Možný plat po bakaláři - java

Arty

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #15 kdy: 15. 10. 2018, 14:15:08 »
A jaký možný plat by si člověk mohl říct po magistru v informatice na obdobnou pozici , ale v Praze?


korporátník

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #16 kdy: 15. 10. 2018, 14:33:00 »
Minimálně 50 tisíc na HPP. Švarc neřeš, ten je nelegální. Pokud ale máš nějaké projekty za sebou, tak klidně i 60+ na start dává smysl.

borec

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #17 kdy: 15. 10. 2018, 18:43:37 »
Já na své první místo v IT nastupoval v roce 1998 za 12 tisíc - s tím že po zkušebce dostanu 15k, za rok jsem měl 18k, v roce 2005 35k, dnes skoro 70k. S tím, že bych se sám neohodnotil jako senior programátor (fulltime programuju až poslední 2-3 roky, předtím spíš doplňkově a soukromé věci ve volném čase), ale spíše člověk se širokým záběrem znalostí, které zužitkovávám - nemám problém vyměnit mainboard v notebooku, navrhnout architekturu DB clusteru, zálohovací strategii, spravovat AD středně velké firmy, nakonfigurovat router nebo firewall, udělat komplet menší desktopovou nebo web aplikaci BE+FE (c#, PHP, VB, JS, HTML, CSS, grafika), opravovat chyby nebo rozšiřovat o požadované vlastnosti převzaté větší projekty (tady už jsem se potkal i s javou a c++).
Zaměstnavatele jsem měnil zatím jen jednou, nikdy korporát.
Ona ani tak není důležitá samotná ta nástupní částka, ale pozice a firma s dostatečnými možnostmi růstu.

Mezi nami, 70 tisic je po 20 lete praxi v IT uprimne velmi slabe. Z toho co pisete mi prijde ze vas to bavi rozumet hodne vecem, coz je fajn, ale letmo vidim, ze hlavni napln prace byla po velmi dlouhou dobu zrejma it sprava (tam ty nizsi penize chapu), nasledne ale nechapu pokudopravdu umite navrhnout dobry db cluster, pripadne mate nejake zkusenosti s web appkama obecne, proc mate sakra jen 70 tisic, kdybyste neumel nic krome tech dobrych navrhu DB, mel byste v prumerne korporaci vice po 4-5 letech.

Dr. Heinz Doofenshmirtz

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #18 kdy: 15. 10. 2018, 19:56:18 »
Citace
Za 30 pracují blbečci bez znalosti čehokoli. Prodavačky, popeláři a jiní lemplové. Vážně to budeš nabízet vysokoškolsky vzdělanému člověku v IT?

Kdo se domnívá, že vychodí-li vysokou školu, tak má znalosti, mýlí se. Pouze vychodil vysokou školu. Vysoká škola musí mít studenty a musí mít procenta úspěšných absolventů.

agent

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #19 kdy: 15. 10. 2018, 20:02:49 »
Mezi nami, 70 tisic je po 20 lete praxi v IT uprimne velmi slabe. Z toho co pisete mi prijde ze vas to bavi rozumet hodne vecem, coz je fajn, ale letmo vidim, ze hlavni napln prace byla po velmi dlouhou dobu zrejma it sprava (tam ty nizsi penize chapu), nasledne ale nechapu pokudopravdu umite navrhnout dobry db cluster, pripadne mate nejake zkusenosti s web appkama obecne, proc mate sakra jen 70 tisic, kdybyste neumel nic krome tech dobrych navrhu DB, mel byste v prumerne korporaci vice po 4-5 letech.
Nevidím jako smysl pracovního života hledat místo kde dostanu co nejvíc peněz.
Do korporátu nechci, stačí když to vidím u zákazníků. Jsem spokojený v současné firmě kde jsou dobré osobní vztahy - s některými kolegy se znám už těch 20 let. Dostávám dostatek peněz, abych nemusel řešit žádné běžné výdaje, bydlím ve vlastním, bez dluhů a kupovat si Ferrai mě neláká.


