FreeBSD - /etc/rc.local

Lol Phirae

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #30 kdy: 24. 10. 2018, 23:47:20 »
Ty jsi skutečně výstavní exot - co chceš s tím Snortem dělat, když neumíš ani tu věc zprovoznit? To není "install-and-forget" záležitost" pro lamery tvého typu. Teda minimálně pokud není cílem zlikvidovat internetové připojení - v tom případě to zvládneš i ty.

 ::) :o


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #31 kdy: 24. 10. 2018, 23:55:52 »
Ty jsi skutečně výstavní exot - co chceš s tím Snortem dělat, když neumíš ani tu věc zprovoznit? To není "install-and-forget" záležitost" pro lamery tvého typu. Teda minimálně pokud není cílem zlikvidovat internetové připojení - v tom případě to zvládneš i ty.

 ::) :o
kdyby jsi to sám věděl, tak by jsi poradil, ale víš kulový a jen prudíš
by the way: já tu věc zprovoznil, jediné co řeším je autostart po rebootu ty šulinova vodo
« Poslední změna: 24. 10. 2018, 23:59:44 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lol Phirae

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #32 kdy: 25. 10. 2018, 00:04:17 »
by the way: já tu věc zprovoznil, jediné co řeším je autostart po rebootu ty šulinova vodo

Ano, spustit ručně binárku je veliký úspěch...  ;D Snažím se ti naznačit, že ta věc potřebuje odborné nastavení a průběžný monitoring a údržbu -- toho se zjevně těžko dočká od "experta", který není schopný ani přečíst dokumentaci k initu OS.

 ::)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #33 kdy: 25. 10. 2018, 00:08:10 »
já si na experta nehraju, nemachruju jako ty, naštěstí mám čas laborovat a díky tomu se učit
ty si pruď dál, jen ukazuješ svou slabost...skutečnej expert dokáže věcně poradit, minimálně nasměrovat....
zaklínadla o studování nejsou podstatou fóra.... raději nezasírej vlákna když nemáš zájem poradit
ZDAR!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lol Phirae

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #34 kdy: 25. 10. 2018, 00:13:35 »
Už jsem ti psal, ať si nainstaluješ Suricatu z balíčku - je tam několik odstavců návodu, jak to automaticky spouštět v různých režimech včetně inline. Jako  bonus to (narozdíl od Snortu) umí multithreading, už několik let ve stabilních verzích.

Proč kompiluješ a instaluješ obskurní beta verze něčeho, čemu evidentně nerozumíš, nad tím fakt zůstává rozum stát.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #35 kdy: 25. 10. 2018, 00:18:12 »
jestli je tohdle všechno co chceš říct, tak plýtváš energii....tím mě rozhodně neodradíš
forum je od toho aby si lidi radili a to na jakekoliv úrovni, egoistické žvásty jak vy jste dobří a já lůza jsou k NIČEMU!

Zde jsi udělal chybu. Měl jsi ho i nadále ignotovat :-)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #36 kdy: 25. 10. 2018, 00:18:48 »
Už jsem ti psal, ať si nainstaluješ Suricatu z balíčku - je tam několik odstavců návodu, jak to automaticky spouštět v různých režimech včetně inline. Jako  bonus to (narozdíl od Snortu) umí multithreading, už několik let ve stabilních verzích.

