Můžete pomoci s Kubernetes, a můj zápisník

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Můžete pomoci s Kubernetes, a můj zápisník
« kdy: 29. 09. 2018, 17:51:00 »
Ahoj, začínám s kubernetes, začal jsem si vést zápisník na adrese www.enigma14.eu/kubernetes/

Mám teď nicméně problém. Za boha jeho se nemůžu přihlásit k Dashboard, protože mi to píše, že nemám autorizovaného uživatele, vůbec ten celý model RBAC mi tam trošku uniká, hlavně proto, že jsem pochopil, že musím mít nějaké tokeny a ty by měli mít roli system.master. Problém je, že žádný uživatel v mé instalaci roli system.master nemá, a tak logicky se mi bez těch oprávnění nepodaří přes kubectl vytvořit ani jiného uživatele s nějakým takovým oprávněním.

Jsem dost v koncích, otevřel jsem na to dvě otázky na fórech a trackeru:


Ale ptám se i tady, zda-li by někdo o něčem nevěděl, celý můj proces rozhodování a myšlenek popisuji na blogu nahoře, třeba jsem se vidal kompletně špatnou cestou, nebo začínám úplně špatně, byl bych moc vděčný za pomoc. Případně, pokud byste měli čas třeba na pokec v Praze a pomoc, tak do PM.

Děkuji všem


Xxxxxx

Re:Můžete pomoci s Kubernetes, a můj zápisník
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2018, 18:40:48 »
Uz kdyz to clovek spousti tak to vypisuje info o vygenerovanych uzivatelich.
prosrl bych adresare kubernetes.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Můžete pomoci s Kubernetes, a můj zápisník
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2018, 10:03:11 »
Nakonec se mi to podařilo spustit s pomocí vývojářů AWS Minikube, reagovali poměrně svižně, což mě potěšilo. Zkušenosti jsem zveřejnil u sebe na blogu kdyby to někoho zajímalo...