borec

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #20 kdy: 15. 10. 2018, 20:24:23 »
Mezi nami, 70 tisic je po 20 lete praxi v IT uprimne velmi slabe. Z toho co pisete mi prijde ze vas to bavi rozumet hodne vecem, coz je fajn, ale letmo vidim, ze hlavni napln prace byla po velmi dlouhou dobu zrejma it sprava (tam ty nizsi penize chapu), nasledne ale nechapu pokudopravdu umite navrhnout dobry db cluster, pripadne mate nejake zkusenosti s web appkama obecne, proc mate sakra jen 70 tisic, kdybyste neumel nic krome tech dobrych navrhu DB, mel byste v prumerne korporaci vice po 4-5 letech.
Nevidím jako smysl pracovního života hledat místo kde dostanu co nejvíc peněz.
Do korporátu nechci, stačí když to vidím u zákazníků. Jsem spokojený v současné firmě kde jsou dobré osobní vztahy - s některými kolegy se znám už těch 20 let. Dostávám dostatek peněz, abych nemusel řešit žádné běžné výdaje, bydlím ve vlastním, bez dluhů a kupovat si Ferrai mě neláká.

pokud ste kupoval byt nekdy v roce 2001 pak to chapu, jenomze mladej kluk dnes nema se 70ti tisici absolutne sanci se slusne v praze uzivit a poridit z toho naky 2+kk. takze jasne, 70 litru je vpohode pokud bydlite ve splacenym vlastnim, pripadne v mensim meste.

agent

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #21 kdy: 15. 10. 2018, 21:02:30 »
pokud ste kupoval byt nekdy v roce 2001 pak to chapu, jenomze mladej kluk dnes nema se 70ti tisici absolutne sanci se slusne v praze uzivit a poridit z toho naky 2+kk. takze jasne, 70 litru je vpohode pokud bydlite ve splacenym vlastnim, pripadne v mensim meste.
Jo, přesně v 2001 - v Praze za 1,4 mega, 300k vlastních, zbytek půjčka, za 10 let splaceno. Dnes mám ještě druhý menší byt, zatím pronajímám.
Ale se 70k platem se dnes i jednotlivec v Praze rozjede v pohodě - z toho se dá za 3-4 roky při troše skromnosti ušetřit i milion - a ním na kontě + takovým platem dostane hypotéku kdekoliv.
Jen je to o prioritách - někdo rád rozhazuje za spotřební zboží, někdo rád cestuje, někdo je raději zajištěný a šetří na důležité věci jako je bydlení.

Pep

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #22 kdy: 15. 10. 2018, 21:04:33 »
Kdo se domnívá, že vychodí-li vysokou školu, tak má znalosti, mýlí se. Pouze vychodil vysokou školu. Vysoká škola musí mít studenty a musí mít procenta úspěšných absolventů.
Podle toho jakou. Projít slušnou VŠ až za státnice není úplná procházka.

Pep

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #23 kdy: 15. 10. 2018, 21:06:06 »
Za 30 pracují blbečci bez znalosti čehokoli. Prodavačky, popeláři a jiní lemplové. Vážně to budeš nabízet vysokoškolsky vzdělanému člověku v IT? Jestli jsou nájmy v malém městě 2 tisíce, tak pak to chápu.
A ty máš 30, rajt?

Dr. Heinz Doofenshmirtz

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #24 kdy: 16. 10. 2018, 07:50:49 »
Podle toho jakou. Projít slušnou VŠ až za státnice není úplná procházka.
Ano, a takový uchazeč si uvědomuje, že musí něco předvést, aby mohl požadovat odměnu.

kdr

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #25 kdy: 16. 10. 2018, 09:11:03 »
Citace
mladej kluk dnes nema se 70ti tisici absolutne sanci se slusne v praze uzivit a poridit z toho naky 2+kk. takze jasne, 70 litru je vpohode pokud bydlite ve splacenym vlastnim, pripadne v mensim meste.

