK dorazí, spojení je navázáno a proběhne, to se ale vyskytuje zřídkakdy.

Už z podstaty problému je jedno, v jaké aplikaci se zkoušíme připojit, selže telnet, wget i browsery (firefox, chrome).

Pokoušeli jsme se najít problém u nás v síti, ale neúspěšně, routování autonomního systému i kancelářské sítě je OK a víc toho neodhalíme...

Co "pomáhá" klientovi s Linuxem:
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_timestamps

Pak se servery iinfa záhadně rozjedou...

Jde o podobný (možná stejný) problém jako na http://www.dslreports.com/forum/r20384007-tcptimestamps-and-two-clients-behind-one-nat-router

Edit: Ještě dodám, že s IPv6 spojeními problémy nejsou :-) takže se načte text rootu/lupy, ale protože css a obrázky jsou na IPv4 only webech, tak prohlížeč čeká na timeouty.
« Poslední změna: 30. 03. 2011, 09:38:15 od Radek Zajíc »

marwyn

Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2011, 10:03:26 »
Ahoj,
posledni dobou se mi stava, ze root a obecne servery iinfa dosta blbnou - obcas se prohlizec vubec nepripoji a timeoutuje a obcas se nenacitaji obrazky, myslel jsem ze je to chyba u me, ale zda se ze nikoliv:

Já lezu na root mnohokrát denně a ani jednou se mi nic podobného nestalo.

Zopper

  • *****
  • 665
    • Zobrazit profil
Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2011, 10:48:03 »
Taky jsem v poslední době nezažil žádný výpadek. Převážně přistupuji z Linuxu, občas ale i z Windows.


Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2011, 11:03:39 »
Taky mi to jde dobře. Z Linuxu a přes U:fona.

Re: Root má mizernou dostupnost
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2011, 14:37:41 »
Mam podobnou zkusenost na jinych serverech. Problem se vyskytuje pouze na debianu a jeho klonech v kombinaci s lvs bezicim "pred" cilovym serverem. Je to tak i u rootu?

Problem vyresilo echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_timestamps

Pomalé načítání stránek
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2011, 17:50:42 »
Zaznamenávám podobné problémy, v kombinaci s IPv6, i přesto, že v jednom případě jsem na páteři a podruhé mám 2MB přes teredo (2M změřené).

Kromě toho zaznamenávám i pomalé načítání stránek. Homepage nabíhá klidně i 10 sekund, zatímco statický obsah je vyřízen v řádově milisekund. Dalším zdržovákem je také cz.adocean.pl, na který je prohlížeč schopen čekat i minutu. Ten se naštěstí dá zablokovat v hosts. Nicméně šlo by s tím něco udělat? Když už se ty reklamy vkládají skriptem, na který musí prohlížeč aktivně čekat, nešlo by je narvat až za obsah a na správná místa je pak nastylovat?