TVheadend server na Raspberry Pi

Bob

TVheadend server na Raspberry Pi
« kdy: 02. 10. 2018, 09:18:05 »
Zdravím Vás.
Jsem v tomto upna lama.
Mame doma 3 tv a u každe činskou krabku s S905X UHD 4K H.265
Chtěl bych na všech čučet na TV DVB-T2.
Koupim DVB-T2  usb tuner, strčím do te činske krabky a nainstaiují do ní TVheadend servr a v kodi použiju TVheadend klienta.
To mi je jasne, když to je na jednom heblu.
Ale našel jsem na netu par info, že se da TVheadend servr nainstalovat na raspi a sdilet TV v siti.
Raspi mam ve sklepě a jede furt, takže uvažují kterou variantu zvolit.
To jako raspi stiha dekodovat H.265 a streamovat?
Muže mi prosím někdo zkušený vysvětlit, jak to funguje?
« Poslední změna: 02. 10. 2018, 09:35:09 od Petr Krčmář »


LarryLin

Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #1 kdy: 02. 10. 2018, 09:44:17 »
To jako raspi stiha dekodovat H.265 a streamovat?
TVheadend podle mě nic dekodovat nebude, jen streamuje.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #2 kdy: 02. 10. 2018, 09:46:55 »
Ono se nic nedekoduje, max to dela demux TS streamu do jednotlivych kanalu (a pak je pozadavka mit DVBT usb stick ktery poskytuje cely mux, nejenom urcity stream).

filip

Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #3 kdy: 02. 10. 2018, 10:49:04 »
Kup si tohle, stoji od 100 Eur na amazonu

https://www.vboxcomm.com/czech-live-tv-over-ip-network-tv-tuner-dvb-t-dvb-s-s2.html

v KODI to ma primo predinstalovany svuj plugin. Naladis pres web rozhrani, pridas do KODI, hotovo.

Maky

Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2018, 11:11:28 »
Podporuje ten V@Box aj nejaky oscam alebo nieco podobne?


filip

Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2018, 14:25:08 »
ja to pouzivam jen na pozemni dvb-t a dvb-t2. Koukni na forum v-boxu http://community.vboxcomm.com/index.php

darebacikzprace

Re:TVheadend server na Raspberry Pi
« Odpověď #6 kdy: 06. 10. 2018, 16:04:39 »
Neviem ako na raspi, ale niekedy davno som mal na miniitx 3x usb dvb-t tunery (z ciny 3*7=21€). Na slovensku boly 3 multiplexy (este asi aj su) + 1 plateny (preto som mal tunery 3).
Na servery sa nic neprehrava, tvheadend posiela do siete ip stream, takze nemusis riesit ci to raspi utiahne. V cz mate na dvb-t2 toho o nieco viac ako na sk, takze podla toho kolko muxov mate, tolko musis mat tunerov (pokial chces obsiahnut cele pasmo a mohol pozerat hocikde hocico).
Tvheadend nievie multicasting, takze ak budes v ramci LAN pozerat ten isty kanal napr. na 4 zariadeniach, tak na servery budes mat traffic 4 nasobny. Ak mas gigovu siet tak ti to mozno nebude vadit.
Co sa tyka oscamu, tak tvheadend sa vie na oscam pripojit napr. newcamd, alebo cccamd klientom (oscam moze bezat kludne aj na locale).
Mozno by si mohol skusit aj dvblast, ten vie aj multicasting, ale to je zrejme o nastaveni routera igmp a podobnych srandiciek.