iinfo.cz PHP programátor

Inkvizitor

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #15 kdy: 09. 10. 2018, 12:34:35 »
Obávám se, že to je zcela běžný jev, kdy u nabízeného místa je vypsáno, co vše musíš splňovat a co ti krásného nabízí, avšak plat není zmíněn prakticky nikdy. Taky se mi otevírá kudla v kapse, když to čtu, ale já si už 10 let práci hledat nemusím... :)

Kdyz jdete do obchodu pro housku, taky nedeklarujete, kolik ma stat, ale podivate se, jak ta houska vypada a kolik stoji a pak berete nebo nechate byt. Zrovna tak u programatora je jeho mzda zavisla na tom, na kolik se ceni a jak se libi zamestnavateli. Pokud to je mistr sveta, dostane asi vic nez kdyz je "jenom docela dobry", ne?


Urvustrop

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #16 kdy: 09. 10. 2018, 13:18:19 »
Když mi přijde leták s nabídkou housek, ale není u nich cena, tak je to minimálně podezřelé a obě strany v případě mé návštěvy prodejny ztrácejí čas, protože až na místě zjišťuju, jestli je jejich nabídka výhodná.

Inkvizitor

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #17 kdy: 09. 10. 2018, 14:27:41 »
Když mi přijde leták s nabídkou housek, ale není u nich cena, tak je to minimálně podezřelé a obě strany v případě mé návštěvy prodejny ztrácejí čas, protože až na místě zjišťuju, jestli je jejich nabídka výhodná.

To mas pravdu, ale porad plati, ze houska je programator a ne zamestnavatel. Zamestnavatel je ten kdo plati, takze je to spis inzerat "koupim dobrou housku za primerenou cenu". Jaka je primerena cena, to zalezi na housce a zamestnavatel proste tu housku jeste nevidel.

.

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #18 kdy: 09. 10. 2018, 14:43:30 »
V čem vám pomůže, když tam bude uveden rozsah třeba 30-90 000 Kč? Mapování finančního rozsahu na konkrétní znalosti a schopnosti stejně neznáte.

Urvustrop

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #19 kdy: 09. 10. 2018, 14:58:51 »
Když mi přijde leták s nabídkou housek, ale není u nich cena, tak je to minimálně podezřelé a obě strany v případě mé návštěvy prodejny ztrácejí čas, protože až na místě zjišťuju, jestli je jejich nabídka výhodná.

To mas pravdu, ale porad plati, ze houska je programator a ne zamestnavatel. Zamestnavatel je ten kdo plati, takze je to spis inzerat "koupim dobrou housku za primerenou cenu". Jaka je primerena cena, to zalezi na housce a zamestnavatel proste tu housku jeste nevidel.
Záleží na tom, v jaké pozici se cítíš. Já se cítím tak, že mě někdo práci nabízí, já jsem ten, co si vybírá v prvé řadě.


Inkvizitor

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #20 kdy: 09. 10. 2018, 15:13:42 »
Když mi přijde leták s nabídkou housek, ale není u nich cena, tak je to minimálně podezřelé a obě strany v případě mé návštěvy prodejny ztrácejí čas, protože až na místě zjišťuju, jestli je jejich nabídka výhodná.

To mas pravdu, ale porad plati, ze houska je programator a ne zamestnavatel. Zamestnavatel je ten kdo plati, takze je to spis inzerat "koupim dobrou housku za primerenou cenu". Jaka je primerena cena, to zalezi na housce a zamestnavatel proste tu housku jeste nevidel.
Záleží na tom, v jaké pozici se cítíš. Já se cítím tak, že mě někdo práci nabízí, já jsem ten, co si vybírá v prvé řadě.

A vo vo vo tom to je. Pokud jsi dobry, poznas to tak, ze Te firmy nebo recruiteri oslovuji sami. V takove situaci si fakt myslis, ze maji natvrdo rozpocet, kdyz o Tebe je takovy zajem, ze pojedes podle nejake tabulky?

Urvustrop

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #21 kdy: 09. 10. 2018, 15:42:09 »
I někdo, koho sami neoslovují, může mít na výběr. Tím spíš v době, kdy je nezaměstnanost rekordně nízko.

Trenky dolu

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #22 kdy: 09. 10. 2018, 15:55:26 »
V čem vám pomůže, když tam bude uveden rozsah třeba 30-90 000 Kč? Mapování finančního rozsahu na konkrétní znalosti a schopnosti stejně neznáte.
Toto mi jasne rekne, ze vic jak 40 nedaji a je to vyreseno.

PetrN

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #23 kdy: 09. 10. 2018, 15:59:50 »
https://www.iinfo.cz/pracovni-pozice/vyvojar
To jsme rádi že budeme mít denně čerstvé ovoce, a co plat? O tom jste se zapomněli zmínit.
Stejná sviňárna jako bych já vám v mailu namazal med kolem huby a životopis bych tak nějak zapomněl.
Zaměstnavatele zajímá životopis, zaměstnance plat. Když to jedna strana nedodá, tak je tady něco hodně špatně.

