API Mojebanka.cz

DragonMaster

API Mojebanka.cz
« kdy: 10. 10. 2018, 20:37:13 »
Ahoj, neznáte nějaké API pro Mojebanka.cz, chci to použít pro soukromé účely (správa financí) Mohl bych si udělat appku do které bych to sázel ručně, ale hledám cestu nejmenšího odporu...

Moje požadavky: Samozřejmě bezpečnost, ale jinak nic jiného (klidně to může být closedsource od třetí strany, s tím nemám problém, ale chci mít zaručenou bezpečnost, že si nějak tajně neukládá hesla a moje soukromé údaje)


Ramirez

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2018, 21:08:21 »
Ty asi nebudes vedet, co znamena zkratka API, ze?

DragonMaster

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #2 kdy: 10. 10. 2018, 21:28:55 »
Ty asi nebudes vedet, co znamena zkratka API, ze?

Tady se ptám já, tak pokud nemáš odpověď, tak neodpovídej. Díky

Chci API podle této def:
https://cs.wikipedia.org/wiki/API

hrgd

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #3 kdy: 10. 10. 2018, 21:39:07 »
wtf

KaRLiKCZ

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #4 kdy: 10. 10. 2018, 23:07:07 »
Pokud Ti jsem o PSD2, tak tam je tusim potreba registrace u centralni banky, ci-li soukroma osoba na to nedosahne, ale radeji mi never, zkus o tom vice pohledat :)


lmgtfy

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #5 kdy: 11. 10. 2018, 02:27:18 »

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #6 kdy: 11. 10. 2018, 07:51:52 »
Karlik ma pravdu... muzes si ale klidne nakodit neco jineho...

Zlatý Boháček

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #7 kdy: 11. 10. 2018, 10:10:24 »
Tak si udělej appku, která bude posílat http requesty a zpracuj je..
Ušetříš výkon kvůli tomu, že nebudeš nic renderovat a bude to fungovat +- podobně jako API

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #8 kdy: 11. 10. 2018, 13:27:19 »
pouze u byznys účtu mají API, osobní účty umí pouze zasílat výpisy přes email.

PS: to, že jsi otevřel vlákno, neznemaná, že nad ním máš automaticky kontrolu a můžeš ostatní okřikovat

DragonMaster

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #9 kdy: 11. 10. 2018, 16:38:25 »
pouze u byznys účtu mají API, osobní účty umí pouze zasílat výpisy přes email.

PS: to, že jsi otevřel vlákno, neznemaná, že nad ním máš automaticky kontrolu a můžeš ostatní okřikovat

Trolly okřikovat budu. Lidé co se mi snaží pomoct nebo o tématu budou mezi sebou diskutovat, mi nevadí. :)

Rejpal

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #10 kdy: 12. 10. 2018, 11:38:38 »
Trolly okřikovat budu.

Proc teda neokrikujes i sebe?

Dan

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #11 kdy: 12. 10. 2018, 14:48:40 »
Taky jsem to řešil před nějakým rokem, možné řešení jsou u osobního účtu více méně 2. jednou za čas si exportovat výpis transakcí do csv a ten si pak nějak zpracovat, nebo si nechat posílat info o každé transakci emailem

povzdech

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #12 kdy: 12. 10. 2018, 22:42:10 »
Byl jsem kdysi dávno delší dobu v USA. Někdy okolo roku 2000. Používal jsem MS Money. V tom jsem nastavil přístupové údaje do banky, Money si stáhnul pohyby a člověk si je zařadil do kategorií a bylo to. MS spolu s Intuitem dokázali přesvědčit banky aby zpřístupnili jejich databáze přes OFX direct connect. Dneska je to je víceméně standard a nabízejí to všechny banky. Tady to člověk musí řešit stahováním nějakého csv a přes export/import to nějak do toho systému narvat. Nakonec mu to nestojí za to takže v 21 století skončí u opisování čísel z IB jak nějaká opice popřípadě si stahuje csv a domácí účto si nějak šudlí v excelu. Myslel jsem si, že toto nějakým způsobem pořeší na evropské úrovni PSD2, ale asi jsem se velice mýlil.

Dodko

Re:API Mojebanka.cz
« Odpověď #13 kdy: 13. 10. 2018, 11:54:50 »
Na automatizáciu v školskej jedálni používam https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/api-bankovnictvi majú to dávno pred PSD2 a aktivácia je jednoduchá a bezplatná. Iná banka mi ponúkla API ale prihlasovanie bolo cez meno a heslo rovnaké ako do IB. To som nechcel nechcel aby aplikácia ukladala tieto údaje klienta.
Cez cron sťahujem pohyby každých 5 minút, zišla by sa možnosť callback URL aby po prijatí platby banka spustila danú URL a zbytočne ju nekontaktoval tak často.