Distribuce pro programování

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro programovani
« Odpověď #15 kdy: 18. 09. 2018, 20:17:03 »
[[V čem ti ty 2 distribuce nesedly?]] U Ubuntu to byl především package manager.
[...] Debian se mi jeví jako zajímavá volba už jen kvůli velké komunitní podpoře, ale apt mi příliš nesedl

Na Ubuntu jsem si doinstalovával snad jen Vim.

Co ti nesedi na apt, kdyz pises ze jsi doinstaloval jen Vim? nebo jde jen o trolling?


Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #16 kdy: 18. 09. 2018, 20:30:21 »
to k3dAR: Package manager se nepoužívá jen k instalaci nových aplikací, nehledě na to, že apt pro mne nebylo jedinným negativem. S Portage se "kamarádím" více.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #17 kdy: 18. 09. 2018, 20:36:26 »
to k3dAR: Package manager se nepoužívá jen k instalaci nových aplikací, nehledě na to, že apt pro mne nebylo jedinným negativem. S Portage se "kamarádím" více.
tak samozrejme, k aktualizacim, k zablokovani balicku proti aktualizaci atd, nicmene pokud se kamaradis vice s Portage tak asi nebyl problem s apt, ale s binarnima balickama, zaroven pak nechapu co resis a nepouzijes Gentoo ;-)

/dev/iant

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #18 kdy: 18. 09. 2018, 20:50:33 »
Na tato obecné programování bych řekl jakékoli desktop distro vyhoví. Záleží na osobních preferencích.
Já mohu jen potvrdit, že na manjaro/arch je v AUR připraveno mnoho vychytávek, jako třeba ATLAS BLAS pro numpy v pythonu.


Trolek

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #19 kdy: 18. 09. 2018, 20:53:41 »
A neni to ve vysledku jedno? Spise bych volil stabilni system (tj. neco, o co se pri kazdem updatu nebudu bat), zbytek lze virtualizovat... a ackoliv to vyzni jako troleni - ja pouzivam Windows + WSL + Docker.


Satanda

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #20 kdy: 18. 09. 2018, 21:38:02 »
A neni to ve vysledku jedno? Spise bych volil stabilni system (tj. neco, o co se pri kazdem updatu nebudu bat), zbytek lze virtualizovat... a ackoliv to vyzni jako troleni - ja pouzivam Windows + WSL + Docker.

Windows 10 -  o co se pri kazdem updatu nebudu bat?? HAHAHA

black3r

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #21 kdy: 18. 09. 2018, 21:45:41 »
A neni to ve vysledku jedno? Spise bych volil stabilni system (tj. neco, o co se pri kazdem updatu nebudu bat), zbytek lze virtualizovat... a ackoliv to vyzni jako troleni - ja pouzivam Windows + WSL + Docker.

Windows 10 -  o co se pri kazdem updatu nebudu bat?? HAHAHA

uprimne, zatial nepoznam nikoho, komu by update Windowsu nieco vyslovene rozbil.., kdezto na Linuxe sa to vacsine ludi, co poznam, stalo aspon dvakrat..

on-topic: ak mas v robote inych Linuxakov, a nie si z nich najznalejsi, vyber si to, co pouzivaju tvoji kolegovia..., ked budete vo firme zacinat robit s niecim novym, nebudes si to musiet rozbehavat sam, a ked budes mat nejaky problem, vacsia sanca, ze ti niekto bude vediet poradit..,

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #22 kdy: 18. 09. 2018, 22:41:18 »
uprimne, zatial nepoznam nikoho, komu by update Windowsu nieco vyslovene rozbil..
"necham" stranou ze se to lidem s Windows stava pravidelne, minimalne pri 1xPulRoku "VelkemUpdate", nebo i mesicnim update jim prestane chodit ovladac, tiskarna, nebo prestane startovat pocitac...

nicmene, kolik znas Windows uzivatelu kteri pri vypinani koukaji na "Nevypinejte pocitac, dokoncuje se aktualizace" nebo pri zapinani "Jeste pro vas neco dokoncujeme" a to zrovna ve chvilich kdy potrebuji NB hodit do tasky a bezet nebo zacit pracovat/presentovat okamzite po zapnuti? ;-) ano jsou to v podstate vsichni...

jouda

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #23 kdy: 19. 09. 2018, 00:14:40 »
to avc: "Preto mi pride divne, ze C programator ma nejake taketo burzoazne poziadavky."
Nutno říci, začínající (s C) :)
Pak je to ale úplně jedno, cokoli kde je gcc a spol. a co má na první pokus takové rozlišení a font, které vyhovuje.

O tom, jestli je distribuce rolling nebo hrozí že skončí, fakt nevím jestli je to trolling nebo vážně míněno. Každopádně začátečník v céčku (je řeč o C a ne o C++ doufám) by se měl držet toho, aby jeho výtvory fungovaly na první pokus všude, pokud možno se vyhejbal jak to Linus nazval "onanii s extensions" a tedy nové funkce používal jen tam kde to dává reálně smysl, což u začátečníka nebude nejspíš nikde.
(a vůbec kernel coding standard je dobré si pročíst a držet se jich)

U mě slackware a textová console 80x25 (lilo: linux vga=0) a jako editor joe...

martyd.

