Nelze zapnout Wi-Fi adaptér

Marek

Nelze zapnout Wi-Fi adaptér
« kdy: 24. 03. 2011, 18:56:24 »
Zdravím, jsem jen uživatelský "znalec" počítačů, potřeboval bych proto poradit - zničehonic se rozhodla se mnou nespolupracovat Wifi, běžně se aktivovala klávesami Fn + F1, tlačítko na notebooku (Fujitsu/Siemens) není. V centru nastavení mobilních zařízení je položka "zapnout bezdrátovou síť" začerněná. Připomínám že Wifi mi dlouhé měsíce fungovala. Nevíte co s tím?
« Poslední změna: 24. 03. 2011, 19:57:24 od Petr Krčmář »


Re: Nelze zapnout Wi-FI adaptér
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2011, 19:06:58 »
Opravdu to je zničeho nic? Nedošlo např. ke změně distribuce, update jádra, atd? Tohle vypadá, jako by nebyly nainstalované ovladače a tedy systém vůbec nevěděl, že nějakou wi-fi má.
Co takhle zkusit nabootovat např. s LiveCD Ubuntu a počkat, jestli wi-fi nu počítač identifikuje a nabídne stažení nesvobodných ovladačů?

Marek

Re: Nelze zapnout Wi-Fi adaptér
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2011, 21:52:41 »
Tak máš pravdu, nebo to z ničeho nic, došlo k tomu po poslední aktualizaci Windows (Vista)

Re: Nelze zapnout Wi-Fi adaptér
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2011, 08:58:28 »
Skusal si WiFi preinstalovat?
The quieter you become, the more you are able to hear

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Nelze zapnout Wi-Fi adaptér
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2011, 11:59:19 »
Netuším, jestli to tak funguje i u wifi, ale rozhodně jsem se setkal s tím, že když se ve windows softwarově vypnul bluetooth, tak v linuxu nešel zapnout - nemůže být teoreticky problém tady?
Nebo:
Je ta wifi zapnutá (nějaký fyzický přepínač na boku ntb)?
Co vypíše "iwconfig" bez parametrů? Pokud tam nějakou wifi kartu najde (např wlan0) - zkusit "sudo ifconfig wlan0 up", zda zahlásí chybu.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nelze zapnout Wi-Fi adaptér
« Odpověď #5 kdy: 25. 03. 2011, 12:03:57 »
A funguje ti blouetooth? Svítí kontrolka wifi na notebooku? Zkontroluj, zda-li není wifi vypnuta v BIOSu. No a pokud se to stalo po poslední aktualizaci Windows VISTA tak vyzkoušej bod obnovení před touto aktualizací.