Proč kompiluješ a instaluješ obskurní beta verze něčeho, čemu evidentně nerozumíš, nad tím fakt zůstává rozum stát.
protože mě baví expirementovat a na základě těch trablů se učit ty věci chápat, já k učení potřebuji nutně praxi, né jen učebnici
nejsem člověk co dostal od vesmíru talent, proto si potřebuju nabít hubu abych pochopil jádro pudla
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lol Phirae

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #37 kdy: 25. 10. 2018, 00:28:22 »
Ano, zlikvidovat si fungující síť je základ chápání. Už jsi skoro v cíli, vytrvej!!!  ;D  8)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #38 kdy: 25. 10. 2018, 00:30:51 »
Ano, zlikvidovat si fungující síť je základ chápání. Už jsi skoro v cíli, vytrvej!!!  ;D  8)
Pro Tvou smůlu síť mi nadále bezchybně funguje.
Už nemáš co říct, tak prosím nezasírej forum a vyfič.
Od této chvíle na Tebe již nereaguji.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Lol Phirae

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #39 kdy: 25. 10. 2018, 00:36:28 »
Od této chvíle na Tebe již nereaguji.

 :'( :'( :'( ;D ;D ;D

samalama

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #40 kdy: 25. 10. 2018, 01:35:24 »
a ja sa este raz pytam, kde vidis problem s pidfilom, kvoli ktoremu ti to udajne nefunguje?
pro jistotu jsem jako root spustil:

Kód: [Vybrat]
sh -x /usr/local/etc/rc.d/snort start
a vidím, že je tam problém:
+ debug 'pid file (): not readable.'
viz: https://bpaste.net/show/bd2784fdcee2 on line:554-559

kristepane ty si idiot!!!

+ eval ' limits -C daemon /usr/local/snort/bin/snort -D -q -i bridge0 -c /usr/local/snort/etc/snort/snort.lua '
+ limits -C daemon /usr/local/snort/bin/snort -D -q -i bridge0 -c /usr/local/snort/etc/snort/snort.lua
+ _return=0
+ [ 0 -ne 0 ]
+ return 0
+ _run_rc_postcmd
+ [ -n '' ]
+ return 0
+ [ -n '' ]
+ return 0


idem sa na forum jadrovej fyziky spytat, ako sa spusta ten atomovy reaktor...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #41 kdy: 25. 10. 2018, 08:45:24 »
Nevím jestli jsem idio,t vím jen, že jsem se přišel slušně zeptat a o prudiče a machry nestojím.
Pokud jseš teda opak idiota, tak mi vysvětli toto:
Kód: [Vybrat]
# ps -aux | grep snort
root       1475  2.0  5.5 451120 105580  -  Rs   17:42    13:31.28 /usr/local/snort/bin/snort -D -q -i bridge0 -c /usr/local/snort/etc/snort/snort.lua 
root       3407  0.0  0.0    408    324  1  R+   08:44     0:00.00 grep snort 

# /usr/local/etc/rc.d/snort status
/usr/local/etc/rc.d/snort: DEBUG: pid file (/var/run/snort_bridge0.pid): not readable.
/usr/local/etc/rc.d/snort: DEBUG: checkyesno: snort_enable is set to YES.
snort is not running.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


samalama

Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #43 kdy: 25. 10. 2018, 09:48:20 »
Nevím jestli jsem idio,t vím jen, že jsem se přišel slušně zeptat a o prudiče a machry nestojím.
Pokud jseš teda opak idiota, tak mi vysvětli toto:
Kód: [Vybrat]
# ps -aux | grep snort
root       1475  2.0  5.5 451120 105580  -  Rs   17:42    13:31.28 /usr/local/snort/bin/snort -D -q -i bridge0 -c /usr/local/snort/etc/snort/snort.lua 
root       3407  0.0  0.0    408    324  1  R+   08:44     0:00.00 grep snort 

# /usr/local/etc/rc.d/snort status
/usr/local/etc/rc.d/snort: DEBUG: pid file (/var/run/snort_bridge0.pid): not readable.
/usr/local/etc/rc.d/snort: DEBUG: checkyesno: snort_enable is set to YES.
snort is not running.

ty vole, tak toto nema cenu...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FreeBSD - /etc/rc.local
« Odpověď #44 kdy: 25. 10. 2018, 09:58:31 »
pokud nemáte chuť poradit, nezasírejte prosím vlákno Vašimi výkřiky!
děkuji
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.