Datový typ multi

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Datový typ multi
« kdy: 08. 10. 2018, 09:05:16 »
Ahoj....
v konfiguraci snortu (LUA language) jsem se právě zastavil nad zápisem:
•  multi alert_syslog.options: used to open the syslog connection { cons | ndelay | perror | pid }
s takovým datovým typem se setkávám poprvé. Je takový datový typ běžný?
« Poslední změna: 08. 10. 2018, 09:11:33 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Sten

Re:Datový typ multi
« Odpověď #1 kdy: 08. 10. 2018, 10:23:57 »
V Lua mohou metody vracet více hodnot

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový typ multi
« Odpověď #2 kdy: 08. 10. 2018, 10:56:36 »
V Lua mohou metody vracet více hodnot
takže je to "proprietarni" specialtka v LUA?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

L.

Re:Datový typ multi
« Odpověď #3 kdy: 08. 10. 2018, 11:35:07 »
Typescript je něco podobného též možné.

Sten

Re:Datový typ multi
« Odpověď #4 kdy: 08. 10. 2018, 12:21:30 »
takže je to "proprietarni" specialtka v LUA?

Většina skriptovacích jazyků to umí, jinde se tomu říká třeba tuple, list nebo record.


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový typ multi
« Odpověď #5 kdy: 08. 10. 2018, 13:12:21 »
takže je to "proprietarni" specialtka v LUA?

Většina skriptovacích jazyků to umí, jinde se tomu říká třeba tuple, list nebo record.

tohle AFAIK odpovídá bitové masce v jiných jazycích. { cons | ndelay | perror | pid } jsou flagy. Možná se pletu, LUu neznám.
« Poslední změna: 08. 10. 2018, 13:14:47 od gll »

JSH

Re:Datový typ multi
« Odpověď #6 kdy: 08. 10. 2018, 16:15:03 »
takže je to "proprietarni" specialtka v LUA?

Většina skriptovacích jazyků to umí, jinde se tomu říká třeba tuple, list nebo record.

tohle AFAIK odpovídá bitové masce v jiných jazycích. { cons | ndelay | perror | pid } jsou flagy. Možná se pletu, LUu neznám.
Mohlo by. Z toho dotazu nejsem ani trochu moudrý. Zkoušel jsem i hledat ten text, abych získal kontext, ale nenašel jsem.

Lua má kvůli svému minimalismu jen jediný složený datový typ - hashmapu. To alert_syslog.options by mohlo být pole, což je vnitřně mapa intů 1+ na hodnoty.

.

Re:Datový typ multi
« Odpověď #7 kdy: 09. 10. 2018, 02:05:46 »
To není LUA a znamená to string mezerou oddělených hodnot.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový typ multi
« Odpověď #8 kdy: 10. 10. 2018, 08:40:13 »
To není LUA a znamená to string mezerou oddělených hodnot.
ona to LUA, ale je...vážně :_)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JSH

Re:Datový typ multi
« Odpověď #9 kdy: 10. 10. 2018, 09:22:38 »
To není LUA a znamená to string mezerou oddělených hodnot.
ona to LUA, ale je...vážně :_)
Je a není. V lue žádný datový typ "multi" neexistuje. Takže to bude nějaká konvence snortu, která by měla být zdokumentovaná tam. Můj odhad je, že to multi bude nějaký seznam enumů.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový typ multi
« Odpověď #10 kdy: 10. 10. 2018, 09:37:00 »
Je a není. V lue žádný datový typ "multi" neexistuje. Takže to bude nějaká konvence snortu, která by měla být zdokumentovaná tam. Můj odhad je, že to multi bude nějaký seznam enumů.
seznam enumů to je, ale moc víc se mi nepodařilo dohledat. On ten celej manuál snortu není vůbec podrobnej.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.