Jaký software používáte na svém Macíkovi?

balki

Re:Jaky software pouzivate na svem Macikovi?
« Odpověď #15 kdy: 20. 09. 2018, 09:04:38 »
Nějaký tip na náhradu za WinSCP?

sftp, scp


Zrzka

Re:Jaky software pouzivate na svem Macikovi?
« Odpověď #16 kdy: 20. 09. 2018, 09:21:26 »

Je hezký, škoda že to skurvili tím ročním předplatným. Já kvůli tomu odešel z Adobe na Affinity. Nehodlám si něco předplácet, prostě koupím jednou a hotovo. Takže používám SourceTree na git.

Tak nějak, taky nemám úplně v lásce předplatný. Roztrhl se s nima pytel.

Ale protože si pořád kupuju nové verze toolů, které denně používám, tak se na druhou stranu skoro nic nemění. Stejně bych každý rok vysolil pár $ za upgrade. Myšleno v tomto konkrétním případě, tj. Tower.

Jinak Tower, starší zakoupené verze, lze stále používat i bez předplatného. A jsou pořád ke stažení na release page.

Zrzka

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #17 kdy: 20. 09. 2018, 09:46:58 »
Jinak jsem ještě našel odpověď ze supportu na perpetual license:

Citace
For the new Tower, we don't offer perpetual licenses anymore. The new Tower is offered exclusively as a standard subscription: you'll have access to Tower as long as your subscription is active / paid for. Access to Tower ends when a subscription expires / has ended.

Takže buď stará verze (před subskripcema) a nebo už jenom předplatné.

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #18 kdy: 20. 09. 2018, 09:51:04 »
by me zajimalo k cemu je to praxi dobry tyhle veci jako source tree... to nestaci terminal + gitlab/github?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Fuki

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #19 kdy: 20. 09. 2018, 10:10:50 »
by me zajimalo k cemu je to praxi dobry tyhle veci jako source tree... to nestaci terminal + gitlab/github?

Ked si sam kovboj koder tak staci. Ale ked riadis team a robis codereviews tak by si sa v commandline pomaly a iste stratil a zblaznil. Nastroje ako SourceTree ti jednym pohladom umoznia zistit stav kodov. Co sa tyka GitHbu ten je 100 rokov za opicami a bez nejakych pluginov do chrome je na vaznejsiu pracu nepouzitelny. Zlaty Stash/BitBucket, tak sa to ma robit :D


Zrzka

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #20 kdy: 20. 09. 2018, 10:14:06 »
by me zajimalo k cemu je to praxi dobry tyhle veci jako source tree... to nestaci terminal + gitlab/github?

Samozřejmě, že stačí. Ale takový staging jednotlivých řádků nebo vybraných chunků je mnohem pohodlnější / příjemnější v GUI, lepší diffy v kombinaci s Kaleidoscope, ... To je asi tak stejná otázka jako proč si lidi kupují Audi A8 když jim bohatě stačí Logan. Je to prostě komfortnější.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #21 kdy: 20. 09. 2018, 11:17:36 »
by me zajimalo k cemu je to praxi dobry tyhle veci jako source tree... to nestaci terminal + gitlab/github?
Sourcetree používám obvykle jako read only věc na vejrání na diffy. Přijde mi to přehlednější než v shellu.

Nepoužíváme žádné podobné teplometné ani frikulínské nástroje.
Chápu, bejt ještě o píď teplejší, tak se propálíš podlahou do Modré ústřice.

anonym

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #22 kdy: 20. 09. 2018, 19:14:00 »
A pouziva tady nekdo na neco Automator a ty Apple skripty?

Zrzka

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #23 kdy: 20. 09. 2018, 20:46:45 »
A pouziva tady nekdo na neco Automator a ty Apple skripty?

Používám hlavně Automator. Mám tam věci jako:

* zmenšení obrázků
* zmenšení PDF když mi někdo pošle PDFko v kterém jsou obrázky ve zbytečně velkém rozlišení / bez komprese
* extrakci textu z PDF
* ...

Co se týče Apple Scriptu, tak ScriptingBridge (https://developer.apple.com/documentation/scriptingbridge?language=objc) ve vlastních appkách pokud mám potřebu je ovládat z terminálu, atd. Jinak nepoužívám.

J.V.

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #24 kdy: 20. 09. 2018, 22:09:16 »
A pouziva tady nekdo na neco Automator a ty Apple skripty?

Jasne, celkom slusne klikatko i kdyz mam dojem ze posledni roky uz na nej kaslou a moc to nerozvijeji. Udelal jsem par skriptu, treba prekodovani titulku do utf8 mam kdyz leftclicknu na .srt soubor a objevi se mi kontextove menu na konverzi co spusti automator skriptik (vevnir normalni iconv).
Jinak mas v macos standartni bash takze si muzes psat i shell scripty jako v linuxu ci bsd.

narg

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #25 kdy: 21. 09. 2018, 10:29:01 »
Safari - Zkoušel jsem Firefox i Chrome ale rychlost a multiplatformní UI mě vadí
Sublime Text - Editor
IntelliJ Idea Ultimate - Vývoj PHPka, python, ruby, puppet ... (prostě asi vše krom věcí pro MacOS/iOS a bash skriptů)
Xcode - Vývoj macOS/iOS
Vim - Bash skripty etc.
VirtualBox - Vývojové virtuálky (linux ...)
Vagrant - Vývojové virtuálky
OpenVPN - VPNka do práce
Integrovaná VPN - VPNka ke mně
1Password - Hesla
Monit - Monitorování výkonu/zatížení paměti...
Libreoffice - Kvůli práci (jinak používám iWork)
iWork - co k tomu dodat
Mail - co k tomu dodat
Moom - něco jako magnet
Context
Adium - Jabber klient
ReadKit - RSS čtečka
IIANA - player (dřív jsem používal mplayerx, ale nějak se mi zdálo že jeho vývoj stagnuje)
iTunes - Hudba
Fotky - Fotky
Alfred - Něco jako spotlight akorát lepší
calibre - Převod knih
Colored - Občas na kopírování barev
Docker - K tomu se chystám místo vagrantu
Poznámky - Poznámky :-)
Sequel Pro - MySQL klient
Steam - Steam
TeamViewer - Protože občas nějaký Widlař potřebuje pomoc s Widlemi
SourceTree - Git... (ale většinou používám konzolový, tohle jen když dělám code-review)
TimeTracker - Vlastní výroba, trackovací aplikace na čas
Paw - API klient


Steve

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #26 kdy: 21. 09. 2018, 10:41:05 »
IIANA - player (dřív jsem používal mplayerx, ale nějak se mi zdálo že jeho vývoj stagnuje)

myslis nejspis IINA https://lhc70000.github.io/iina/ vypada to obstojne, dam tomu sanci jestli nahradi VLC

narg

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #27 kdy: 21. 09. 2018, 10:44:13 »
IIANA - player (dřív jsem používal mplayerx, ale nějak se mi zdálo že jeho vývoj stagnuje)

myslis nejspis IINA https://lhc70000.github.io/iina/ vypada to obstojne, dam tomu sanci jestli nahradi VLC

JJ. Překlep ;)

anonym

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #28 kdy: 28. 09. 2018, 00:45:55 »
Tip:

brew cask install qlstephen

Nainstaluje to do Finderu podporu pro quicklook libovolnych textovych souboru, ukazou se rovnou v nahledu, funguje!!!

Nejlepší programátor EU

Re:Jaký software používáte na svém Macíkovi?
« Odpověď #29 kdy: 28. 09. 2018, 01:21:36 »
RM s parametrem rf

Nejlepší program na světě