Mozilla Firefox 52.9esr mi neprehraje videa na webu - jen Youtube funguje

vrtak-bfu

Zdravim,

jiz je to nejakej patek, co mi prestal Firefox prehravat videa na webu. At je to stream.cz, ceskatelevize (zive vysilani sport), ci cokoliv jinyho na celym internetu - nic se neprehraje.
Jedinna videa ktera funguji bez jedinneho problemu jsou na webu youtube  :o

Zkousel jsem spustit Firefox v safemodu - nepomohlo.
Zkousel jsem spustit Firefox v novem profilu - nepomohlo.
Zkouse jsem spustit Firefox v novem profilu v safemodu - nepomohlo.
Stejne tak s vypnutou/zapnutou HW akceleraci ci bez doplnků - nepomohlo.

Verzi 52.9esr jsem pouzival velmi dlouho a nebyl s ni problem, nejsem si vedom ze by probehl nejakej update (spoustim rucne), v about:config jsem nic od puvodni instalace nepredelaval.

TorBrowser videa na stejnem systemu prehraje bez problemu, jak ve stare verzi zalozene na 52.9esr tak na nove 60.2esr.

Ovsem mam pocit, ze se to mohlo stat v dobe, kdy mi prozmenu nesel spustit TowBrowser, s cimz jsem si ale poradil a ten nyni funguje.

Zbytek systemu je Debian testing, 64-bit.

Co jsem nezkousel ale vidim to jako krajni moznost:
 - odinstalovat, vycistit ~/home a znovu nainstalovat Firefox
 - preinstalovat celej operacni system

Pokud nekoho napadne co vyzkouset nebo jak problem vyresit, uvitam rady zkusenejsich.

Prosim bez flame na adresu Firefoxu, patrne je problem mezi zidli a klavesnici nebo v OS nebo v nastaveni prohlizece ktery jsem nejspis nevedomky rozvrtal (at uz jakkoliv).
Take prosim bez rad typu prejiti na jiny prohlizec, verte ze jsem to zkousel a obcas i semtam zkousim ale zadny z prohlizecu mi nenabidne to co Firefox a nevyhovuje tak jak Firefox, po jakekoliv strance.


Dekuji


Hans Andersen

Verze 52 už není podporovaná. Aktualizuj na 60 nebo 68, obě jsou ESR.

Meh

52 funguje normalne, nenech se zlomit. Nejcastejsi priciny toho, ze video/neco nefunguje, jsou:
1) Sezral to Privacy Badger (ruzne smirovaci CDN).
2) Sezral to AdBlock (smirovaci skripty).
3) Stranka zavisi na refererech.

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.bak a zkus to znova.

Meh

Geo.enabled = false take muze rozbit nektere prasacke weby (zdravim mall.cz).

vrtak-bfu

Verze 52 už není podporovaná. Aktualizuj na 60 nebo 68, obě jsou ESR.

52.9esr stale funguje, tim to neni, a rozdrbalo se mi to jeste v dobe kdy nova esr nebyla. Jinak Debian testing zatim nenabizi 60esr, jakmile bude k dispozici, samozrejme zaktualizuju.


vrtak-bfu

52 funguje normalne, nenech se zlomit. Nejcastejsi priciny toho, ze video/neco nefunguje, jsou:
1) Sezral to Privacy Badger (ruzne smirovaci CDN).
2) Sezral to AdBlock (smirovaci skripty).
3) Stranka zavisi na refererech.

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.bak a zkus to znova.

V doplnkach to nebude, zkousel jsem novej cistej profil bez doplnků. Adblock nepouzivam.
Jeste vyzkousim prejmenovat tu .mozilla slozku, uvidim. Diky za napad.

vrtak-bfu

Geo.enabled = false take muze rozbit nektere prasacke weby (zdravim mall.cz).

Tohle samozrejme pouzivam, ale roky mi s timto vsechno fungovalo. I mall.cz :)

Pokud se nemejlim, prejmenovanim slozky .mozilla (jak je rada vyse) a jejim opetovnym vytvorenim by melo dojit k vytvoreni defaultni konfigurace bez mych zasahu, kde bude povoleny o geo.enabled, tak uvidim.

vrtak-bfu

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.bak a zkus to znova.

Tak ani prejmenovani slozky .mozilla, a tedy spusteni prohlizece s vychozi konfiguraci, nevedlo k uspechu,

Napadlo mne, jestli nemuze byt problem v nejakem balicku/zavislosti, kterej by se zaktualizoval pri apt update (at uz v ramci obecnych updatu nebo v ramci TorBrowseru...

Jak se k tomu dostanu, zkusim Firefox odinstalovat, vycistit a znovu nainstalovat.

Meh

Jestli je rozbity FF z repa, muzes zkusit build od Mozilly: https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.9.0esr/

Ptr

Firefox 52 nefunguje s ffmpeg 4.0

https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=906897
Firefox 52 does not work with FFmpeg 4.0. You must upgrade either to
Firefox 61 or 60.1 ESR.

Ptr

Doplnění: YouTube funguje, protože používá VP9 (je tam myslím autodetekce). Weby, které natvrdo vyžadují H.264, fungovat nebudou, protože firefox používá ffmpeg pro dekódování H.264.

vrtak-bfu

Re: SOLVED
« Odpověď #11 kdy: 01. 10. 2018, 19:28:36 »
Firefox 52 nefunguje s ffmpeg 4.0

https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=906897
Firefox 52 does not work with FFmpeg 4.0. You must upgrade either to
Firefox 61 or 60.1 ESR.


Heureka! Velmi dekuji, presne tim to je. Po instalaci novejs esr z unstable opet vse funguje.

Takze jsem klidnej ze sem nic sam od sebe nerozdrbal :D
Za vsechno muzou spravci balicku, ze v testingu stale smrdi 52.9 namisto 60esr  :o

A muzu jit travit cas customizovanim toho noveho rozhrani  ;D

Hans Andersen

Kdybych ti to neříkal už na začátku.... Ale i tak gratuluju.

Ptr

Bohužel v tomto případě se maintaineři moc nevyznamenali - ještě v červenci poslali do testingu nový ffmpeg, ale ne nový Firefox (a nijak s tím nespěchají). ESR je tedy v testingu rozbitý již téměř čtvrt roku  ::)