Pokud vyhozuje peníze za pikačovinky, tak ano. Ale to je věc osobních priorit.

Já bych si tedy 2+kk nekoupil, prostě je to příliš malé, což nejen chlapci s mastnými vlasy tlustými brýlemi vysvětlí nejpozději zařízení zvané manželka.  Ale chápu že když někdo v tomhle krcálku musel vyrůst, tak mu to přijde normální.

PS: Kolegyně teď vzala hypotéku na 3+1 jentak, pro děti, splácí jí to převážně nájemníci. Jsou lidi co se staraj a pak lidi co je jim to jedno. Po 20 letech se to všechno podtrhne, sečte - to poznáte na srazu spolužáků. ;D

karel

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #26 kdy: 16. 10. 2018, 10:22:03 »
Citace
mladej kluk dnes nema se 70ti tisici absolutne sanci se slusne v praze uzivit a poridit z toho naky 2+kk. takze jasne, 70 litru je vpohode pokud bydlite ve splacenym vlastnim, pripadne v mensim meste.

Pokud vyhozuje peníze za pikačovinky, tak ano. Ale to je věc osobních priorit.

Já bych si tedy 2+kk nekoupil, prostě je to příliš malé, což nejen chlapci s mastnými vlasy tlustými brýlemi vysvětlí nejpozději zařízení zvané manželka.  Ale chápu že když někdo v tomhle krcálku musel vyrůst, tak mu to přijde normální.

PS: Kolegyně teď vzala hypotéku na 3+1 jentak, pro děti, splácí jí to převážně nájemníci. Jsou lidi co se staraj a pak lidi co je jim to jedno. Po 20 letech se to všechno podtrhne, sečte - to poznáte na srazu spolužáků. ;D

vite ono je rozdil zdali ste kupoval byt pred 15 lety kdy byly vice nez 2x levnejsi, pripadne mate byt po rodicich vs pristehoval ste se do prahy s holou zadeki. to za prve.

koupit za 5 mega byt na hypo umi kazdy, vyvstsnuvsi rizika chape kazdy sam. taky je rozdil kupovat byt kdyz bydlite ve svym . z me zkusenosti mych vrstevniku (28 let) jsou vsichni financne neuveritelne v zadeki i jako programatori a kdo nema byt od rodicu ci penize, je uplne priserne v zadeki.

kdr

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #27 kdy: 18. 10. 2018, 09:33:56 »
Citace
z me zkusenosti mych vrstevniku (28 let) jsou vsichni financne neuveritelne v zadeki i jako programatori a kdo nema byt od rodicu ci penize, je uplne priserne v zadeki.

Ale howno, máte nerealistický očekávání od života a chcete všechno HNED.

Pokud chcete pracovat v Praze a mít plat jako v Praze, tak přeci nemusíte v tý Praze nutně bydlet.

tak určitě

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #28 kdy: 18. 10. 2018, 10:19:00 »
Pokud chcete pracovat v Praze a mít plat jako v Praze, tak přeci nemusíte v tý Praze nutně bydlet.

Tak určitě. Která firma nabízí plný remote? Můžu říct, že takových potkám minimálně. Většina blbečků si pořád myslí, že programování se dělá někde pohromadě jak v továrně. Takže je to těžký, ale jinak bys měl pravdu.

Dexter

Re:Možný plat po bakaláři - java
« Odpověď #29 kdy: 18. 10. 2018, 10:45:45 »
Pokud chcete pracovat v Praze a mít plat jako v Praze, tak přeci nemusíte v tý Praze nutně bydlet.

Tak určitě. Která firma nabízí plný remote? Můžu říct, že takových potkám minimálně. Většina blbečků si pořád myslí, že programování se dělá někde pohromadě jak v továrně. Takže je to těžký, ale jinak bys měl pravdu.
Neumíš dojíždět vlakem či busem z nějakého středočeského města?