RPI USBIP a Windows 10 klient

Bubo

RPI USBIP a Windows 10 klient
« kdy: 29. 10. 2018, 20:02:27 »
Zdravím, podarilo sa niekomu rozchodiť usbip clienta na windows 10? Prípadne nejaké skúsenosti a rady...


user

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2018, 20:45:06 »
Dostupne drivere pre Windows su kompatibilne voci dost starej verzii usbip, teraz je uz usbip v aktualnom Linux kernel dost zmeneny. Zmenila sa tam architektura, resp. USB vrstva, ktora je prenasana. Venoval som sa tomu asi pred 3 mesiacmi, dal som tomu minimalne tyzden full-time, ale nerozchodil som to.

Skusal som:
- Pouzit sialene stary kernel (na poziadanie zistim verziu) s Windows USBIP, slo to, ale nedalo sa to nasadit, lebo ten kernel uz je deravy a nekompatibilny s inymi beznymi aplikaciami.

- Skompilovat aktualny kernel so starym driverom, upravoval som co sa dalo, ale ked som siel moc hlboko do kernelu, tak som to uz vzdal, to uz nemalo vyznam (mam dost skusenosti s low-level C, vedel som co robim).

- Zacal som pisat driver na Windows. Toto bola cesta, ale projekt uz zacal velmi meskat, takze som to vyriesil inak (kupil som zariadenia ktore nemaju USB, ale serial). Ked budem mat chvilu casu, tak by som rad ten driver dokoncil. Ale urcite to nie je o zmene sucasneho, ale o napisani noveho.


P.S. 1: Na internete vyskocia navody, ze treba v zdrojovom kode Windows driveru zmenit iba nejaku konstantu. Nema to vyznam, je to iba kompatibilita medzi super-ultra starym kernelom a ultra starym kernelom :D

P.S. 2: Nezarucujem, ze niekto medzicasom nevydal novy driver pre Windows, ale urcite by to uviedol aj s tymto backgroundom.
« Poslední změna: 29. 10. 2018, 20:48:18 od user »

Bubo

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2018, 22:07:05 »
Vďaka za obšírne info. Celkom ma prekvapuje, že taká užitočná vec zapadla prachom.
Potrebujem to na prenos programov do 3D tlačiarne. Tá má controler na báze arduina a programy sú na SD karte. Takže buď prenášam SD kartu hore - dole, alebo počítač, ktorý sa pripája na usb - sériový adaptér.
Tlačiareň tlačí celé hodiny, preto je umiestnená v komore aby nerušila.
Existuje jedno komerčné riešenie, (https://www.repetier-server.com/download-images/) ktoré je buď zadarmo so zbieraním všetkých možných údajov, alebo platené. Tak či tak nie je dostatočne univerzálne a so Simplify3D nechodí.

user

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2018, 22:50:07 »
počítač, ktorý sa pripája na usb - sériový adaptér
Nepotrebujes usbip. Prusa a spol. ma na tom USB iba virtualny seriovy port, takze tam mozes dat nejake to Raspberry (alebo ine) Pi s Linuxom, pripoj ho normalne cez USB s tlaciarnou, do Linuxu nainstaluj drivere od tlaciarne (pripadne si najdi aky virtual serial port driver pouziva) a v Linuxe ti vznikne COM port (napr. /dev/ttyUSB0 alebo podobny). Teraz mas dve moznosti:

- Pouzijes nejaky Serial over Ethernet, napr. tu https://superuser.com/questions/109396/serial-over-ip-windows-linux

- Naprogramujes si to (napr. v Pythone), je to tak na 10 riadkov kodu na kazdej strane, na strane Windowsu potrebujes este com0com driver. Niekde nieco take urcite mam, ak ti to nepojde, tak mozem pohladat.
« Poslední změna: 29. 10. 2018, 22:57:10 od user »

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2018, 23:06:07 »
Kdyz uz tam chces tisknout z win, tak nebude jednodussi za litr poridit nejaky starsi notebook a pripojovat se na nej skrze RDP, nez resit, ze spadne spojeni a tisk se podela?


