Distroturizmus na desktopu

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #45 kdy: 21. 09. 2018, 14:50:45 »
RedHat 7 - jen oťukání a úprk zpět k Windows
Mandrake 9 - tady jsem asi po měsíci či dvou zjistil, že když budu klikat, tak se nic moc nenaučím
Slackware 8.1? - Z počátku to byl porod, ale zabydlel jsem se a začal kamarádit se shellem.
Gentoo
FreeBSD 5.1
Archlinux - Na notebooku mi pod FreeBSD myslím nejela akcelerovaná grafika, tak proto tenhle krok stranou
Mac OS X 10.5 - No a tady jsem definitivně přesedlal a FreeBSD/Linux dávám akorát na servery či starý železo.

P.S.: Samozřejmě tam byla i spousta dalších, ale většinou jsem u nich moc dlouho nezůstal(Fedora, Source Mage, Debian...).


DogWithFleas

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #46 kdy: 21. 09. 2018, 19:40:02 »
zjednodusene: openSUSE (tehdy 11.2) -> Arch -> Slackware -> Xuvuntu LTS -> Windows 7
Pokukuju po openSUSE Leap 15, ale asi to nedopadne. Co bude za rok a pul tezko predvidat.

anonym

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #47 kdy: 21. 09. 2018, 20:00:22 »
Hosi nic moc 8)

Ja:

Windows -> Red Hat -> Windows -> Mandrake -> Windows -> Mandriva -> Windows -> Fedora -> Windows -> Ubuntu -> Kubuntu -> Xubuntu -> Windows -> Debian Stable -> Debian Testing -> Windows -> Arch Linux -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> Debian -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> Ubuntu -> Windows -> MacOS High Sierra  8)

LarryLin

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #48 kdy: 21. 09. 2018, 22:31:39 »
U mě to bylo:
Mandrake - Slax - několik různých *buntu - Mint - Manjaro - Bunsenlabs.
Obklopen všemi grafickými pičičandami KDE a podobných prostředí zatím odolávám a textově konfigurovatelný Openbox, Conky a Tint plus tmavé pozadí obrazovky mi sednou perfektně. Nehodlám měnit, pokud mě něco někdy zaujalo, prubnul jsem si to ve virtuálu, ale nakonec jsem se vždy vrátil k Bunselabs (dříve Crunchbang).
Zaujalo mě, že jsi odešel z Manjara, tak jsem mrkl na ten Bunsenlabs a vypadá to příjemně minimalisticky. Díky za inspiraci, možná prubnu.

O

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #49 kdy: 22. 09. 2018, 10:39:18 »
V práci RedHat -> Debian -> Fedora -> Ubuntu -> Windows. Doma vždy Windows s případným Linuxem v dual bootu, většinou to kopírovalo tu pracovní distribuci.
Ta linuxová fáze trvala asi 10 let, Windows trvá zhruba stejnou dobu. Vracet se k linuxovému desktopu už s největší pravděpodobností nebudu, nevidím v něm valný přínos, spíš jen komplikace (na rozdíl od Linuxu jako takového), holt už mě přešlo to někdejší mladické nadšení. Takže Linux dnes používám už jen na serverech nebo lokálně ve virtuálu, a i v něm bez grafického desktopu. Pro mě ideální kombinace.


spacek

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #50 kdy: 22. 09. 2018, 15:53:24 »
U mě to bylo:
Mandrake - Slax - několik různých *buntu - Mint - Manjaro - Bunsenlabs.
Obklopen všemi grafickými pičičandami KDE a podobných prostředí zatím odolávám a textově konfigurovatelný Openbox, Conky a Tint plus tmavé pozadí obrazovky mi sednou perfektně. Nehodlám měnit, pokud mě něco někdy zaujalo, prubnul jsem si to ve virtuálu, ale nakonec jsem se vždy vrátil k Bunselabs (dříve Crunchbang).
Zaujalo mě, že jsi odešel z Manjara, tak jsem mrkl na ten Bunsenlabs a vypadá to příjemně minimalisticky. Díky za inspiraci, možná prubnu.
Zpočátku jsem k němu přistupoval vlažně, ale jak jsem si "vyladil" k obrazu svému menu, tint a conky panel, tak bylo hotovo... Navíc jsem zjistit, že myš/touchpad není na práci v něm téměř potřeba :-)

Ryzen

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #51 kdy: 23. 09. 2018, 08:42:32 »
Navíc jsem zjistit, že myš/touchpad není na práci v něm téměř potřeba :-)