Já se nestačím divit, takový přístup snad ani nemají komunisti. Jak si vůbec můžete veřejně dovolit obvinit někoho z toho, že dělá "sviňárny" tím, že někomu nabízí práci?

Té firmě patří velké díky, že nabízí práci, ze které bude odvádět daně, sociální a zdravotní pojištění.

Pokud nechápete, že každý si zaslouží jinou odměnu, a že nemohou výši odměny určit konkrétně na základě znalosti zaměstnance, a že je jen věcí té firmy, jaký inzerát podá, pak nevím, co na to říct.


Citace
Ten problem se nazyva PHP.
Ajej, na pracovních úřadech mají také internet a kluci, co nikdy nic nedokázali, zase spamují toto fórum a hatuji populární PHP (snad se někdy dozvím, proč to ti nýmandi dělají, pravděpodobně papouškují něco, co v 90. letech slyšeli na zastávce před pracovním úřadem).

Slavik

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #24 kdy: 09. 10. 2018, 17:37:21 »
https://www.iinfo.cz/pracovni-pozice/vyvojar
To jsme rádi že budeme mít denně čerstvé ovoce, a co plat? O tom jste se zapomněli zmínit.
Stejná sviňárna jako bych já vám v mailu namazal med kolem huby a životopis bych tak nějak zapomněl.
Zaměstnavatele zajímá životopis, zaměstnance plat. Když to jedna strana nedodá, tak je tady něco hodně špatně.

Já se nestačím divit, takový přístup snad ani nemají komunisti. Jak si vůbec můžete veřejně dovolit obvinit někoho z toho, že dělá "sviňárny" tím, že někomu nabízí práci?

Té firmě patří velké díky, že nabízí práci, ze které bude odvádět daně, sociální a zdravotní pojištění.

Pokud nechápete, že každý si zaslouží jinou odměnu, a že nemohou výši odměny určit konkrétně na základě znalosti zaměstnance, a že je jen věcí té firmy, jaký inzerát podá, pak nevím, co na to říct.


Citace
Ten problem se nazyva PHP.
Ajej, na pracovních úřadech mají také internet a kluci, co nikdy nic nedokázali, zase spamují toto fórum a hatuji populární PHP (snad se někdy dozvím, proč to ti nýmandi dělají, pravděpodobně papouškují něco, co v 90. letech slyšeli na zastávce před pracovním úřadem).

Píšete naprostou pičovinu.

Jako zaměstnavatel nenabízím práci jen tak zbůhdarma, ale naopak mám předem pevně vydefinované, koho, proč a za jakým důvodem chci. Naivní představa jak ze školky, že "firma někoho hledá aby mu dala práci, ozvěte se, a podle vašich zkušeností vám dáme 30 nebo 100 litrů", to snad radši ani nebudu komentovat.

Nikdo jen tak nikoho nehledá, vždy to má nějaký důvod. Že české firmy neuvádějí plat, nebo si vylžou rozmezí které nechtějí splnit ("dej tam 50-100 tisíc, přičemž 100 nikdy nikomu nedáme, a nad 60 se budeme cukat), to je klasika, a jak vidíte, podobně přemýšlí i lopaty ve zdejší diskusi.

Jako člověk co nabízí práci přesně vím, kolik ta práce stojí na trhu práce, a kolik jsem já ochoten dát. Je tedy slušnost to tam napsat, protože takhle přicházejí o čas obě strany.

agent

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #25 kdy: 09. 10. 2018, 18:31:49 »
Dnes je v některých firmách situace, že přijmou kohokoliv kdo umí na konci řádku udělat středník (pro některé jazyky ani to ne).  :)
Ale peníze zájemci dají podle toho, co umí a jak firmě prospěje.
Seniora zaúkolují samostatnou prací a generuje zisk, nadějného juniora musí někdo zaučovat a kontrolovat, než začne v budoucnu nějaký zisk generovat, no a ty ostatní prosejou ve zkušební době.

Jinak tohle také souvisí s výší platu v IT firmách - nedostatnete plat jen podle svých zkušeností a schopností, ale především podle toho, kolik vaše práce v konkrétní firmě přináší peněz od zákazníků. Takže pokud budou neschopní obchodníci a neseženou dobře zaplacené zakázky, budou na tom platově biti i programátoři.

agent orange

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #26 kdy: 09. 10. 2018, 19:35:19 »
Dnes je v některých firmách situace, že přijmou kohokoliv kdo umí na konci řádku udělat středník (pro některé jazyky ani to ne).  :)
Ale peníze zájemci dají podle toho, co umí a jak firmě prospěje.
Seniora zaúkolují samostatnou prací a generuje zisk, nadějného juniora musí někdo zaučovat a kontrolovat, než začne v budoucnu nějaký zisk generovat, no a ty ostatní prosejou ve zkušební době.

