Kam na VŠ v IT?

Petr

Kam na VŠ v IT?
« kdy: 01. 10. 2018, 15:59:11 »
Ahoj.
Programováním se zabývám od 10 let (začínal sem s Javou). Postupem času jsem zjišťoval, jak moc mě informatika baví.

Prošel sem si několik programátorských soutěží (zaměřeny zejména na algoritmizaci, končím obvykle v TOP 10 ČR), napsal pár maturitních a bakalářských prací na zakázku (např. informační systém na záznam docházky, výpočet nákladů apod.) a současně jsem externě zaměstnán jako JavaScript full stack developer. Matematika mi problém nedělá a baví mě. Programováním a IT trávím prakticky veškerý svůj volný čas.

Otázkou pro mě je, zda jít studovat IT na ČVUT (pravděpodobně FIT) nebo na FIS VŠE (management). Momentálně více tíhnu k tomu managementu, jelikož si myslím, že praxe (mám v plánu při studiu pracovat) sloučená s ekonomickým a manažerským vzděláním mi dá více, než studium čisté informatiky. Také se trochu obávám, že mi studium čistého IT nenabídne tolik. 

Máte někdo nějakou zkušenost s FISem? Díky moc


JS

Re:Kam na VŠ v IT?
« Odpověď #1 kdy: 01. 10. 2018, 17:35:22 »
IMHO, jestli te bavi matematika a jsi mezi TOP 10 v soutezich v CR, tak bez na MFF UK; FIT nebo dokonce VSE te bude nudit..

Clovek ma v mladi delat to nejtezsi na co staci, v tvem pripade - tvrde se ucit teorii comp sci, na programovani business aplikaci v praci bude jeste casu dost a dela to kazdy. Znalost teorie ti da lepsi moznosti.

Ale je to tvuj zivot.. Business aplikace jsou nuda, uz 50 let v podstate porad dokolecka totez, v podstate na to ani neni potreba Turingovsky uplny jazyk.

Scripter

Re:Kam na VŠ v IT?
« Odpověď #2 kdy: 01. 10. 2018, 18:00:01 »
Business aplikace jsou nuda, uz 50 let v podstate porad dokolecka totez, v podstate na to ani neni potreba Turingovsky uplny jazyk.
Turingovsky úplné jazyky jsou dokonce kontraproduktivní, pro lepení pakáren by bohatě stačil nějaký DS jazyk omezený tak, aby patlalové nenadělali moc škody.