Anketa

Prosim, najprv precitajte si nasledujuci text. Potom odpovedzte na otazku: Aky na to mate nazor?

Podla mna by to bola skvela vec!
0 (0%)
Myslim ze by to nebolo zle.
1 (4.3%)
Mam proti tomu nejake specificke vyhrady, ktore ale nemusi mat nikto iny.
2 (8.7%)
Myslim ze by to nemalo velku perspektivu.
10 (43.5%)
Je to totalna blbost.
10 (43.5%)

Celkem hlasů: 23

Text Stream jako rádio

Text Stream jako rádio
« kdy: 27. 03. 2011, 21:39:03 »
Zdravim! Napadla ma celkom zaujimava myslienka, len neviem ci to nieje nakoniec blbost. Vychadzal som z toho ze tak ako telefon je v poslednom case cim dalej tym viac nahradzany chatom, tak moze byt radio aspon z casti nahradene niecim ako textove radio. Teda nie zvukove, ale textove. Fungovalo by samozrejme cez internet asi tak ze "radio" by bol server, "posluchaci" by sa nanho napojili ako klienti a ono by im preposielalo text. Neboli by to vsak samozrejme vsetky vlastnosti toho "radia". Zhrniem sem niekolko vyhod + vlastnosti ktore by take "radio" malo oproti normalnemu:
1. Niesu problemy so signalom.
2. Nieje zvuk = ziadne pesnicky = bohatejsi obsah.
3. Ziva diskusia. To by bolo vhodne napr. keby tam prebiehal nejaky kurz, alebo "review".
4. Rychle aj pri slabom pripojeni (prenasa sa len jednoduchy text (mozne by bolo samozrejme jednoduche formatovanie) + diskusia).

Pre sledovanie takehoto textoveho vysielania by bola samozrejme nutna specialna aplikacia, bud desktopova alebo webova (myslim ze desktopova by bola vhodnejsia). Hlasujte a piste co si o tom myslite (pripadne nejake navrhy ;) ).
« Poslední změna: 27. 03. 2011, 22:28:48 od Petr Krčmář »


pinokio

Re: Text Stream
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2011, 21:49:35 »
RSS Feed? toho co ma zauima?

Re: Text Stream
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2011, 21:58:53 »
RSS Feed? toho co ma zauima?
Mohol by sa samozrejme pouzit aj RSS Feed. Hovorim o praktickom vyuziti ako radio.

alefo

Re: Text Stream jako rádio
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2011, 00:20:01 »
Rádio má výhodu, že hudbu z neho môžeš počúvať na pozadí a dynamicky zapájať a vypájať pozornosť.

V prípade textu je to väčší problém, lebo pozornosť používateľa ide cez zrak a akýkoľvek bočný prúd informácií pôsobí skôr rušivo.

Tvoj nápad by sa dal vyriešiť news-tickerom -- niekde na lište by si mal widget, ktorý by blikal aktuálne správy a keby si naň nabehol myšou, tak by vybehla história.

Toto sa však dá spraviť napr. kombináciou facebookovských statusov a Twitteru (taká aplikácia nepochybne existuje.)

Inkvizitor

Re: Text Stream jako rádio
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2011, 00:52:17 »
Tahle technologie už existuje. Jmenuje se IRC.


Inkvizitor

Re: Text Stream jako rádio
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2011, 01:05:37 »
Nicméně nevidím žádné velké výhody. Pokud chci informace, používám technologie typu "pull". Pokud se chci pasivně bavit, můžu použít technologie typu "push", ale čtení nějakých textů, které mi někdo v reálném čase cpe, není u mě žádná zábava. Tvoje myšlenka spojuje to nejhorší z obou světů, promiň. Psaný text má tu výhodu, že ho čtu tak rychle, jak stíhám a můžu si v něm vyhledávat a vracet se, audio nevyžaduje neustálou pozornost, můžu si ho zesilovat a zeslabovat a má bohatší výrazové prostředky jako tón hlasu, hudební doprovod atd.

Možná tak pro neslyšící by to mohlo mít nějaký význam, případně i pro výuku jazyků (člověk musí číst v určitém rytmu, což má svoje výhody). Pro rodilé mluvčí IMO nic moc.

zuzzan

Re: Text Stream jako rádio
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2011, 07:54:22 »
Výstup ještě prohnat skrze esound nebo festival a možná by to šlo  :)