reklama

Recyklace kódu

DragonMaster

Recyklace kódu
« kdy: 30. 10. 2018, 20:42:44 »
Recyklujete kód? Pokud ano, jak si naceňujete, pokud ho využíváte v nějakém projektu? Píšete si hodiny, které jste věnovaly základní implementaci (a tím pádem vám je ten kód násobně zaplacen), nebo si jen napíšete čas, který jste strávili integrací kódu do projektu (s tím, že u prvního projektu si samzořejmě napíšete i implementaci, nebo si to rozložíte mezi všechny projekty)?

reklama


Oooo

Re:Recyklace kódu
« Odpověď #1 kdy: 30. 10. 2018, 21:24:37 »
Pokud je to closed source kod co pouzivate sam ve svych projektech tak si ho nechte klidne znovu proplatit. Muzete se flakat a rikat, ze to vyvijite.

Ferovejsi by ovsem byla jen cena za integraci do noveho projektu a usetreny cas.
Takze casova uspora a nizsi zisk za projekt se vyrovnaji.

Oooo

Re:Recyklace kódu
« Odpověď #2 kdy: 30. 10. 2018, 21:32:29 »
Nejvetsi vyvoj cehokoliv je na zacatku, takze v prvnim projektu se "pomucka"  vyviji nejvice a zde by se melo zaplatit 70% ceny pomucky/kodu.
v dalsich projektech se neco prida, neco fixne a integruje, tak zde postupne doplnovat zbyvajici cenu pomucky, jeji cena ovsem stale roste jak se vyviji.

agent

Re:Recyklace kódu
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2018, 22:10:13 »
Naceňování v penězích nechávám na obchodu, sám pro ně jen odhaduju celkový čas na projekt + nějaká vata jako rezerva.
Když vím, že budu hodně využívat starý kód, tak jdu s odhadem času o něco (např 20%) dolů, ale určitě ne úplně - není nic špatného na to nechat si znovupoužitelný kód (=dobře navržený) zaplatit vícekrát, pokud výsledná cena zůstává konkurenceschopná.

 

reklama