PeterK

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #5 kdy: 30. 10. 2018, 07:45:56 »
Pokial by sa dal zohnat NTB za liter tak je asi najlepsie riesenie od RDa

Riesil som rovnaky problem ako ty, skus riesenie podla user-a
- na strane RPi ak nie si kamarat s pythonom, mozes pouzit standardny socat (ak treba rychlost serioveho portu nastav rucne dopredu stty)
- na strane windows pouzi freeware HW Virtual Serial Port od http://www.hw-group.com/

pre mna bola uzitocna stranka https://blog.philippklaus.de/2011/08/make-rs232-serial-devices-accessible-via-ethernet
je tam aj odkaz na opatchovany socat s podporou NVT(RFC2217) ktore umoznuje nastavovanie rychlosti portu.

Ja osobne pouzivam:
- na strane tlaciarne - riadiace arduino mam pripojene na wifi pomocou ESP8266 - firmware tlaciarne je v zdrojakoch upraveny aby komunikoval na standardnom seriovom porte a nie cez USB; firmware do ESP8266 mam od jedneho ceskeho kutila ale teraz to neviem najst
- na strane windows - spomynany HW VSP3

Bubo

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2018, 08:21:53 »
No o tlač po sieti mi rozhodne nejde. Ide mi o prenos programov a možnosť pripraviť tlačiareň na tlač (nájazd na koncáky, spustiť predhrev)


Kdyz uz tam chces tisknout z win, tak nebude jednodussi za litr poridit nejaky starsi notebook a pripojovat se na nej skrze RDP, nez resit, ze spadne spojeni a tisk se podela?


Bubo

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #7 kdy: 30. 10. 2018, 08:31:10 »
Mám tam raspberry pi, pripájať ešte notebook sa mi zdá nejako reduntantné... Podstatné je, na linuxe nespustím program, ktorým môžem zapisovať programy na sd-kartu a ovládať tlačiareň.

Pokiaľ si to myslel tak, že tam mám pripojiť iba windows notebook a na ňom potrebný software - hm to by bola možnosť. Ale je to s kanónom na vrabce... :-)


Kdyz uz tam chces tisknout z win, tak nebude jednodussi za litr poridit nejaky starsi notebook a pripojovat se na nej skrze RDP, nez resit, ze spadne spojeni a tisk se podela?

filip

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #8 kdy: 30. 10. 2018, 12:13:02 »
Mam u 3d tiskarny raspberry pi (prvni verzi), na nem bezi Octoprint. Raspberry je pres USB zapojene do tiskarny.
Na dalku muzu tiskarnu obsluhovat - posouvat, menit teplotu a samozrejme tisknout. (Pripojis se pres prohlizec na Octoprint.)

Bubo

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2018, 14:36:17 »
Ďakujem to vyzerá sľubne, vyskúšam.


Mam u 3d tiskarny raspberry pi (prvni verzi), na nem bezi Octoprint. Raspberry je pres USB zapojene do tiskarny.
Na dalku muzu tiskarnu obsluhovat - posouvat, menit teplotu a samozrejme tisknout. (Pripojis se pres prohlizec na Octoprint.)

filip

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #10 kdy: 30. 10. 2018, 14:56:13 »
jj. Na octoprintu (resp octoPi) muzes mit nainstalovane i doplnky. Jeden z nich je i "full blown slicer", ma integrovany starsi Cura slicer. Potom je velmi jednoduche z libovolneho pocitace se pripojit na Octoprint, nahrat STL objekt, primo tam upravit otoceni, velikost, pozici a pustit slicer, zkontrolovat a rovnou vytisknout.

Koukni se taky nekdy na forum http://www.rebelove.org/, je jedno jakou mas tiskarnu.

asdfqwer


Bubo

Re:RPI USBIP a Windows 10 klient
« Odpověď #12 kdy: 31. 10. 2018, 12:56:16 »
To bolo prvé čo som inštaloval.
Treba si hlavne prečítať podmienky, ktoré musíte odsúhlasiť, lebo inak to nejde.
Ďakujem, taký software nemusím.

https://www.virtualhere.com/usb_client_software