AWS messages queuing vs paralelné Lambdy.

AWS messages queuing vs paralelné Lambdy.
« kdy: 19. 10. 2018, 15:25:22 »
Vie mi niekto vysvetliť výhody AWS služieb pre message queue? Prečo to, a nie napríklad spúšťať z jednej Lambdy inú? Ale po skúsenostiach tu ... prosím o odpoveď od človeka so skúsenosťami, žiadne vygooglené teórie :)

Pep

Re:AWS messages queuing vs paralelné Lambdy.
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2018, 15:34:57 »
Vie mi niekto vysvetliť výhody AWS služieb pre message queue? Prečo to, a nie napríklad spúšťať z jednej Lambdy inú? Ale po skúsenostiach tu ... prosím o odpoveď od človeka so skúsenosťami, žiadne vygooglené teórie :)
Tak si nejdřív zjistit, co je lambda. Pak svůj dotaz přeformuluj a my se zkušenostmi ti poradíme, když se projednou budeš chovat slušně.

David

« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2018, 16:07:41 »

Davate do souvislosti 2 nesouvisejici veci a porovnavate je. Tedy nejprve si to nastudujte, potom si ujasnete na co se vlastne ptate a pak teprve polozte dotaz ;-)

darkenik

« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2018, 16:43:46 »

S AWS queues a Lambdami som nerobil, Ale vo vseobecnosti message queues pouzivam tam. Kde spracovanie spravy je casovo narocne a chcem to paralelizovat. t.j. Jeden proces mi queue plni. N-processov z toho cita a posiela vysledky, nejakou cestou spat (dost casto tiez niekam do queue). Kde vysledky spracovava jeden proces.

« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2018, 16:51:59 »
Wal-De-Mar: První a poslední varování. Pokud se nebudeš chovat slušně a podle pravidel, nebudeš tu vystupovat vůbec. Pokud chceš slušnou a rozumnou odpověď, musíš se slušně a rozumně chovat.

« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2018, 20:45:42 »
Wal-De-Mar: První a poslední varování. Pokud se nebudeš chovat slušně a podle pravidel, nebudeš tu vystupovat vůbec. Pokud chceš slušnou a rozumnou odpověď, musíš se slušně a rozumně chovat.

Čiže ak na mňa napríklad troll ako Pep zaútočí prvý, mám si to nechať? Alebo mu to môžem oplatiť, ale bez vulgarizmov?

« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2018, 21:28:19 »
Hádat se vůbec nedává smysl, ani slušne ani jinak. K řešení původního problému je lepší provokatéra ignorovat, vulgární hádka je k ničemu.

« Odpověď #7 kdy: 19. 10. 2018, 22:02:24 »

Zřejmě došlo k "odfiltrování slov, která by mohla narušit zdárný vývoj dětí, které sem tak často chodí" a my vidíme jen výsledné "ty! ty! ty!".

Nemohu si pomoci, ale tento přístup je divný.
Proč to rovnou nezamknout bez těch ohledů na nás malé děti, a k tomu přidat i to poslední slovo se zdůvodněním?

Rád bych si udělal obrázek o dotyčném sám.

PS: Patí to i mým směrem, samozřejmě.

« Odpověď #8 kdy: 19. 10. 2018, 22:45:29 »
Hádat se vůbec nedává smysl, ani slušne ani jinak. K řešení původního problému je lepší provokatéra ignorovat, vulgární hádka je k ničemu.
[/quite]

Hm. Tak oni sú len provokatéri a ja ten zlý, hoci som jediný krát nikoho bezdôvodne nenapadol. A oni výstrahu nedostanú, z hlavy taký Pep, či Bacsa, hoci ja, brániaci sa, áno. Nedáva to logiku... Ale ok. Pôjdem teda tej chamradi príkladom a ak ma znovu bezdôvodne napadnú, nezareagujem. Urobim to, čo sa má po správnosti urobiť. Napíšem tebe aby si mu dal ultimátum, keďže je to tvoja robota.

BoneFlute

• 1 647
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 19. 10. 2018, 23:08:46 »
hoci som jediný krát nikoho bezdôvodne nenapadol.

