Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?

Guvi

Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« kdy: 20. 10. 2018, 16:19:38 »
Ahojte,
chcel by som sa trocha posunut v anglictine, ale hlavne v gramatike ako takej. Momentalne som na urovni B2 pismom aj slovom, a chcem ist dalej. Viem ze existuje aj nejaka specificka gramatika pre uroven C1 a C2, ktora sa napr. uci na vyskych skolach ... viete mi prosim poradit nejaku knihu pre fakt pokrocilejsich ucencov?

Dakujem.


David

Re:Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2018, 17:10:40 »
Ahojte,
chcel by som sa trocha posunut v anglictine, ale hlavne v gramatike ako takej. Momentalne som na urovni B2 pismom aj slovom, a chcem ist dalej. Viem ze existuje aj nejaka specificka gramatika pre uroven C1 a C2, ktora sa napr. uci na vyskych skolach ... viete mi prosim poradit nejaku knihu pre fakt pokrocilejsich ucencov?

Dakujem.
Ano. Obecne zalezi, kde budete skladat zkousku. Proto je vhodne se obratit na prislusnou organizaci at vam neco doporuci pro pripravu k testu. Pokud test nemate v umyslu skladat - proc resite uroven C1/C2? Mimochodem urovne B1/B2 jste dosahl jak? Tipuju ze k C1/C2 potrebujete obdobny postup jako k B1/B2 (stejne tak jako k A1/A2...)

Re:Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« Odpověď #2 kdy: 20. 10. 2018, 18:55:14 »
Imho k C1/C2 už o moc víc gramatiky není (možná future perfect, nebo tak něco, pokud to není už v B2...). Spíš se vyplatí znát idiomy a rozšířit slovní zásobu včetně nejrůznějších slovních obratů pro psaný text...

moje jméno je rezervované

Re:Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« Odpověď #3 kdy: 20. 10. 2018, 19:40:25 »
Na c1 vás na vysoké škole nenaučí. Jsou na to knihy, myslím z oxford press. Pořiďte si zkušeného lektora, velmi zkušeného. Ale jestli jste B1 podle svého přesvědčení a ne podle certifikátu, tak na c1 zapomeňte. Nejdřív si udělejte FCE a pak se můžete se rozhodnout, že se budete trápit dál :)

moje jméno je rezervované

Re:Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« Odpověď #4 kdy: 20. 10. 2018, 19:59:34 »
je to třeba Complete Advanced, od Cambridge University Press (sorry, kecal jsem :-) ), ISBN 978-1-107-67090-7, napsali to Guy Brook-Hart, Simon Haines



Mudrlant

Re:Aku knihu pre anglicku gramatiku C1 / C2 ?
« Odpověď #6 kdy: 21. 10. 2018, 03:01:37 »
Pokud byste chtěl podrobnou gramatiku angličtiny v češtině pro vysokoškolské čtenáře, doporučuji tuto knihu:
https://www.kosmas.cz/knihy/174847/mluvnice-soucasne-anglictiny-na-pozadi-cestiny/

Má i online dostupnou verzi: http://emsa.ff.cuni.cz/

Je to kniha velmi objemná, nejobsáhlejší, jakou jsme v češtině našel. Při jejím čtení brzy zjistíte, že množství faktů, detailů a výjimek prakticky vylučuje prosté memorování pravidel, ale člověk se aspoň naučí, jakých jevů si všímat.

Zahraniční učebnice, i ty drahé a tlusté, mě zpravidla zklamaly - některé jevy jsou zpracovány podrobně, jiné méně a spíše se orientují na rodilé mluvčí, učící se potřebují zpravidla více zdůrazňovat jiné skutečnosti.

Pokud Vás rozsah odradí, doporučuji menší učebnici - https://www.kosmas.cz/knihy/102367/mluvnice-anglictiny/, která hutněji zpracovává 95% všeho, co běžný smrtelní potřebuje vědět, mimochodem čerpá i z výše uvedené knihy.