Pokazde kdyz ctu takovy ulet krutoprisnych klavesnicaru tak si predstavuji jak borec ovlada kurozr mysi v browseru pres WASD  ::)

spacek

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #52 kdy: 23. 09. 2018, 09:47:12 »
Navíc jsem zjistit, že myš/touchpad není na práci v něm téměř potřeba :-)

Pokazde kdyz ctu takovy ulet krutoprisnych klavesnicaru tak si predstavuji jak borec ovlada kurozr mysi v browseru pres WASD  ::)
No já jsem byl právě opakem (dělal jsem dlouho grafiku, dtp), takže myš a podobná ukazovátka jsem používal často a hodně... Ale při pro mě "normální" činnosti (maily, web, texty, tabulky, práce se soubory) je pro mě pohodlnější na notebooku příliš často nepřešmátrávat z kláves pryč, když chci jen do jiné aplikace, upravit velikost oken, mezi plochama, spustit aplikaci, změnit velikost okna, přejmenovat soubor/složku, atd.
U mě nějaká krutopřísnost nepřipadá v úvahu... :-)

foobar

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #53 kdy: 23. 09. 2018, 12:39:19 »
Navíc jsem zjistit, že myš/touchpad není na práci v něm téměř potřeba :-)

Pokazde kdyz ctu takovy ulet krutoprisnych klavesnicaru tak si predstavuji jak borec ovlada kurozr mysi v browseru pres WASD  ::)

Vimium, Tridactyl (driv Pentadactyl, Vimperator)...

igi

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #54 kdy: 23. 09. 2018, 16:25:37 »
RedHat, Fedora, Debian, Mandrake, Suse, Debian, Gentoo ( to ma velmi drzalo a zaujalo najvacsi pokrok ), Archlinux (takisto parada). A teraz najnovsie FreeBSD ( vymakane ;) )
Desktop archlinux, server Debian alebo Feebsd. I ked freebsd mam na notebooku.

jejda

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #55 kdy: 26. 09. 2018, 17:03:15 »
Ubuntu - Debian - Fedora - SuSE - Arch - Fedora - Arch

Bbbbbbbbb

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #56 kdy: 13. 10. 2018, 14:20:28 »

proč potřebujete mít na pracovním stroji stejný OS jako manželka?
[/quote]

pracovní stroj je v práci, ne doma.
[/quote]

OS na pracovním stroji mi určil zaměstnavatel. Ouřada
P.S.: s PC funguji lépe než mladší o 30 let

body

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #57 kdy: 24. 10. 2018, 07:36:48 »
Ubuntu - Debian -Fedora - Suse - Fedora - Arch - Gentoo - Fedora -Ubuntu 😀

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #58 kdy: 24. 10. 2018, 10:42:37 »
Z MS DOSu jsem prechazel na Red Hat, po jeho uzavreni po vydani tusim 9.0 jsem presel na Mandrake a zustal mu verny az so posledni  Mandrivy. Potom nasledovala chvile hledani toho "praveho orechoveho": Slackware - (Open)SuSe - Gentoo - Debian / GNU Linux. Na Debianu jsem nakonec zakotvil (je zajimave, ze puvodne jsem mu moc sanci nedaval) Vyhovuje mi asi nejvic a prijde mi taky nejuniverzalnejsi a nejstabilnejsi, i kdyz obcas posilhavam po Gentoo (hlavne kvuli moznostem ladeni vykonu). Debian  u me najdete jak na PC, tak i na notasu. Vetsinou jej doporucuji i dalsim zajemcum o Linux. Bud cisty Debian, nebo Mint

Separatne jsem pouzival live distra na USB klicenky, jako treba Slax.. 

online

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #59 kdy: 24. 10. 2018, 12:48:39 »
Monkey Linux - Slackware - RedHat - Fedora - CentOS - Kubuntu a FreeBSD - Manjaro

ano, najit distro, ktere je stabilni je problem. FreeBSD se mi libilo hodne, dokud se mi to po updatu balicku nerozsypalo.  Manjaro zatim az na drobne prusery zatim OK, ale zkusenost relativne kratka cca 1 rok.

Mel jsem vzdycky ideu u toho desktop distra "nainstaluj a nevsimej si toho". Update by mel bezet tak, aby to nic nerozbilo...  bohuzel, zadna z tech dister to neplnila na 100%, z vyjimkou - mozna -  RedHatu.