Selenium na serveru a testování cronem

jk

Selenium na serveru a testování cronem
« kdy: 17. 10. 2018, 22:59:19 »
Zdravím,

prosím snažím se rozjet testování webu pomocí selenia. Našel jsem, že existuje selenium ide pro browsery, které mi přijde jako rapid develop nástroj, ale projekty v něm se mi nedaří nasadit do selenium serveru, aby se testování provádělo př. pomocí cronu! či jenkinse na zavolání...  Děkuji předem za rady.   
« Poslední změna: 17. 10. 2018, 23:02:27 od Petr Krčmář »


Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2018, 23:03:20 »
Chce to víc podrobností, na „nedaří se mi“ se dá těžko něco poradit. Chce to doplnit: jak jsi to dělal, co se rozbilo a jaké chyby to psalo?

asdf123

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2018, 23:39:39 »
selenium si potrebuje nastartovat browser a "fyzicky" donho davat input z klavesnice, alebo mysky. Cize si si isty ze tvoj cron script ma display premennu nastavenu spravne ? nie je to az take trivialne spustat graficke aplikacie z cronu :) ale da sato, staci pogooglit.

GYT

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2018, 05:36:11 »
Selenium IDE už je nevyvíjené, v některých prohlížečích ho už použít nelze. Nicméně pro rychlý nástřeljsem nedávno našel rozšíření Kantu, které je příkazově kompatibilní.
Nicméně nový projekt řešíme již za pomoci Selenium WebDriver. To má budoucnost. Psát se dá v libovolném jazyce z java csharp python ruby php perl javascript.

zdenek henek nereg.

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #4 kdy: 18. 10. 2018, 09:20:05 »
Zdravím,

prosím snažím se rozjet testování webu pomocí selenia. Našel jsem, že existuje selenium ide pro browsery, které mi přijde jako rapid develop nástroj, ale projekty v něm se mi nedaří nasadit do selenium serveru, aby se testování provádělo př. pomocí cronu! či jenkinse na zavolání...  Děkuji předem za rady.

Zkus se podívat na GEB. http://gebish.org/
Možná to bude lepší, než čisté selenium.

Selenium by mělo být schopné používat i headless browsery
https://www.built.io/blog/run-selenium-tests-in-headless-browser



jk

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #5 kdy: 18. 10. 2018, 18:35:59 »
Děkuji za odpovědi.
Selenium IDE jsem chtěl používat kvůli rychlosti naklikání playbooku. A výraz nedaří se mi je míněn, převést playbook z ide do webdriveru či něčeho co může běžet na pozadí server nodu.

misaz

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2018, 20:52:48 »
Já to řešil tak, že mám skript, který umí převádět soubory z Selenium IDE na pythonové skripty a ty spouštím. To koneckonců staré Selenium IDE umělo vygenerovat samo, ale to co vygenerovalo nebylo dobré.

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #7 kdy: 19. 10. 2018, 09:48:44 »
mám skript, který umí převádět soubory z Selenium IDE na pythonové skripty a ty spouštím
Ahoj, dalo by se na ten skript někde podívat pro inspiraci? Díky

jk

Re:Selenium na serveru a testování cronem
« Odpověď #8 kdy: 21. 10. 2018, 21:47:12 »
Pokud tomu dobře rozumím, nyní již nejde aby "poučený uživatel" naklikal ve webu co chce testovat a to jsem nechal testovat selenium serverem? Pokud je jediná cesta převádět soubory ze selenium IDE scriptem jak píše misaz. Mohu velice požádat misaz o script na karel.zem@email.cz. Dekuji předem