Cena za webové stránky

Pettonius

Cena za webové stránky
« kdy: 04. 10. 2018, 11:56:40 »
Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud jsem vložil do špatné kategorie, ale úplně nic mi nepřišlo, že by 100% sedělo.

K věci: Mám trošku více času a rád bych si přivydělal děláním webových stránek/jednodušších webových aplikací. Umím velmi dobře html5/Css3, JS a backend bych si psal v javě, pokud by byl třeba.
Problém je, že jsem stále student a nemám reference žádné, čili by mě zajímalo, kolik bych si mohl říct za tvorbu webové stránky? Například webovová stránka pro kapelu?
Druhá otázka: Máte nějaké zkušenosti, jak se propagovat s tou nabídkou? Marketing mi nikdy moc nešel, tak pokud byste mi dali nějaké tipy, kam umistovat nabídku/s odkazem na mé stránky (na kterých pracuji), tak bych Vám byl moc vděčný.

Děkuji

Zajímá mě

Lol Phirae

Re:Cena za webové stránky
« Odpověď #1 kdy: 04. 10. 2018, 12:09:14 »
Pod půl milionu měsíčně tady nikdo nevstává z postele, to nevíš? Tak se podle toho zařiď.  ;D

« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2018, 12:16:43 »
Citace
nemám reference žádné, čili by mě zajímalo, kolik bych si mohl říct za tvorbu webové stránky?

Cena záleží na domluvě, obecně ale čím míň máš referencí, tím míň bude někdo ochotný ti zaplatit. Takže ze začátku se neohlížej tolik na peníze, hlavně sbírej reference - z dlouhodobého hlediska se ti to vyplatí.

Pettonius

« Odpověď #3 kdy: 04. 10. 2018, 12:32:36 »
Citace
nemám reference žádné, čili by mě zajímalo, kolik bych si mohl říct za tvorbu webové stránky?

Cena záleží na domluvě, obecně ale čím míň máš referencí, tím míň bude někdo ochotný ti zaplatit. Takže ze začátku se neohlížej tolik na peníze, hlavně sbírej reference - z dlouhodobého hlediska se ti to vyplatí.

To mi je jasné, ale přeci jen bych potřeboval nějaké rozmezí, kolik bych si mohl říct vzhledem k těm referencím...

L.

« Odpověď #4 kdy: 04. 10. 2018, 12:48:18 »
Přiznám se, že mi není úplně jasné, jak jsi došel k tomu, že to umíš velmi dobře, když nemáš žádné reference (?)

vyhorely_developer

« Odpověď #5 kdy: 04. 10. 2018, 12:48:57 »
Proboha - pokud umis JS (opravdu umis JS? tvrdi to kazdej a realne to umeli asi 3 lidi za moji karieru) a pises si backend ve springu, tak snad vis ze "webova stranka" nic sama o sobe neznamena - bude to prezentancni webova stranka? (tedy v podstate sablona, css, mozna jquery na dropdown menu?) cena bude 5-10 tisic. Bude ta stranka mit i nejaky "mini backend"? (treba sbiras maily) - 10-15. Bude ta stranka opravdu generovat naky dynamicky data z postgres (tzn realne tam budes prgat spring sracky) ? 20-25. Bude ta stranka mit autentikaci? 30. bude ta stranka mit autorizaci? 40.
Bude to single page appka v reactu k tomu vsemu? 60. budou tam chtit websockety nebo nakou podobnou picovinu ? 80.

A to jsou ty vsechny ceny extremne brutalne pod cenou a nikdo normalni by to nedelal, ale jako student ktery je v zadeki ti nic jinyho nezbyva. Jinak hodne stesti s vedenim projektu a komunikaci se zakaznikem po mailu a definovani specifikaci - to ti realne totiz zabere 3x vic casu nez to prgani a kdyz ty specs poseres, tak se pak poseres i z tech predelavek.

vitej do vychodni evropy.