Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy

Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« kdy: 28. 03. 2011, 23:26:42 »
Podnikový intranet a několik podnikových serverů s www stránkami.
1) Vše chodilo normálně do minulého týdne. WWW-stránky jednoho ze serverů podnikové sítě dostupné, zobrazují se.
2) Můj HW HP-stolní a SW Vista. IE8 z ničeho nic odmítá zobrazovat stránky na jedné IP adrese (adrese www-serveru). Zkusím:
ping na server s IP adresou
ale odezva žádná. Ostatní servery s WWW-stránkami s jinými IP adresami jdou bezproblémově.
3) Prohodím kábly mezi dvěma kompy v kanclu, k mému kompu připojím sousedovu zásuvku -> výsledek -> sousedovi z mého káblu a mé zásuvku vše dostupné a na mém kompu na sousedův kábl i zásuvku do sítě opět IP nedostupná.
4) Další zoufalý pokus. Vytahuji instalační CD s Ubuntu. Bootuji Ubuntu, pouštím Firefox a výsledek negativní. Všechny WWW-servery dostupné, jen ten jeden jediný opět ne.
V čem může být problém?
Rozbor vylučovací metodou:
a) Operačními systémy a internetovými prohlížeči to není (SW).
b) Kabeláží (zásuvkami) také ne.
c) Někde ve struktuře Intranetu - DHCP server či server DNS?
d) Zbývá ješrtě HW mého kompu. Může to být síťovou kartou?


SH

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2011, 23:54:53 »
Propojte cross kabelem svuj pocitac s pocitacem kolegy. Nastavte si pevnou IP a masku a na PC kolegy nastavte stejnou IP a masku jakou ma ten "zlobivy" intranetovy server. Funguje? Pokud ano, je to bud nekde na trase nebo na serveru, pokud ne, bude to s nejvetsi pravdepodobnosti na vasem PC.

Jan

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2011, 00:01:05 »
Mate k tomu PC admin prava? Zkuste si zmenit IP na nejakou volnou, pripadne kolegovu a jeho PC nechte na chvili odpojene. Mozna jste na blacklistu. Nespamuje vas pocitac? Obdobny pokus muzete zkusit se zmenou MAC adresy. Opravdu jen pokusy. Nemate v podniku admina?

Jeste me napadlo.. nepouzivate pro pristup na tento server nejakou proxy? Mate ji dobre nastavenou? Mate dobre nastavene prohledavani domeny - search v /etc/resolv.conf? Nevim, jak to rict Okennim zpusobem :/ Nebezi ten web uz jenom z cache na kolegove PC? :)
« Poslední změna: 29. 03. 2011, 01:10:37 od Jan »

mbx

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2011, 09:25:20 »
Zdravim,
nemuze byt problem nekde jinde nez na vasem PC? ... treba mate v ceste firewall ...

Strasidlo

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2011, 12:42:38 »
Mám podobný problém. Mám dvě PC, nově instalovaná, nový hardware. Jedno z nich jede v pořádku, druhé se nemůže dostat na lokální server, kde běží DNS, DHCP, LDAP. Ping se odešle ale odpověď je unreachable, přičemž na jiném PC se stejným SW a HW vybavením to jde normálně. Na serveru i na tom PC poslouchám provoz, ping ani žádné jiné požadavky na ten server nepřijdou. Zkoušel jsem měnit cokoli, a jen jediná možnost fungovala - zapojení všech mých PC do cisco switche, který teď mám zapůjčený (Cisco catalyst 2960). Na tom switchi vše fungovalo, ale na jakémkoli maličkém routříku s L2 switchem ani ránu. Nechápu to.


Zopper

  • *****
  • 716
    • Zobrazit profil
Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #5 kdy: 29. 03. 2011, 13:10:33 »
Co zkusit prohodit síťové karty? Teoreticky by problém mohl být v nich.

ferda

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2011, 23:10:51 »
Zkontrolujte provoz tcpdump-em nebo wiresharkem, a to na dvou místech. Jsou IP a MAC adresy a jejich vzájemný překlad O.K.?

pavel

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2011, 15:47:08 »
A zkoušel ses podívat jestli nemáš špatně masku na onom PC?

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #8 kdy: 08. 04. 2011, 09:04:59 »
Díky za podporu. Získal jsem dost informací.
Vyřešil jsem to dost drsně k mé spokojenosti. :o
Nastavil jsem si natvrdo IP, DHCP i DNS (z rok starého výpisu ipconfig) a vše začalo fungovat.
Když HelpDesk na mne vletí, aspoň se probudí a můj report nedostupnosti bude řešit. Doufám. >:(

Fantomas

Re: Záhada NE-dostupnosti Intranet adresy
« Odpověď #9 kdy: 08. 04. 2011, 22:19:38 »
V tuto chvili je to s krizkem po funuse, ale muze to byt i dvojity vyskyt ip adresy v siti, nejaky chachumbabu si nastavil stejnou ip jako ma ten server a tvoje pozadavky konci v /dev/null. Tohle jsem zazil nekolikrat a treba v pripade print serveru je to docela nemile. Da se to overit pres nmap.