- :D Aaa ... napíšeš aj niečo k téme, ty usoplený trolko? :D
- "Profíkmi??? Tak vystúp z anonymity ty lopata pojebaná a zverejni vzdelanie a referencie :D"
- "Stroj môže byť spoľahlivý z nespoľahlivých súčiastok? A ty si kompletný???"
- "Nie hlupáčik, nezrovnávaj ma s tebou, ja som jasne napísal prečo som tam bol a nezaujíma ma, prečo ty :) Ale ak chceš, dám dôkaz, fotky z toho Dubaja pri Prešove ;) A ty? Vieš oprieť svoje sračky.o dôkazy? ;)"

Ani jsem to nemusel moc hledat. Každý druhý je takový.

« Odpověď #10 kdy: 19. 10. 2018, 23:24:58 »
hoci som jediný krát nikoho bezdôvodne nenapadol.

- :D Aaa ... napíšeš aj niečo k téme, ty usoplený trolko? :D - reakcia na napadnutie

- "Profíkmi??? Tak vystúp z anonymity ty lopata pojebaná a zverejni vzdelanie a referencie :D" - reakcia na napadnutie

- "Stroj môže byť spoľahlivý z nespoľahlivých súčiastok? A ty si kompletný???" - mierna reakcia na napadnutie, len veeeľmi prekvapená otázka na naprosto nezmyselné tvrdenie

- "Nie hlupáčik, nezrovnávaj ma s tebou, ja som jasne napísal prečo som tam bol a nezaujíma ma, prečo ty :) Ale ak chceš, dám dôkaz, fotky z toho Dubaja pri Prešove ;) A ty? Vieš oprieť svoje sračky.o dôkazy? ;)" - reakcia na napadnutie

Takže ty citátor, čo keby si sa posnažil trochu viac? Lebo mimochodom, som si istý, že viem dohľadať ako si ma aj ty bezdôvodne napadol. Takže šup šup ty profesionál, čo je stratený a nevie si ani len sám vyriešiť problém s emailom, dohľadaj niečo, čo som ja začal, a nie iba moje reakcie.

BoneFlute

• 1 647
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 19. 10. 2018, 23:35:53 »
som si istý

Tohle je věc, kterou ti upřímně věřím.

« Odpověď #12 kdy: 20. 10. 2018, 00:07:02 »
som si istý

Tohle je věc, kterou ti upřímně věřím.

A zasa odveci...

Kým v USA sa rozhodli už deti začať učiť kritickému mysleniu aby tak ľahko nepodľahli dezinformáciám šíreným internetom, vás snáď v tom česku učia od detstva tie dezinformácie šíriť. Máte snáď predmety ako sa efektívne vyhýbať priamym otázkam? Či ako efektívne "mlžiť"?

Na tvoje obvinenie, že ja som niekoho bezdôvodne napadol, som zareagoval slušne: aby si podal dôkaz, miesto toho aby si ako napadnutie uviedol len moje reakcie na predošlé napadnutie. Mimochodom pekný, ale zúfalý pokus. A v tom momente si naprosto odskočil a napísal ďalší odveci komentár. Ty, jeden z tých, čo na mňa tiež bezdôvodne slovne zaútočili...

Ostáva dúfať, že tak ako tvoji rodáci v sandáloch s ponožkami, čo s obľubou padajú v Tatrách zo skál, ani ty a osadenstvo forum.root.cz nie je reprezentatívna vzorka českej populácie...

andy

« Odpověď #13 kdy: 20. 10. 2018, 00:56:38 »
Citace
..reakcia na napadnutie
Člověk na úrovni se pozná třeba tak, že se třeba nad napadnutí povznese a nesníží se ke slovníku čtvrté cenové skupiny....

honzik

« Odpověď #14 kdy: 20. 10. 2018, 01:10:22 »
Jedním z důvodů, proč čtu fóra na rootu, je oddych a zábava. Před pár měsíci jsem se těšíval na témata od Macíka. Bohužel, už dlouho se na nic neptal. Nyní jeho roli přebírá Wal-De-Mar, za což mu děkuji.