Jak to je s freelancer/remote na OSVČ?

xttx

Jak to je s freelancer/remote na OSVČ?
« kdy: 29. 10. 2018, 18:11:02 »
 Rad bych se zeptal na vase zkusennosti s praci na osvc v CR. Delal jsem na nekolika projektech pro zahranicni firmy (programovani, herni engine, interaktivni media). Problem je, ze jde prevazne o firmy zabyvajici se medii/entertainment a clovek nema tolik nabidek jako v jinych oborech (treba machine learning/datova analytika..?).
 Mam ted pred sebou jeste par mesicu projektu a mezitim se porozhlizim, co dal. Do prace na osm hodin denne do kanclu se mi nechce. Chci delat z domova, maximalne den, dva se ukazat nekde ve firme. Ucit se novy veci mi nedela problem. Umim programovat (Unreal Engine, trochu Python) a mam zkusennosti s designem (UX).
 Co se nejlip prodava/po cem je dobra poptavka? Vsiml jsem si, ze posledni dobou dost leti JavaScript a nedavno mi clovek z oboru rikal, ze machine learning ma ted obrovskou poptavku. Muze si clovek na zivnostak vydelat stejne jako zamestnanec, co sedi kazdje den v kanclu?
« Poslední změna: 29. 10. 2018, 19:04:03 od Petr Krčmář »


David

Re:Jak to je s freelancer/remote na osvc? Plat, specializace, nabidky
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2018, 18:47:34 »
Ahoj, zkus se podivat tady - prace pro OSVC vseho druhu je mozna - https://www.memsource.com/careers/

Re:Jak to je s freelancer/remote na OSVČ?
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2018, 19:27:51 »
Muze si vydelat vyrazne vic kdyz je dobrej, muze si vydelat vyrazne mene kdyz ma spatnou sebedisciplinu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Bukanyr

Re:Jak to je s freelancer/remote na OSVČ?
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2018, 20:33:42 »
Ucit se JS jenom proto, ze leti je nesmysl. Me to teda nikdy nechytlo, a to jsem to zkousel asi 3x v zivote. Stejne dnes se pouzivaji porad stejny principy a frameworky ze uz to ani nemuze nikoho bavit. Ale takovy ML podle me smysl a budoucnost ma. Pokud budes v necem opravdu dobrej, a nebute to uplne obskurni technologie, tak dobrou praci vzdy najdes. Hlavne delej, co te aspon trochu bavi, jinak za par let od toho stejne uteces.