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #24 kdy: 19. 09. 2018, 08:03:29 »
uprimne, zatial nepoznam nikoho, komu by update Windowsu nieco vyslovene rozbil..
"necham" stranou ze se to lidem s Windows stava pravidelne, minimalne pri 1xPulRoku "VelkemUpdate", nebo i mesicnim update jim prestane chodit ovladac, tiskarna, nebo prestane startovat pocitac...
Win 10 mi nikdy žádná aktualizace nerozbila od jejich vydání dodnes.
Tyhle fake hejty  jsou docela hloupé.
Ubuntu mi aktualizacemi rozbilo jednou desktop a jednou server.

martyd.

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #25 kdy: 19. 09. 2018, 08:06:01 »
Jinak funguju na Ubuntu Mate, dobrá volba by pro mě byla i Kali (C[++], PHP - Netbeans, PhpStorm)

Kit

Re:Distribuce pro programovani
« Odpověď #26 kdy: 19. 09. 2018, 08:32:27 »
Na Ubuntu jsem si doinstalovával snad jen Vim.

To mi na Ubuntu vadí. Nacpou do toho zbytečnosti, jako třeba LibreOffice, ale na Vim zapomínají. Kdysi jsem měl problém, že tam nebyl traceroute a blbě se zjišťovalo, kde ta síť drhne.

Jinak si Ubuntu pro vývoj pochvaluji.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #27 kdy: 19. 09. 2018, 08:59:33 »
"necham" stranou ze se to lidem s Windows stava pravidelne, minimalne pri 1xPulRoku "VelkemUpdate", nebo i mesicnim update jim prestane chodit ovladac, tiskarna, nebo prestane startovat pocitac...
Win 10 mi nikdy žádná aktualizace nerozbila od jejich vydání dodnes.
Tyhle fake hejty  jsou docela hloupé.
Me prijde hloupe tvoje popirani toho co Microsoft oficialne potvrdil a vydal na to opravy, [urlhttps://support.microsoft.com/cs-cz/help/4056892/windows-10-update-kb4056892]napr[/url]:
Společnost Microsoft má zprávy, že u některých zákazníků, kteří používají některý z malé skupiny starších procesorů AMD, nešlo po instalaci této aktualizace KB spustit systém.

nebo to jak po aktualizaci slo vytisknout jen 1-2 stranky dokud Microsoft nevydal opravu te opravy...
https://windowsreport.com/kb3177725-kb3176493/

i to ze problemy proste jsou (a to sem dal radeji jen hledani v cestine ;-) :
https://www.google.com/search?q=windows%2010%20problem%20po%20aktualizaci

a pripominam druhou cast ;-)
nicmene, kolik znas Windows uzivatelu kteri pri vypinani koukaji na "Nevypinejte pocitac, dokoncuje se aktualizace" nebo pri zapinani "Jeste pro vas neco dokoncujeme" a to zrovna ve chvilich kdy potrebuji NB hodit do tasky a bezet nebo zacit pracovat/presentovat okamzite po zapnuti? ;-) ano jsou to v podstate vsichni...

TKL

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #28 kdy: 19. 09. 2018, 15:11:48 »
uprimne, zatial nepoznam nikoho, komu by update Windowsu nieco vyslovene rozbil.., kdezto na Linuxe sa to vacsine ludi, co poznam, stalo aspon dvakrat..

Tak se někdy stavte na kafe, budu vám dlouhé hodiny vyprávět hrůzostrašné příběhy z reálného světa.

bunnyman

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #29 kdy: 19. 09. 2018, 19:17:59 »
A neni to ve vysledku jedno? Spise bych volil stabilni system (tj. neco, o co se pri kazdem updatu nebudu bat), zbytek lze virtualizovat... a ackoliv to vyzni jako troleni - ja pouzivam Windows + WSL + Docker.

I já jako dlouholetý uživatel Linuxu používám Win 10 + Ubuntu WSL + Vim (CR-LF) + (někdy) Docker.
Zní to divně, ale teď pracuji na programu pro správu databází a tam se to musí na Windows. A když jsem to zkoušel na Linuxu, neříkám že je linux špátný, přesně naopak. Linux je úžasný. Ale tam se to nějak kazilo a kazilo v Gtk to nejde, to není na profi programy a Qt je jen C++ a to je na to moc nízkoúrovňové, Python zase interpretovaný a nehodí se pro profesionální velký projekt. Takže C# ale Mono je monotóní, spíše než na GUI pro moderní a tam zase bolí Gtk 2 a Gtk 3 to by bylo prašť jako uhoď. Nakonec .NET a UWP a jde to. Implemenotval jsem CSD s kombinací s klasickým MenuBarem. Prostě CSD a na něm menubar. Tam mají hezky zajištěné csd.
Linux je dobrý ale na VELEPROJEKTY jako hlavní platformu (pokud to není IoT nebo VPS hostitel) tak nic moc. Ale také chci mít počítač NEODDĚLENĚ na programování a na běžnou práci. A dual boot není řešení a virtualizace se na programování nehodí (až na testování kde je často i žádoucí). A mám i více Linuxu než bych normálně měl. WSL Linux, Hyper-V Linux a ještě nějaký Linux a Windows.