Intel NIC - flash ROM

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Intel NIC - flash ROM
« kdy: 02. 10. 2018, 15:19:09 »
Ahoj...
mam dvě stejné NIC ... Intel PRO
pomocí BOOTUTIL se je snažím flashnout
bootutil -nic=1 -FE

jedna se úspěšně flashla, ale druhá vrací:
enabling boot rom on port 1... unsupported feature

všiml jsem si, že má i nepůvodní MAC adresu a to: FF:FF:FF:FF:FF:FF
mohl by být problém v té MAC adresse?
domnívám se totiž že ta jejich utilita možná obsahuje seznam registrovaných MAC
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #1 kdy: 02. 10. 2018, 15:33:45 »
změna MAC na originální nepomohla
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Petr Šobáň

Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #2 kdy: 02. 10. 2018, 16:55:06 »
A má vůbec ta druhá síťovka flash paměť?

Jsou ty karty úplně stejné? Mají stejné čipy nechybí tam nějaký čip?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #3 kdy: 02. 10. 2018, 17:31:32 »
A má vůbec ta druhá síťovka flash paměť?
Jsou ty karty úplně stejné? Mají stejné čipy nechybí tam nějaký čip?

ano naprosto stejné modely...freeBSD je vidí jako: em0, em1.... <Intel(R) PRO/1000 Legacy Network Connection 1.1.0>
teď jsem našel v messages
em1: The EEPROM Checksum Is Not Valid
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2018, 17:59:37 »
Ono existoval v Linuxu urcity bug, ktery prepsal NVM prave teto sitovky nejakym bordelem a pak se hlasila jako FF:FF.... je to tak 10 let zpatky. Mas dve moznosti - koupit funkcni sitovku z bazaru, nebo stravit den hledanim informaci jak udelat NVM recovery na tve stavajici.. ale tim ze nevis co do ni nahrat tak to nebude mit trivialni reseni (no mozna mac bys mohl opsat ze stitku a zbytek dat vzit z druhe funkcni, jestli mas dve uplne stejne).

Hledej neco ve smyslu e1000 / e1000e NVM corruption


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2018, 18:13:57 »
Ono existoval v Linuxu urcity bug, ktery prepsal NVM prave teto sitovky nejakym bordelem a pak se hlasila jako FF:FF.... je to tak 10 let zpatky. Mas dve moznosti - koupit funkcni sitovku z bazaru, nebo stravit den hledanim informaci jak udelat NVM recovery na tve stavajici.. ale tim ze nevis co do ni nahrat tak to nebude mit trivialni reseni (no mozna mac bys mohl opsat ze stitku a zbytek dat vzit z druhe funkcni, jestli mas dve uplne stejne).

Hledej neco ve smyslu e1000 / e1000e NVM corruption
díky za radu....vidím to na výměnu síťovky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ET

Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2018, 19:12:32 »

Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #7 kdy: 02. 10. 2018, 21:05:47 »
EEUPDATE v DOSu umí opravit checksum.
Otázka je, jak moc je ta ROMka rozdrbaná - ale pokud je síťovka vidět na rozumných PCI ID's tak by se EEUPDATE měl chytit.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #8 kdy: 03. 10. 2018, 11:38:37 »
nechces jeste zkusit spustit "bootutil64e -NIC=1 -DEFAULTCONFIG"

viz https://superuser.com/questions/1104537/how-to-repair-the-checksum-of-the-non-volatile-memory-nvm-of-intel-ethernet-co#answer-1190558
díky...to byl jeden z prvnich parametrů bootutil co jsem zkousel a vracel stejnou chybu
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #9 kdy: 03. 10. 2018, 11:42:48 »
EEUPDATE v DOSu umí opravit checksum.
Otázka je, jak moc je ta ROMka rozdrbaná - ale pokud je síťovka vidět na rozumných PCI ID's tak by se EEUPDATE měl chytit.
windows -  ta síťovka získala i IP z DHCP ...jako by ta chyba neexistovala
netBSD - o síťovce věděl, funkcionalitu jsem nezkoušel
freeBSD - ifconfig síťovku nezobrazí, dmesg/messages/atd o ní zobrazují zmíněné chyby

jdu zkusit ten EEUPDATE
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #10 kdy: 03. 10. 2018, 11:53:12 »
zkouším key words: eeupdate, Intel PCI NIC EEPROM Utility
pane Ryšánek, nemáte náhodou někde ten eeupdate....nedaří se mi to nalézt
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #11 kdy: 03. 10. 2018, 12:01:53 »
podařilo se mi to stáhnout z "pochybného zdroje" čísi dropbox...ale ok
teď se pročítám manuálem, ale zaráží mne, že bude potřeba soubor s eprom? kterej nemám ..jdu ještě pročíst
https://www.manualslib.com/manual/77772/Intel-8-Lan.html?page=7

a nebo bude potřeba jen ?
/CALCCHKSUM
     Forces the EEPROM checksum and CRCs to be updated.
« Poslední změna: 03. 10. 2018, 12:08:56 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Madafa

Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #12 kdy: 03. 10. 2018, 12:56:42 »
Mohl bys ho hodit na Ulož.to nebo něco podobného, kdyby ho někdo znovu hledal.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #13 kdy: 03. 10. 2018, 12:58:00 »
něco se mi nepozdává...začal jsem změnou MAC, opsal jsem si ze šťítku originálni MAC a spustil:

eeupdate /NIC=2 /MAC_DUMP
2. LAN MAC Address is FFFFFFFFFFFF.

eeupdate /NIC=2 /MAC=001B210FB15D
2. Updating MAC Address to 001B210FB15D...Done.
2. Updating Checksum and CRCs...Done.

a znova pro kontrolu:
eeupdate /NIC=2 /MAC_DUMP
2. LAN MAC Address is FFFFFFFFFFFF.

změna MAC se nestala!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ET

Re:Intel NIC - flash ROM
« Odpověď #14 kdy: 03. 10. 2018, 13:07:06 »
zkusil si restart, popr. rmmod/modprobe?