Jinak tohle také souvisí s výší platu v IT firmách - nedostatnete plat jen podle svých zkušeností a schopností, ale především podle toho, kolik vaše práce v konkrétní firmě přináší peněz od zákazníků. Takže pokud budou neschopní obchodníci a neseženou dobře zaplacené zakázky, budou na tom platově biti i programátoři.

Částečný souhlas.
Dělám jako freelancer, práce mám dost, ale i tak mám vystavený profil - co kdyby se objevilo něco hodně zajímavého.
Náboráři volají poměrně často. Pokud nepočítám naprosté HR zoufalce, kteří neví která bije, tak téměř jistě pokud dotyčný mlží kolem financí (nebo má široký mzdový rozsah) tak z něj nakonec vyleze, že zaměstnavatel má prostě budget a tak se rozloučíme.






j

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #27 kdy: 09. 10. 2018, 23:40:06 »
Obávám se, že to je zcela běžný jev, kdy u nabízeného místa je vypsáno, co vše musíš splňovat a co ti krásného nabízí, avšak plat není zmíněn prakticky nikdy. Taky se mi otevírá kudla v kapse, když to čtu, ale já si už 10 let práci hledat nemusím... :)
To mas tak ... bud tam plat napisou, a nikdo se jim kvuli tomu neozve ... nebo tam plat nenapisou ... a nikdo se jim kvuli tomu neozve.

Jinak v tom seznamu chybi snad uz jen "mlady perspektivni kolektiv" aby dilo bylo dokonano.

....Kdyz jdete do obchodu pro housku, taky nedeklarujete, kolik ma stat,...
Nikolivek, kdyz du do kramu ja, tak vim kolik ta houska stoji, a pokud bude stat jinak, tak budu nasranej a nic nekoupim (nejen tu housku). A co vic, jeste vsude rozhlasim, jaky to sou zlodeji.

V pripade prace je to presne stejny. Chci vedet co dotycnej ocekava odeme a kolik je ochoten +- za to dat. To vubec neznamena, ze se trebas vzajemne nezamilujem natolik, ze mi neda dvojnasobek. Ale pokud dotycnej nema ani predstavu kolik by jako asi tak chtel platit, tak je ztrata casu (nejen) pro me se snim vubec bavit.

V čem vám pomůže, když tam bude uveden rozsah třeba 30-90 000 Kč? Mapování finančního rozsahu na konkrétní znalosti a schopnosti stejně neznáte.
V tom ze kdyz tam nekdo uvede takovejhle rozsah, tak je naprosto bezpredmetny se snim bavit, protoze nema paru nejen o financich, ale nejspis i o vsem ostatnim.

...
Ale peníze zájemci dají podle toho, co umí a jak firmě prospěje.
...
Ehm ... realita ju? Prijde absolvent, hodinu si snim povidas. Pak ti rekne, at mu teda posles tu nabidku (financni), ze si to doma prebere a porovna s ostatnima. A pokud se mu libis, tak ti rekne rovnou, ze pod 100k to nebude. Kdybys rovnou uved, ze se ochotnej dat absloventovi 50, tak ti takovehle hejl neprijde a usetril si hodinu, spis dve.

Inkvizitor

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #28 kdy: 10. 10. 2018, 09:49:12 »

1. K tomu zamilovani se: na co Ti je info o platu, kdyz to stejne muze byt dvojnasobek. Tobe se to bude zdat malo a tak jim na inzerat neodpovis a prijdes o tu prilezitost. Kdyz daji rozsah od 30K do 90K, jsou to u Tebe mimoni a pritom to klidne muze byt realita - shaneji vic lidi do tymu a nekoho najmou za 40 a nekoho za 80.

2. K tem absolventum za stovku - na to jsou recruiteri, kteri si hocha proklepnou, zjisti, pod kolik nejde a pak teprve poslou zivotopis firme, pokud jim ten clovek aspon trochu prijde vhodny. Pripadne nez si toho cloveka pozves, venujes mu pet minut casu na telefonu. To se bohate vyplati, aspon obe strany aspon tusi, jestli to ma smysl zkouset.


Madafa

Re:iinfo.cz PHP programátor
« Odpověď #29 kdy: 10. 10. 2018, 10:36:01 »
Platí tu poučka. Jak není uvedený plat, není to něco, čím by se ta firma chtěla chlubit.
Jinými slovy, jak není uvedený plat, je to bída a jde jen o to, jak tragická bída to bude.

Vysvětlení žargonu:
  • Neuvádí se negativní věci, pokud plat není uvedený, je to negativní věc.
  • Nadprůměrné ohodnocení = cca cokoliv nad republikovým průměrem = nic moc.
  • Mimořádně dobré platové podmínky = dostaneš podle zkušeností a může to být i hodně = slibná práce
  • Uvedený plat nebo jeho rozsah = hrají fér, to se cení!!!
  • Šance pro růst = nechtějí tě vůbec zaplatit a snaží se tě nalákat na holuba na střeše, dostanete jen tolik, abyste přišli do práce
  • Nevyžadují praxi, stačí jim dva roky praxe = opět nechtějí platit.

Asi tak nějak  ;D